Furminaator tüüpi harjad

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Furminaator tüüpi harjad

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 27. september 2012, 15:14

Samton näitas mulle viimati külas käies oma furminaator tüüpi harja ja katsetasin seda kohe ka Reksu kasukal. Tõesti pärast sellega harjamist vähenes karvaajamine tunduvalt mitmeks päevaks, seega ostsin selle ka kiiremas korras omale. Nüüd kus küülikupoistel tuli karvaajamise aeg tõmbasin nemad ka sellega üle ja olen vaimustuses. Elamine ei olegi pidevalt karvatuuste täis ja küülikutele saab isegi pai teha. Nädalas korra tuleb nad küll sellega üle käia aga tulemus on seda igati väärt. :)

Küülikud ise ei armasta mul üldse eriti harjamist, kuid ma ei märganud oluliselt rohkem rabelemist, kui tavalise harja puhul. Põnnile paistis see isegi pigem rohkem meeldivat, kui tavaline hari/kamm.

Seda päris õiget asja ma omale loomulikult osta ei raatsinud, maksab teine tohutuid summasid aga mina piirdusin Trixie variandiga "Carding Groomer", mille keskmine suurus maksis mu meelest ~12 euri. Kes selle ekstra küüliku tarbeks ostab, see võib piirduda ka väikese variandiga, mis oli minu meeles ~10 euro ringis.

Pilt

Pilt
Pildid pärit Trixie kodulehelt: http://www.trixie.de
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Furminaator tüüpi harjad

PostitusPostitas garfield » 27. september 2012, 16:40

Pidi teine jah selline imetoode olema ja mitmetel loomadel karvamise vastu aitama. Müüakse neid ka soodsamalt Osta.ee ja muudes taolistes kauplemis keskkondades. Pole nende "vuhvlite" ehituses midagi teistsugust küll märganud, aga väidetavalt pidi kõige tõhusam olema siiski Furminaator isiklikult. :D
Tuhkrukasvatus Quicksilver
Kasutaja avatar
garfield
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 9
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Furminaator tüüpi harjad

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 27. september 2012, 18:21

Arvestades, et hinnavahe on mingi kõva 20-30 euri, siis mulle käib odavam variant küll. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Furminaator tüüpi harjad

PostitusPostitas Loomahull » 28. september 2012, 14:34

Kusjuures ma mõtlesin ka, kui Kõrvik nüüd korraga kogu oma kasukast tahab vist lahti saada, et peaks ostma. Tavalisest kraasist pole suurt tolku- korra tõmban ja kamm täis, seda enam, et neid karvu jääbki tulema. Siis kakun käsitsi peotäite kaupa. Ja kuna Reksu peal tegi ta tõesti fantastilist tööd, siis... Kust Sa said selle?
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Furminaator tüüpi harjad

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 28. september 2012, 15:34

Mina ostsin Zoo Maailmast. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Furminaator tüüpi harjad

PostitusPostitas daxy » 25. veebruar 2013, 08:20

Mina ostsin furminaatori omale koerale majja, proovisin ka korra siis küüliku peal - meil hakkas see selja naha peale, tõmbas kohati isegi marraskile ja elu sees ma enam tema peal seda ei kasuta. Nüüdseks on sellest kasutamisest pea aasta möödas, kuid Rexi kasukas on kohe tumepruun laik sellel kohal, kus nahk kahjustada sai. Minu lühikarvalise taksiga see furminaator ka imesi ei teinud (kuigi tema ajab ka jubedalt karvu - kõik voodid ja kui sülle võtta, siis süle on karvu täis) ning lihtsalt müüsin selle maha. Ehk aitab paksu karvaga loomadele, kuid mul mõlemad siledad ja lubatud imed jäid tulemata.
Kasutaja avatar
daxy
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 88
Teemad: 1
Pildid: 8
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Furminaator tüüpi harjad

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 25. veebruar 2013, 17:16

Ehk oli siis lahtist karva nõnda vähe või karv liiga õhuke, sest kui mul küülikud karva ajavad siis tõmba käega üle ja on poetäis pihus. Hari läbi karvamassi nahani suurt ei ulatagi ja noh kindlasti ei tohiks seda kõvasti suruda vaid libistada läbi karva. Mingit nahaärritust meil küll selle tulemusena ei tekkinud.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline