Hammaste lõikamine

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Hammaste lõikamine

PostitusPostitas Revenant (Teema autor) » 18. november 2013, 22:26

Kas keegi teist lõikab ise oma küülikul hambaid? Kui jah siis millega? Küünte lõikamiseks mõeldud tangidega või millegi muuga?
Käisin ise küülikuga alguses nii küüsi kui hambaid lõikamas arsti juures, kuid kuna tangid on kodus olemas, saan juba ise küünte lõikamisega hakkama. Mõtlesingi, et kas oleks ka võimalik hambaid lõigata kodus?
Revenant
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammaste lõikamine

PostitusPostitas 3rika » 26. november 2013, 22:53

Tehniliselt on jah, võimalik ka kodus hambaid lõigata, kuid seda teevad vaid väga oskuslikud ja vilunud omanikud. Ise lõigates võib pigem kahju kui kasu teha, nii palju asju võib valesti minna. Minu teada on selleks olemas spetsiaalsed tangid (kuigi olen kuulnud ka lugusid, kus inimene lõikas oma küülikul tavaliste kääridega hambaid :shock: ). Pigem pöördu ikka vet-i poole, sest kõige suurem õnnetus, mis ise lõigates võid teha, on see, et murrad hammastelt kilde välja või üldse lõikad hambad viltu, mille tagajärel ei saa küülik enam süüa.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammaste lõikamine

PostitusPostitas Loomahull » 27. november 2013, 09:12

Hammaste lõikamisega mul kogemusi ei ole, kuid kui meil kliinilise söötmise loengus käis dr. Selirand küülikutest ja närilistest rääkimas, siis Selirand ütles, et üks hullemai asju, mida teha saab, on lõigata küünetangidega küüliku hambaid. Sellega saab imekergelt pikkupidised praod hammastesse teha ning siis hakkab hammas lagunema. Seega peavad Sul olema kindlasti hambalõikamistangid ja ma soovitan seda ise teha ikka siis, kui Sa endas täiesti kindel oled. Õnneks ei ole minu küülikutel hambaprobleeme olnud, ma ei kujuta ette küll, kuidas tal hambaid lõigatakse, ta suu on nii imepisike ju.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammaste lõikamine

PostitusPostitas Tembu-Vembu » 27. november 2013, 13:14

Võibolla on praeguseks tulnud spetsiaalsed hambakäärid loomaarstidele, kuid siiski lõikavad paljud loomaarstid küünetangidega nii hambaid kui küüsi. Lisan, et kodusel teel saab lõigata ainult esimesi hambaid, neid mis asetsevad põskedes tuleb kindlasti käia lõikamas ikka ja ainult loomarsti juures, kuna need on hambad, mida küülik vajab toidu peenestamiseks. Põskedes asetsevad hambad tuleb ka peale lühendamist viilida õige nurga alla, et oleks võimalik närida ja et ükski hammas, ei teeks närimisel valu. Esihambaid seevastu võib küll ise lõigata, viilida pole neid ka väga vajadust(seda juhul kui on tegemist valehambumusega, mida ei ole võimalik korda saada). Kui on tegemist lihtsalt murdunud hambaga, siis see tuleks lasta loomaarstil korda teha, et sellest ei saaks trauma tagajärjel tekkinud valehambumust, mida hiljem ei ole võimalik enam korda saada. Pikki vagusid ja lagunevaid hambaid mina isiklikult ei karda, kui on tegemist juba diagnoositud valehambumusega, küülikul kasvavad hambad pidevalt, seega kasvavad need pikkivaod mingi hetk välja, seda enam, et küülik neid niikui nii otstarbeliselt kasutada ei saa. Muidugi kui on võimalust ja küülik ise võtab sellist ettevõtmist rahulikult, siis loomulikult on parem lasta seda teha loomaarstil. Küll aga kui ise esihambaid lõigata siis tuleks arvestada sellega, et ta ei saa hästi ise hammustada näiteks tervest porgandist tükki. Siis tuleb talle juur- ja puuviljad suupärasteks kangideks tükeldada, et ta saaks neid süüa, samuti tuleb vaadata üle millise kujuga on talle pakutav kuivtoit. Aga, et ise hakata hambaid lõikama, peaksite olema 100% kindel, et õige ravilõikusega ei ole võimalik taastada hammaste õiget asendit (ehk õige hoolduse korral on võimalik valehambumusest nö. väljakasvada).
Tembu-Vembu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist