Pusas karvad lõuaall.

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Pusas karvad lõuaall.

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 23. veebruar 2013, 12:19

Nii siis. Esiteks väga vabandan kui teema vale peateema all on sest ei osanud seda kuhugi paigutada.
Teiseks on siis mu plikal lõuaall selline loti moodi karvade koostis. Ei oskagi seletada mis see on aga igatahes karvad on pusas ning meenutavad nagu lotti kuigi kui pigistada siis on pehme ning näpu saab läbi panna suurema surumise peale.
Olen kuulnud ka, et need karvad olevat vist selleks, et ta saab vajalikul hetkel pesa teha ?
Kui minu kuuldud jutt on tõsi siis mõtlesin, et äkki võin ma need karvad sealt ära kakkuda ja kammida sest paaritada pole kindlasti teda plaanis.
Loodan, et keegi üldse mu seletusest aru ka sai. :)

Ootan abi ja pikemat juttu siis sellest karvalotist. :D
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Pusas karvad lõuaall.

PostitusPostitas 3rika » 23. veebruar 2013, 14:59

Emastel küülikutel tekibki lõua alla reaalne "rasva"lott. SIIN on sellest veidi juttu. Ning jah, see vastab tõele, et see on üldiselt selleks seal, et pesa materjali kergelt saada.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pusas karvad lõuaall.

PostitusPostitas darkhelen » 24. veebruar 2013, 15:12

Kammida võid teda ikka, kuid loti pärast ei tasu muretseda, see on täiesti normaalne nähtus.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pusas karvad lõuaall.

PostitusPostitas Kissu » 25. veebruar 2013, 15:41

Mina olen märganud, et see lott muutub eriti väljapaistvaks, kui küülik võtab kaalust juurde ja kõhnemaks jäädes kaob jälle ära. Seega võib olla tegu sellega, et küülik on omale lihtsalt talviseks ja külmemaks ajaks veidi rasva kogunud, eriti kuna Sa käid temaga ka väljas lumes möllamas. Võimalik, et kevade poole ja soojemal ajal kaob see jälle kenasti ära. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Pusas karvad lõuaall.

PostitusPostitas Tembu-Vembu » 27. veebruar 2013, 19:56

Lugesin ja lugesin, aga mulle jäi arusaamatuks, kust sa selle sõrme läbi panid? Kas karvad lõua all on märjad ja pusas? Või on ilusad ja kuivad? Kui karvad lõua all on sama ilusad nagu mujal küüliku kehal, siis ei ole vaja midagi teha, ega muretseda. Muretsema peaksid juhul, kui seal on karvad pusas, määrdunud või märjad! Kuna uus-meremaa tõug on liha suunitlusega, siis on ta väga aldis kiiresti juurdevõtma ja rasvuma. Aretuse eesmärk selle tõu puhul on kiire kasv ja kui kasv saab täis siis hakkabki rasvumine peale. Sellist küülikut lemmikloomana pidada on üldiselt üsna raske ja rasvumist tuleks liikumisega vähendada ja mingil määral piirata toitumist. Kui ta oleks aretusloom, siis selle energia, millega ta praegu rasva kasvatab kulutaks ta poegade saamisele ja nende eest hoolitsemisele. Toaloomana lemmikuks pidamisel tal ilmselt seda võimalust ei ole ja rasvumist piirata/ vältida on üsna raske. Sellisel lihaküüliku tõul rasvuvad ka isased üsna hõlpsasti ja aitab enam-vähem ainult piisav liikumine ja menüü jälgimine. Ka isast aretuses kasutatake niikaua kuni püsib enam-vähem norm kaalus aga suuremates farmides on isasel aretusküülikul oma eesmärk täita ja tegelikkuses polegi see nii kerge ülessanne.



Teistele ka veidi infot: Lõualott on küüliku lõua all asetsev rasvakogumik ja rasvumisele kalduvad rohkem emasküülikud, kuna nemad peavad saama ning kasvatama poegi ja seega on neil instinktiivselt suurem vajadus süüa, et jõuaksid elujõulisi poegi kasvatada. Ja kuna poegade kasvatamiseks läheb vaja rohkelt energiat ja mitmekesist toitu, siis on nad altimad ka rasvumisele, eriti kui neil ei ole piisavalt tegevust ja poegade saamine on välistatud, kus oma üleliigset energiat kulutada. Üldiselt oleks hea, kui lemmikküülikul selline moodustis väga suureks ei kasvaks, sest see näitab ka üldist sisemist rasvumist. Kindlasti ei ole lõualott vajalik selleks, et sealt poegadele karvu kitkuda(kuid mõni eriti agar emme võib seda teha küll). Pesa ehitamiseks kitkub küülik karvu eelkõige külgedelt ja nisade ümbrusest, seda selleks, et stimuleerida piisava piima tootmist ajaks kui pojad sünnivad ja jahedamal ajal vooderdab ta sellega oma pesa. Soojal ajal ka toas, ta eriti pesa soojustamiseks karvu ei vajagi, aga kitkub seda instinktiivselt ikkagi, sest ka soojas toas/ajal tahavad pojad piima saada ja siis on tavaliselt terve puur karvadega kaetud. Ka näiteks talvisel perioodil saavad küülikuemad väga väheste karvadega(ainult paar suutäit) hakkama ja lisakarvu mujalt kui nisade ümbrusest ei vaja, kui pesa on ilusti ja korralikult ehitatud.

Parimat:)
Kaili
Tembu-Vembu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist