Küüliku aluspanu kompostiks?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küüliku aluspanu kompostiks?

PostitusPostitas Jänkuemme (Teema autor) » 26. aprill 2016, 11:16

Tere! Soovin teada, kas kyyliku aluspanu (saepurugraanulid, hein, piss, kaka) sobib panna kompostihunnikusse? Hobuste aluspanu kasutatakse nii viljapuude kui peenarde väetamisel, seega peaks selleks idee poolest sobima ka jänkude aluspanu?
Jänkuemme
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüliku aluspanu kompostiks?

PostitusPostitas darkhelen » 26. aprill 2016, 13:36

Hei! Minu meelest sobib küll, sest vähemalt minul on kõik biolagunev puuris :)
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küüliku aluspanu kompostiks?

PostitusPostitas Lilianluig » 06. mai 2016, 13:13

Mul küll pole imetajaid, aga usun, et sobib kompostiks küll.
Mis loodusest tuleb, see sinna ka läheb
Kasutaja avatar
Lilianluig
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 21
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Küüliku aluspanu kompostiks?

PostitusPostitas cougar » 08. mai 2016, 08:14

Sellest saab siis kohe eriti väekas kompost. Paljalt vist ei tohikski taimedele panna, kõrvetab neil jalad alt, st juured. Ma kasutan nt oma rottide aluspanu juba aastaid vaarikatele ja marjapõõsastele ja õunapuudele. Viimaste puhul on veel see efekt, et tundes võõra roti lõhna, ei lähe sinna vesirotid juurikaid närima :-D
Samuti olen nii jänesepabulate kui rotijulkade leotisest teinud toalilleväetist. No et paned kuivad pabulad pudelisse, valad kuuma vee peale ja loksutad, lased seista mõni aeg korgi all ja siis valad pisikese sortsukese (sest see on ikka väga kange) kastmisvee hulka. Samuti olen kuivi rotipabulaid nagu väetisepulki lillepotti mulla sisse surunud.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küüliku aluspanu kompostiks?

PostitusPostitas merisigutik » 18. september 2016, 11:35

Mina olen küll merisea omanik aga allapanu on sammuti mul biolagunev .Ja ma olen koguaeg viinud allapanu kompostihunnikusse :D
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Küüliku aluspanu kompostiks?

PostitusPostitas cougar » 18. september 2016, 19:32

Kas sa seal kõrvitsaid ei taha kasvatada? Neid ikka kasvatatakse kompostihunnikul. Ma usun, et kui sul seal juba mitu satsi seda allapanu on, siis tulevad kõrvitsad kohe eriti mürakad. Tänavu on muidugi juba hilja, aga näituseks järgmisel kevadel :-D
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küüliku aluspanu kompostiks?

PostitusPostitas merisigutik » 26. september 2016, 18:38

Ma ei tea mul komposti hunnik päris pirakas kuna kassi wc allapanu läheb ka sinna ja see hunnik on wohaha kui suur (ha ha leiutasin uue sõna või mis :P )
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron