Miks mu jänku haiseb?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Küülikud haisevad jubedalt

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 24. juuni 2011, 13:05

Kas nad kakivad ainult pissinurka? Haisu vastu on olemas igasuguseid vahendeid, keemia otseloomulikult. Mine loomapoodi ja küsi sellist vahendit, mis selle haisu ära võtaks, küll nad seal loomapoes midagi leiavad.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikud haisevad jubedalt

PostitusPostitas Kipsplaat » 24. juuni 2011, 13:48

Nad pissivad ainult oma nurka, aga junnid on igal pool. Ma ei tea, kas küsimus on selles, et nad on alles titad või et ma annan neile liiga palju süüa...?

Kuidas seda keemiat kasutatakse?
Kipsplaat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikud haisevad jubedalt

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 24. juuni 2011, 16:22

Seda pead küsima loomapoemüüjalt. Neid on igasuguseid ja ilmselt kasutatakse neid erinevat moodi.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikud haisevad jubedalt

PostitusPostitas nommi » 24. juuni 2011, 22:06

Loomad ise ei haise?
Millist aluspanu puuris/pissinurgas kasutad? Kuna kirjutad küülikutest mitmuses, siis eeldan, et ühes puuris on mitu looma ja seega saab pissinurk ka kiiremini täis. Tavalise saepuruga hakkab pissinurk ühe päevaga haisema ka ainult ühe looma poolt kasutuses olles ja kui loomi rohkem, siis peabki tihedamini vahetama või proovima mõnd muud aluspanu, mis veidi rohkem vastu peaks.
Kas küülikud pissi puurist välja ei ole pritsinud?
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikud haisevad jubedalt

PostitusPostitas Kissu » 25. juuni 2011, 10:41

Tegelikult ütlen ausalt see haisemine on küülikutel ka väga erinev - osadel piss lihtsalt haiseb ja teistel mitte nii väga. Minu Põnn on selline küülik, kes üksinda pissib väikese pissinurga ühe ööpäevaga nõnda täis, et sealt võib sorinal pissi välja kallata ja see haiseb nagu maiteamis. Enamasti puhastame veidi tihedamalt kui 24 tundi, sest muidu hakkab ikka väga haisema. Pallil on pissikaste aga 2 ja mõlemad suuremad, seega tema omad nõnda kiirelt haisema ei lähe.

Seega soovitaksgi lisaks erinevate aluspanude katsetamisele hankida omale suurem ja/või mitu pissikasti. Puurist väljas jalutamise ajaks võiks olla mõni kassipissikast ja puuris sees suurem nurk. Tartust on need suuremad pissinurgad nüüd moodi läinud aga kui poes ei ole, siis tasuks lasta neil tellida, täpsemat infot nende kohta leiab siit teemast - http://www.pisi.ee/viewtopic.php?f=10&t=13262. Põnnile kahjuks meil ei õnnestunud seda küll panna, sest tema leidis, et selles on juba hea tududa (kes siis sinna pissida saab, kui vaja tududa) aga Pall võttis kenasti omaks ja käib seal.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülikud haisevad jubedalt

PostitusPostitas Sirtsu56 » 25. juuni 2011, 11:41

Kui sa annad talle palju värsket süüa siis samuti isegi junnid haisevad hullult, seda olen täheldanud oma looma puhul. Minul küll puur ei haise, allapanu ma nagunii ei kasuta (puuris väike vaip) ning wc nurgas on graanulid,mida vahetan igapäev. Ning samas ma imestan miks mul ei haise elamine kõik, kuna sirtsutab ta ojade viisi :) ))))
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikud haisevad jubedalt

PostitusPostitas Kuldhai » 25. juuni 2011, 14:55

Kui mul jänes oli, siis tema junnid üldse ei haisenud. Piss haises eriti siis, kui suvel värsket rohtu sai, talvel heina närides ei olnud nii hull.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikud haisevad jubedalt

PostitusPostitas Kipsplaat » 26. juuni 2011, 14:45

Kaustan pissinurka, kuhu sisse on pandud saepurugraanulid, mis kassi puhul toimisid väga hästi. Kassi puhul need ei haise sedasi nagu liiv (mine tea, äkki hais oleks hullem, kui kasutaks midagi muud).

Olen ka kõik puuri ümbrused üle vaadanud ja üle pesnud. Võimalik tõesti, et pean seda nurka lihtsalt suurendama. Hetkel on nad mul ainult toore peal, heina ei anna.
Kipsplaat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikud haisevad jubedalt

PostitusPostitas Kissu » 26. juuni 2011, 14:55

Siis pole ime, et nende piss ja kaka haisevad. Hein peab moodustama suurema osa küüliku menüüst, see hoiab kõhud korras ja sealt saab küülik vajaliku kiudainete koguse.

HEIN
Timutihein/rohuhein peab küülikul alati saadaval olema. 80-90% küüliku menüüst peab koosnema heinast! Küülik sööb väikeseid portsione kogu ööpäeva jooksul. Kui tal on juurdepääs heina juurde vaid ajuti, võib see seedehäireid tekitada.
Kõige parem on lahtine hein pikkade kiudude/kõrtena. Just kiudained heinas on küülikule ääretult tähtsad, et seedeorganid (kaasa arvatud hambad) normaalselt töötada saaksid. Lutserni ei soovitata suure kaltsiumisisalduse tõttu, eriti, kui küülik sööb graanuleid.
Heina peaks hoidma puuri seinale kinnitatavas saras, millest küülik heinakõrsi tõmbab. Niiviisi hoiad heina puhtana ja teda ei kulu sama palju, kui lahtiselt puuris olevat heina.


Ülevaade küülikute toitmisest on siin teemas: viewtopic.php?f=8&t=8640
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülikud haisevad jubedalt

PostitusPostitas AlisaIsabella » 04. juuli 2011, 13:10

Meie jänkuga on sama probleem. Lõunal viin küüliku välja, seal sööb ta ise nii palju muru kui tahab, päeval koristan puuri, sest see haiseb jubedalt, õhtul toon küüliku tuppa ja kuigi ööseks annan ainult peotäie värsket (hein on koguaeg olemas) on hommikul jälle tuba küülikuhaisu täis.... (No tegelikult ta ei söö õues koguaeg, jookseb ringi kah.) Ja ükskõik kui palju ta oma käpakesi ei laku (või kui palju mina neid ka ei pese), need on tal jälle mustad :(
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikud haisevad jubedalt

PostitusPostitas Kissu » 04. juuli 2011, 13:21

Praegusel ajal on see suhteliselt paratamatu, et küülik tahab palju vedelikku - olgu see siis joogist või värskest toidust ja seega suureneb ka pissimine. Meie küülikud saavad suhteliselt piiratud koguses värsket aga vesi on koguaeg saadaval ja seda juuakse palju. See tähendab seda, et pissikasti tuleb raudselt iga päev puhastada muidu läheb see haisema ja liguneb päris läbi. Selliste ilmadega ei olegi midagi sinna parata, võid proovida suuremat pissikasti aga ega see ei pruugi ka aidata.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas Gerli89 » 09. november 2011, 13:11

Mure!
Jänes saab peagi kaheseks ja käib ilusti potil, mis on tal puuri sees. Kui välja tuleb, laseb ka sinna vahest pissi aga viimasel ajal pabuldab rohkem. Aga mure on siis selles, et kuna mul on isane jänes ja pikakarvaline on tal alumine pool koguaeg pissine ja lõhnab. Olen teda pesnud ja sealt natuke karvu ära näpistanud aga ikkagi on ta pärast sealt jube pissine ja kakatükid ning haiseb ja karvad on kollakad. Vahetan pissinurga ära ja järmine päev on see juba peaaegu täis ja jänese taguots samamoodi. Ma ei tea mida teha!!! Olen proovinud selle pissinurga ära võtta ja olen pannud kraannulid mööda puuripõhja laiali et äkki siis ei istu ühe koha peal aga siis hakkab hoopis laamendama ja see ei meeldi talle. Mida siis teha et hoida jänese pepu puhatana ja et sinna põletik ei tekiks?!!!?
Kasutaja avatar
Gerli89
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas Kissu » 12. november 2011, 19:01

Mina pakuksin välja 2 lahendust:
  1. Pissinurka tuleb hakata veel tihedamini puhastama, näiteks 2-3 korda päevas. Kujutan ette, et see on suur kulu ja töö aga samas oleks aluspanu pidevamalt puhas.
  2. On proovida erinevaid aluspanusid. Neid on väga erinevad ning erineva imavuse astmega, seega proovi ja katseta. Järsku leiate mõne, mis imab paremini ja püsib kauem puhtana.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas darkhelen » 13. november 2011, 20:51

Et pepu kuivaks jääks, võib katsetada sellist lahendust nagu Riin siin teemas soovitab: viewtopic.php?f=6&t=13005&hilit=haavandid
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas Riin » 14. november 2011, 02:04

Ma ei tea, kas seal kusagil ka kirjas oli, kuid tegemist on kõige tavalisema nurgariiuliga vannituppa, mis sinna pandud. Lihtsalt teadmiseks Sulle, et pole vaja hakata ei tea, mis imet leiutama sinna potti. See on tõesti hea lahendus, soovitan igati. Ja, kui alguses jänku ka kipub seda välja viskama, tuleb temaga pisut riielda ja lihtsalt see tagasi tõsta sinna sisse ja jänku ka tõsta potile. Peale paari korda sai meie Nupsu kenasti aru, et nüüd käivadki asjad niimoodi :wink: .
Kuigi vahel harva tekkis tal ikka laamendamistuur, polnud see hull. Panin siis riiuli jälle tagasi ja Nupsu potsti potile pissima, ise olin juures, siis ei hakka ta nii vastu.
Graanulid aga pane ikka puuri põhja ka, siis on puhtam, kui ka puuri pissima- pabuldama juhtub. Meil on tavalised puidust graanulid (kasside erinevad graanulid ei kõlba, on olnud juhuseid, kus jänkud on neid söönud ja ära surnud, need ju paisuvad kõhus), aga ikka lõhnastamata osta.
Edu:))!!!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas Gerli89 » 14. november 2011, 22:03

Aitäh teile! Katsetan selle kohe järgi :)!!
Kasutaja avatar
Gerli89
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas Gerli89 » 19. november 2011, 15:43

Proovisin seda nurgariiulit aga tulemus oli hoopiski vastupidine.
Ta laamendas kaks päeva, keelasin aga see ei aidanud ja nüüdseks on tulemus see et ta laseb igale poole ja kakab ka igale poole kuhu saaks, mul polnud enam südant seda seal sees hoida ja võtsin ära selle resti sealt. Sain aru, et tema jaoks oli see selline stress, kõigepealt kaks päeva mitte kakades ja siis pärast seda lihtsalt lasi igale poole.
Proovin iga päev tal vahetada alupanu ära, ehk natukenegi aitab, sest seal alt ta viimasel ajal end pesta ei lase ja satub stress, parem ei torgi teda enam. Tänaseks õnneks istub oma potil ja on rahulikum. Lepin pigem selle ebameeldiva lõhnaga kui näen oma jänxi stressamas ja veel hullem kui selletõttu teda enam poleks, sest jänesed on ikkagi väga tundlikud loomad.
Kasutaja avatar
Gerli89
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas Riin » 20. november 2011, 02:54

Tuleb jälle kord välja, kui erinevad on jänkud oma iseloomult. Meie oma on suur uudistis ja tegutseja, siiani õnneks rõõmsameelne ja ei masendu- ptui, ptui, ptui. Isegi arsti kiitis teda, kui tal käpp pool aastat haige oli, et kalpsas ja sõi, nagu ennegi. Paljud pidid olema õnnetud sel ajal.

Kui Sinu tibuke aga oli õnnetu ja ei tahtnud leppida uue olukorraga, siis muidugi tuleb teha nii, nagu temale parem.
Kõige targem oleks ehk tal karv pügada tavajänku karva pikkuseks pepu juurest (jänkul endal lihtsam ennast hooldada) ja vahetada potti kasvõi paar korda päevas ja pane ikka puuri põhja ka graanuleid, sest, kui põletik tekib, siis sellest lahti saamine on ikka väga aeganõudev, rääkimata ebameeldivustest, mis see jänkule tekitab.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas Gerli89 » 20. november 2011, 15:09

Jänesed on tõesti erinevad. Kui ma ta ostsin oli ta selline hellik, kes vajas lähedus ja kui temast välja ei teinud mingil põhjusel siis andis märku, lohistas oma sööginõu puuris ja lõpuks keeras üldse ümber :D. Ta on muidu rahulik jänes, üldiselt väga rahulik ja kalpsab iga päev toas ringi. Aga tema jaoks oli see nii suur trauma kui hakkasin ta taguotsa pesema, sest ei saa ju lasta kakase ja pissise pepuga olla, sest jänese piss ju happeline ja võib vabalt tekkida põletik.Aga see probleem hakkas siis kui ta juba oli täis jänese mõõdus. Eks ikka, mida vanemaks loom saab seda rohkem ta oma ädasid teeb.
Küsimus siis, kuidas ma teda sealt altpoolt pügan? Kääridega ma ei julge väga, sest ta võib teha äkilisi liigutusi ja võin sisse lõigata.
Kas siis juukselõikusaparaadiga? Kas see teda ei vigasta nii?
Kasutaja avatar
Gerli89
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas Riin » 21. november 2011, 04:39

Saan Su murest täitsa aru, sest jänkud on väga suured rabistajad.
Mina närveldan siiani meeletult, kui küüsi lõikame mehega koos. Mina hoian siis Nupsut nii kõvasti kinni, kui vähegi võimalik, sest siis ta tunneb ennast kindlamana, nii, kui õrnemalt hoian, kukub rapsima. Samas ju kardan, et teen äkki haiget või ta ei saa hästi hingata. Ühesõnaga olen alati peale seda täiest läbi omadega, seda ilma liialdamata. Nupsu võib olla täiesti vagusi küünte lõikamise ajal, kuid äkki miski ei meeldi ja kukub vehkima.
Ma ikka soovitan nüriotstega kääridega proovida ja muidugi siis ikka kahekesi, üks hoiab kõvasti kinni, samas võib temaga tasakesti rääkida ja puhuda talle pea peale õrnalt, kiites, et ta on nii tubli. Ma ei tea muidugi, kas Sinu jänkule see mõjub, meil Nupsu on siis rohkem vagusi. Olen proovinud ka samal ajal talle midagi head pakkuda, esimesel korral isegi võttis banaani (tavalised asjad ei ajanud asja ära), kuid nüüd ei taha ta enam midagi, keerab pea ära, on vist solvunud. Peale lõikamist aga saab ta alati sihvkusid ja muidugi pai:).
Juukselõikusaparaati pole mul kunagi olnud ja kogemused puuduvad.
Anna teada, kuidas läks!!!!!!
Kas peale pepu pesemist oled ta ikka kergelt sooja fööniga ära kuivatanud (suurem vesi rätikuga), sest märjaks ei ole hea neid jätta.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Miks mu jänku haiseb?

PostitusPostitas Aiki » 14. detsember 2011, 17:11

Meie Matu elas alguses pisikeses kastidest nurka ehitatud majakeses kus üks kinnine ukseauguga kast oli tal pelgupaigaks. Allapanuks oli tal siis üleni hein ainult. Pissis ja kakas ta ainult oma kinnisesse kasti. Hiljem kui ta veidi suurem oli( u 3kuune) siis kuna meil veel puuri polnud ehitasime talle umbes meetri kõrguse papist seintega aediku mis oli öösel tal majakese ümber..siis ta pissis ja kakas juba vaid oma potti milleks siiani on suure lillepoti savist aluskauss ja sisuks paha lõhna teket ära hoidev helesinine liiv. Millalgi umbes 4 kuusena hakkas ta tohutult igale poole kakama, ta oli meil öösel ka lahti ja hüppas voodisse ja pissis meile peale ja pm lihtsalt sõi meid sealt toast paariks päevaks välja kuni lahenduse mõtlesiem probleemile. Meie voodi oli ikka tõeline peldik kui ta seal korra üle jooksis :D millalgi aga saime puuri ja panime ta poti sinna ja käis ilusti potil, lõpetas ise selle random kakamise ära. Aga nüüd vahetab puuris jube tihti nurki ja puuri tuleb vähemalt igal neljandal päeval puhastada muidu on elutoas mehine higihais..samas see pole nii hull kui mõnede siin kirjeldatud jäneste haisud. Praegu kui ta on meil nüüd 10 kuune siis kuidagi on hakanud jälle poetama oma kakapalle korterisse..neid pole küll tohutult ega midagi aga enne külalisi ikka peab käima korteri üle..
Muidu on ikka tubli jänesepoiss meil täitsa..kui vaatan siin mingeid lugusid..
Edu kõigile, kel jänese ümberõpetamine päevakorras :)
Kasutaja avatar
Aiki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron