Miks mu jänku haiseb?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Paha hais...

PostitusPostitas Kissu » 27. juuni 2004, 17:46

Tegelikult jänese piss haiseb kohutavalt. Kui aga korralikult puuri koristada ei tohiks see häirivaks muutuda.
Soovitused:
* Pese iga korda puuri korralikult kui koristad
* Võid proovida kasutada lõhnastatud saepuru
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 27. juuni 2004, 20:14

Küsimus kõrvalt teadmatu rahva seast - ega isased jänesed nagu kassidki täiskasvanuks saades tugevalt lõhnava uriiniga märgistama hakka? Vanus on selleks küll sobiv. :roll:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas evelinas » 27. juuni 2004, 20:31

Mina ei ole seda küll täheldanud, et ta märgistaks. Niipalju kui ma ise nuuskinud oma Notsut olen (uskuge, seda ei ole mitte vähe :wink: ) siis pole mingeid ninakirtsutamaajavaid probleeme olnud ja nii mõnigi külaline on öelnud, et loom eriliselt puhta ja klaari lõhnaga. Jänksid ju pesevad end pidevalt :)
Jänese pissil on tõesti väga vänge hais aga seda juhul, kui ta mitmete päevade jooksul ühte kohta lasknud on.
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas lexus » 28. juuni 2004, 09:09

No mina aru ei saa, pesen ma puuri või ei pese see pissihais küll ära ei kao... :( Lihtsalt kurvaks teeb. Kui palju see lõhnastatud saepuru maksab ? Kas siis kui me talle varsti uue puidust puuri teeme võib looduslik puidu lõhn ka haisu varjutada... :cry:
lexus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas Ettel » 28. juuni 2004, 10:50

See on tõesti kummaline, et su nännu niimoodi haiseb :o Meie oma on küll tüdruk aga temal on pigem värske heina lõhn :oops: ja piss haiseb ka väga vähe :)
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas lexus » 28. juuni 2004, 12:22

Meil on poiss ja nii kui tuppa läheb, siis võid haisu sisse ära ka surra...
lexus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas Riin » 28. juuni 2004, 15:08

Meil oli Tupsu(isane) 1,5 aastat vana, aga haisu küll ei olnud. Kui tõesti ta palju vedelikku tarbib ja tihti pissib, läheb pott kiiresti haisema, kuid nagu Sa kirjutad, et vahetad lausa kaks korda päevas potti ning tuulutad tuba, siis peab viga küll milleski muus olema. Kas Su jänes haiseb ise ka või ainult puur? Tupsu lõhnas küll nagu beebi, v.a. juhtudel, kui kõht lahti oli, kuid siis pesime ta lihtsalt puhtaks(pepu). Millest Sul see puur on ja mida Sa allapanuna kasutad? Kas ikka puuri üldiselt ka pesed, no vähemalt korra nädalas? Meil on küll kõige tavalisemad saepurugraanulid, ilma mingi lõhnata ja häda pole midagi. Pöördud ehk arsti poole, et teada saada, millest hais tingitud võib olla, sest äkki on mingi tõsisem viga või olete lihtsalt liialt tundliku ninaga?
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas lexus » 28. juuni 2004, 16:07

Mu vanemad vinguvad just selle haisu pärast. Iga kord kui ma potti vahetan, pesen ma ka ju puuri, sest ikka läheb saepuru maha ja pudelist tilgub vett. Puuri põhjas on kõige tavalisem Plopspani saepuru. Minu meelest haiseb küll puur mitte jänes, sest Mikit pesen ma küll, no vähemalt õuest tulles käppi ja tagumikku. Praegu on mul ajutiselt tal see väike Ferplasti meriseapuur, sest mu isa ehitab praegu talle veel suurt (115x40x40) puidust puuri ja puust kinnist jooksuaeda, sest kassid tahavad talle (jänkule, mitte isale)kogu aeg kallale tulla.
lexus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 28. juuni 2004, 17:17

Selle puust puuri peate millegagi katma, sest muidu hakkab piss puidu sisse minema ja vot see alles hakkab lõhnama. :roll:
Proovi veel äädikalahusega pesta - see aitab pissilõhnast lahti saada. Pese kogu puur korralikult dushi all üle, ehk on kuskile midagi kogunenud, mida sa ei näe. Raske öelda, aga näiteks et hoopis puuri võreosa on pissine ja lõhnab?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. juuni 2004, 21:27

Võibolla on jänku hoopis kuhugi puuri lähedusse väljapoole puuri pissinud ja sellepärast ei lähegi pissi hais toast ära, ka puuri pidevalt koristades pestes.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas Triin » 29. juuni 2004, 11:07

Lexus! Sinu küülik on just sellises vanuses kus ta märgistab kõvasti. Ja seda ei tee ta mitte ainult oma lõuaga.
Isase küüliku märgistamispiss on tõeliselt vänge haisuga. Kohe väga isane hais nagu ise ütlen. Märgistamiseks ei pea emane küülik ümbruses olema, märgistada võib ka oma lemmikinimesi (nagu tegi meie Juss nooruses) ja lemmikasju.
Sa jälgi, ega pissipritsmeid näha pole - seda just kaugemal (sest küülik märgistamisel teeb taguotsatralli, et piss ikka kaugemale lendaks) ja vetikaalsetel pindadel (et seinad jne.)
Muud abi pole kui KOHE pritsmed ära pesta,
Millegipärast ei lahtu pissihais üldse, tuulutamisel pole mõtet, uus puur ei aita ja lõhnastatud saepuru....hm
:) nii et edu pesemisel
jagatud rõõm on see
kui olete koos, sõbrad,
su elu, su päikselisem pool
las silmis kukub pisar
mille naeratus toond
Kasutaja avatar
Triin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 4
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas lexus » 29. juuni 2004, 11:22

Tänan sind Triin, eks ma hakkan siis oma suve korraliku rookimisega sisustama. Päikest ja palju kallisid teile kõigile!!! :syda:
lexus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. juuli 2004, 19:01

minu jänes õppis era wc äda tegema. kõikides lemmikloomapoodides on lemmiklooma wc. minge küsige kui tahate aga selles oli asi et minu jänes hakkas sial sees magama ja järas sega we. muidu ei ole haisu.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas Andra » 03. juuli 2004, 19:19

Nüüd on müügil maisitõlvikutest alspanu närilistele, lindudele ja roomajatele.
CORN COBS.
Keskkonnasõbralik ja täiesti naturaalne suur imamisvõimega maisitõlvikutest valmistatud toode. Hoiab endasi nii vedeliku kui ebameeldivad lõhnad. Söömisel loomadele ohutu.
Pakid on minuarust 0,5 kg ja 3 kg. Ma ei tea, minuarust nägin veel üht suuremat. :roll:
Ise pole veel kasutanud, aga kuna minu rott teeb kõik häda ühte nurka, siis otsustasime pissinurga kasuks ja nüüd ostsime prooviks ka selle. Seda võib panna nii pissinurka, kui ka kogu puuri põhja.
Hind : 0,5 kg = 39 krooni. 3 kg = ca 150 krooni.
Peale selle võid ju kasutada veel kassiliiva, mis ka imeb endasse seda lõhna jm. Kuid kui ka pesemisest on kasu. :wink:
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paha hais...

PostitusPostitas Andra » 03. juuli 2004, 20:23

Hmm, niisiis pakid on sellised :
Pilt
0,5 kg.
Pilt
3 kg.
Jup, need on uued tooted. :idea: Kes on kasutanud, rääkige!
Paari päeva pärast, kui mulle uus rott majja tuleb ja nad vana rotiga sõbrunenud on, siis panen nad kokku suurde uude puuri, kuhu ma seda panen. Siis räägin, kuidas toimib ja et kas teil on ka mõtet seda oma jänksidele osta. :wink:
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. veebruar 2005, 14:57

minu jänes võtab a wc potti rohkem tugitoolina
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jänku puur haiseb?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. märts 2005, 11:01

Mul on samas toas jänku ja hamster, loomulikult eraldi puurides.
Aga tunnen et kummastki tuleb vahest paha lõhna, panin hamsude foorumisse et hamsud lõhnavad pahasti, aga äkki hoopis jänku :S
Kas Jänku puuri pesemist 1 kord nädalas on vähe? Kui ta pabulaid puurist ära võtan üle päeviti, vahest rohkem.
Mida teha?
Kas on mõni asi mis võtab lõhna ära ja ei tee paha loomakestele?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 11. märts 2005, 11:07

Selle koha peale ütleks, et pabulad ei haisegi jänkudel oluliselt vaid hoopis nende pissi. Ja selle hais on tõesti kohutav. :S
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jänku puur haiseb?

PostitusPostitas Jänkumamma » 11. märts 2005, 11:21

Isased jänkud oskavad tõesti mõnikord toota sellist läbipaistmatut uriini, mis lehkab korralikult (tsiteerides klassikuid, st. Triinu: "nagu higine mees-mees" :lol: )
Kord nädalas puuri puhastada on täiesti normaalne. Aga kas su jänkul pissipott on? Kui ta ajaks oma pissihädad sinna, siis saaksid seda tihemalt puhastada ja puur lehkaks ka vähem.
Soovitan sul teha otsing (vt. lontulehe ülemist vasakut nurka) kõigi Küülikuküla teemade peale, kus mainitakse märksõnu "pissipott", "pissinurk", "haiseb".
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 11. märts 2005, 11:24

Parem teha Küülikuküla peale see otsing, sest ka rottidel, merisigadel jne. on pissinurgad ja potid. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. märts 2005, 13:18

aga kui ta ei taha kasutada oma pissi nurka?
talle meeldib seal magada hoopis :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 11. märts 2005, 13:28

Aga ta on isane, jah? No isaste piss läheb palju vähem haisvaks kui nad ära kastreerida. Muidugi see maksab raha ja narkoos on alati ohtlik.
Isaste pissi sees marineerimise vastu ei tea ühtki retsepti, kahjuks. Kord päevas võib seda pissinurka vahetada sellegipoolest.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puur haiseb?

PostitusPostitas Jänkumamma » 11. märts 2005, 13:42

Kui su jänku kasutab mingit kindlat puuri nurka pissimiseks, siis on võimalik nt. iga päev sealt nurgast vana pissine saepuru ära koristada ja uus asemele panna.
Teiseks vingeks lehaallikaks on need hommikused viinamarjakobaratega sarnased pabulad, ma nimetan neid torpeedodeks. Kui need mõneks ajaks kuskile nurga taha või jänku talla alla jäävad, siis levib sealt muidugi päris uhke aroom...
Mul on omal kolm jänest, neist üks on täiskasvanud isane ja erilist spetsiifilist lõhna ma toas täheldanud pole. Isasjänkule iseloomulikku lõhna tunnen vaid siis, kui jänkutüdruku kukal satub mu nina alla. Nimelt meie plika ei lase poissi ligi ning poiss võdistab plikat pähe. :lol:
Olen lapsepõlves ka hamstrit pidanud ning sellest ajast on mul küll meeles teatud iseloomulik lõhn...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas roosinupp1601 » 11. märts 2005, 13:57

Ma arvan, et pigem haiseb hamster, kui jänes. Mina olen mõlemat looma pidanud ja kui mul hamster oli kasutasin ma puuri allapanuks saepuru, nüüd jänesel aga graanuleid ja peaks ütlema, et saepuru haiseb kolm korda hullemini kui graanulid, nii et mina soovitaks sulle neid.
P.S. Minu arust haiseb hamstri piss hullemini kui jänese oma.
roosinupp1601
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku puur haiseb?

PostitusPostitas Mio » 11. märts 2005, 16:02

Ka mul on meeles, kuidas väiksena kingiks saadud kuldhamstri piss haises. Mida ka ära ei teinud, ikka haises. Aga kui loomad on eraldi puurides, peaks ju ometi oskama välja nuuskida, kust see paha hais tuleb. Või pane loomad mõneks päevaks eraldi puuridesse ja siis peaks kohe kindlasti aru saama, kes haisutab :)
Haisu vastu on minu meelest väga efektiivsed olnud need meie kodus kasutatavad vastavastatud saepurugraanulid. Jänku pissib-lõhnab aga saepuru. Seda peaks ju kindlasti saama ka hamsude peal proovima.
Edu!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. märts 2005, 11:26

to Mio: hamstrid ja jänku ongi eraldi puurides.
to Liisa: Aga ta on isane, jah? No isaste piss läheb palju vähem haisvaks kui nad ära kastreerida. Muidugi see maksab raha ja narkoos on alati ohtlik.
- Jah isane on, aga riski ma ei tahaks võtta, ta on mulle selleks liiga kallis.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trinnux » 24. märts 2005, 16:02

Vaata petmarketis on müügil ühed pihustatavad asjad, mis neutraliseerib lõhna, aga ma ei tea kas see aitab, sest ausalt öeldes, mina olen jäneselõhnaga vist nii harjunud et ma ei tunnegi seda eriti
trinnux
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 24. märts 2005, 18:35

Ära mingeid lõhnaneutraliseerijaid puuri küll lase - ei tea mis keemia seal sees võib olla. Katsu vaadata, kuhu jänes pissib ja puhasta seda kohta tihedamini. Kindlasti on ta valinud välja mingi koha, kus talle meeldib pissida ja on vähetõenäoline, et jänku oma pissi sees püherdada tahab. Mina puhastan pissinurka iga paari, kolme päeva tagant - nädalaga koguneks seda pissi juba liiga palju.
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku puur haiseb?

PostitusPostitas Chilvares » 26. märts 2005, 16:57

Mina soovitan sul igapäev vms korjata tal see pissine saepuru puurist ära.
sis ei haise.
Pabulad ei haise. (eriti)
Chilvares
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Küülikud haisevad jubedalt

PostitusPostitas Kipsplaat » 24. juuni 2011, 12:41

Meil on kummaline probleem - ma puhastan nende pissinurka iga päev, aga ikka on nende puuri juures olukord nii, et raiu või kirvega õhku. Ometi olen ma käinud majapidamistes, kus on ka küülikud, aga sellist probleemi pole kuskil näinud. Milles võib asi olla? Mida ma valesti teen?
Kipsplaat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist