Küüliku suveks paljaks pügamine

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küüliku suveks paljaks pügamine

PostitusPostitas Revenant (Teema autor) » 21. juuni 2013, 17:59

Tekkis küsimus kas ja kes teist oma küülikuid suveks pügavad. Minu oma eriti pika karvaga pole kuid kuna toas on pidevalt palav ning tal on stress, on terve tuba karvu täis. Mõtlesin, et ehk võiks tal karva maha ajada.
Revenant
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikud ja suvi

PostitusPostitas Kissu » 22. juuni 2013, 08:32

See karvaajamine ei ole seotud stressiga. Küülikud vahetavadki paar korda aastas karva, kui tegu on kõikuva temperatuuriga aastaajaga, siis võib see karvavahetus venida ka veidi pikemale. Selleks, et endal vähem koristada oleks, tuleks küülikut harjata ja kammida iga paari päeva tagant.

Pole kunagi küülikut paljaks püganud ja pole ka kuulnud kellestki, kes seda teeks. Küülikule mõjuks karva täiesti ära pügamine äärmiselt shokeerivalt, rääkimata potensiaalsest külmetumise ohust - küülikud võivad väga kergesti isegi karvastena tuuletõmbuse puhul külmetuda. Küülikut pügatakse eelkõige siis, kui on tegu pikakarvalise küülikuga, kellel tekib pikkade karvade sisse pulste. Aga ka siis ei lasta nulliga maha ja seega karva ajab küülik mingil määral ikka.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küüliku suveks paljaks pügamine

PostitusPostitas 3rika » 23. juuni 2013, 10:54

Mina olen oma noort plikat ainult nii palju püganud, et ajasin tal "seeliku" maha, sest see läks kohutavalt pusasse.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikud ja suvi

PostitusPostitas foksi » 03. juuli 2013, 12:03

Kissu kirjutas:Pole kunagi küülikut paljaks püganud ja pole ka kuulnud kellestki, kes seda teeks. Küülikule mõjuks karva täiesti ära pügamine äärmiselt shokeerivalt, rääkimata potensiaalsest külmetumise ohust - küülikud võivad väga kergesti isegi karvastena tuuletõmbuse puhul külmetuda. Küülikut pügatakse eelkõige siis, kui on tegu pikakarvalise küülikuga, kellel tekib pikkade karvade sisse pulste. Aga ka siis ei lasta nulliga maha ja seega karva ajab küülik mingil määral ikka.


Siiski, siiski....Kuidas teile endale mõjub juuksuri juures käimine, väga šokeerivalt?? Pikakarvalise küüliku ka TÄIESTI paljaks pügamisel ei juhtu mitte midagi.Vastupidiselt, näete, kuidas loomake elavneb ja tunneb kergendust.Ei räägi siin agooradest lähtudes, keda ma tuima järjekindlusega iga kolme kuu tagant pügan nulliga paljaks, olenemata aastaajast ja elavad nad õuetemperatuurile lähedases tingimuses, olen püganud ka lemmikuna peetavaid pikakarvalisi küülikuid purupaljaks .Seega, suvel karta külmetust ja šokki, ei ole alust.Kusjuures need lemmikküülikud, kes minu juures pügamas on käinud, kasvatavad 3 kuuga omale sama uhke kasuka selga tagasi (need pikakarvalised siis).
Vahel on hirmul lihtsalt suured silmad :), päikest ja jõudu.
foksi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüliku suveks paljaks pügamine

PostitusPostitas Kissu » 03. juuli 2013, 12:49

Juhul, kui ma oma pea nulliga paljaks laseks, siis mõjuks see ka mulle tõesti shokeerivalt. Lihtsalt minul on vabadus valida, seda mitte teha. Mina ei näe küll põhjust tavalist lühikarvalist küülikut paljaks pügada, selle pärast, et omanik ei viitsi karvu kokku korjata korteri pealt. See on umbes sama hea, kui kassidelt küünte eemaldamine, et äkki kriibivad kogemata midagi ära. Pigem peaks kaaluma siis, et kas küülik oli ikka päris õige valik lemmikloomana. See oli konkreetse teema probleem.

Pikakarvaliste küülikutega on teine asi, kuigi lemmikuid siiski enamasti ei pügata nulliga paljaks. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küüliku suveks paljaks pügamine

PostitusPostitas foksi » 03. juuli 2013, 15:55

Ma viitasingi pikakarvalistele küülikutele ja mingit šokki see pügamine neile pügamine kindlasti ei valmista.Tasub mainida veel seda, et vahet pole, kas küülik on käsitlemisega harjunud või mitte, see suurt ei loe, kuigi see võib kummaline tunduda.Aga lemmikuid pügatakse suurima heameelega paljaks, vaid pea ja kõrvad olen jätnud karvaseks.Soojade ilmadega, kui loomakesel pole kuskilt jahedust püüda, siis ma soovitaks pikakarvalisel isendil kasvõi ainult kõhualune paljaks pügada, ei riiva silma ja küülikul on ka hea vedeleda, kõht vastu jahedat põrandat.Päris lühikarvalise küüliku puhul ei anna ilmselt ka pügamine mingit effekti (sel juhul tõesti tasub mõelda ,kas valik on ikka õige).
foksi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüliku suveks paljaks pügamine

PostitusPostitas Kissu » 03. juuli 2013, 16:49

Minu küülik ei olnud küll üldse rahul sellega, kui ma ta tagumiku paljaks pügasin, kuna oli tuustis ja must. Ikka mitmeid ja mitmeid päevi käis ringi ja uuris/pesi/nakitses jne. oma tagumikku. Üldse oli väga solvunud minu peale ja püüdis anda iga kehaosaga märku, et selline käitumine ei ole okei. Rääkimata sellest, et ta tundis ilmselgelt oma mehelikkuse puudutatud olevat, kuna selle peale kahekordistus puurikaaslase kargamine. Seega mina arvan, et selline pügamine on küülikule siiski paras šokk. Võibolla, kui seda teha päris väikesest peale, siis harjub ta sellega aga vanemat küülikut häirib päris kõvasti.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küüliku suveks paljaks pügamine

PostitusPostitas foksi » 03. juuli 2013, 18:28

Nakitsevad ka minu omad, kuid pigem selle pärast, et pika, paksu karva tõttu ei pääse naha ligi sügama.Pole kindel, kas küülik näitab välja oma eelistusi sellisel moel? Ma olen päris palju ka lemmikuid püganud(kellel selline pügamine on esimest korda ja tegu polnud noore loomaga) ja ei ole märganud mingit solvumist. Aga eks iga indiviid on ka erinev.Ja ma ei mõtle siin massilist pügamist, vaid tõesti väga pika karvaga loomal on suvel paljana kergem olla(pealegi ei kesta see paljas oleks kuigi kaua, sest tõesti kasvab vill 3 kuuga ka neil pisikestel lemmikutel sama pikaks tagasi), pigem ei maksa peljata pügamist sel juhul, kui tagumik on totaalselt viltis ja pulstus, sellisel loomal ei ole hea olla, karvad kisuvad ja nahk haudub.Ma olen päris jubedusi näinud, kus tõesti muu ei aita, kui nulliga.
foksi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küüliku suveks paljaks pügamine

PostitusPostitas Kissu » 03. juuli 2013, 18:58

Seda loomulikult, et kui karv/nahk ikka halvas seisukorras, siis tuleb pügada. Eelkõige ma ei toeta sellist ilma ilmselge vajaduseta pügamist. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küüliku suveks paljaks pügamine

PostitusPostitas foksi » 03. juuli 2013, 21:10

Seda loomulikult, ikka vajadusel.:)
foksi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron