Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas Buska (Teema autor) » 15. august 2010, 19:30

Ei saa aru üldse mis toimub? Alles oli ju karvavahetus ja nüüd.....jälle ja selline, et kohe 2-3 korda rohkem tuleb karvu kui viimane kord. Juba muretsen, kas on see normaalne või äkki midagi tervisega? Muidugi kasutan "märjad käed" tehnikad aga ikkagi. Sellepärast mõtlesin et küsin teie käest mis toimub ja kuidas teistel praegu on. :huh:
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas solros » 15. august 2010, 19:47

Meil sama lugu aga see peaks olema tingitud selle suve niivõrd kuumadest ilmadest.
solros
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas daxy » 16. august 2010, 10:45

Kusjuures ma ka tuuseldasin Rexi eile rõdul - võta või peoga... Ma arvan ka, et neil on lihtsalt liiga palav.
Kasutaja avatar
daxy
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 88
Teemad: 1
Pildid: 8
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas kertu0208 » 16. august 2010, 11:32

Meil samamoodi, isane hakkab juba lõpetama ja emane just paar päeva tagasi hakkas ka vahetama.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas Buska (Teema autor) » 16. august 2010, 21:12

Oh issand, ma nii kardan et võivad tulla jälle karvapallid kõhus, nagu meil oli eelmine karvavahetuse perioodil. Üks päev oli juba siin paar nädalat tagasi et küülik ei söönud ei joonud ja üldse oli imelik, kohe oli näha et tal kõht kinni ja midagi segab seal... Aga läks kõik korda... :huh:
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas Jänksuke » 02. september 2010, 07:37

Meil on ka hetkel meeletu karvavahetus. Tohutult suured tutid tulevad ära. Mina aga tean omastkäest, et meil on iga aasta augusti lõpus, septembri aluguses karvavahetus alanud, kuid nii suuri tuuste pole enne korraga tulnud kui nüüd. Aga arvan siiski, et see on normaalne. Eriti ei muretse.
Kasutaja avatar
Jänksuke
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 4
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas Buska (Teema autor) » 03. september 2010, 09:30

Millal see kõik lõppeb? Ma mõtlen lihtsalt et kui see ei ole normaalne siis kuidas ma saaks aru( kui pikk karvavahetus tähendab normaalne?)
Ma panin tähele et selja peal tekkib üks koht kus juuksed lähevad kokku, sassi, aga samas mulle ta ei lase kammida ennast ainult märja käega saab teda puhastada...Kas on kellegil nii olnud või mida ma võin teha? :sleep:
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas Jänksuke » 03. september 2010, 10:07

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis minu jänks on oma karvu vahetanud keskeltläbi 4 nädalat. Algul hakkab vaikselt karvu tulema ja siis läheb aina rohkemaks ja suuremaks see karvavahetus. Lõpus jääb jälle nagu vähemaks ja siis jääb karv uuesti kinni.
Olen loomaarstilt kuulnud et mida vanem jänes, seda tihedamini hakkab ta karva vahetama. Mina seda kinnitada ega ümber lükata ei saa, sest minu jänks alles veidi üle 2 aasta vanune ja karvavahetus on tavapäraselt 2 korda aastas.

Buska-kui Sa pabistad, et see ei ole normaalne, küsi arsti käest, mis ta arvab!
Kasutaja avatar
Jänksuke
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 4
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas siky87 » 06. september 2010, 09:43

No minul ajavad mõlemad küülikud vist peaaegu läbi aasta karva. Mõõdukalt siis, et kui ikka sülle võtad, siis enamasti alati on pluus seljas karvu täis. Sellist hirmsat karvaajamist, nagu osadelt omanikelt kuulnud olen, polegi ma täheldanud. Eks muidugi vahel vedeleb puuris suuremaid karvatutte ka aga mitte palju.
Kasutaja avatar
siky87
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas Kissu » 06. september 2010, 10:07

See karvavahetus on tõesti küülikuti erinev.

Minul Põnn vahetab karva 2-3 korda aastas ja see periood on väga konkreetselt eristatav. Sel ajal võib konkreetselt öelda, et patsutad küülikut korra ja tõuseb kasukast karvaplahvatus. Sülle võttes on kõik riided kaetud paksult karvaga. Umbes karvavahetuse keskpaigas tekib külgedele selgesti eristatav triip, mille järgi võib näha kaugel karvavahetus on (kõhupealt ja külgedelt korjab küülik ise karva ära ning seal on õhemad karvad, seega vahetub kiiremini).

Pall aga on selline, kellel ei ole sellist selgesti eristatavat karvavahetus perioodi. On lihtsalt perioode, kus ta veidi rohkem või veidi vähem karva ajab aga need sulavad ühtekokku. Tema puhul ei ole ma näinud küll kunagi konkreetselt karvatuuste ära tulemas (välja arvatud, kui nad mõned korrad Telnetiga kaklesid).

Kahtlustan, et selle taga võib olla erinev karvatüüp. Nimelt Pallil on selline veidi läikivam, libedam, siledam karv ja Põnnil on selline kohevam, pehmem, tuhmim, sasisem karv. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas nommi » 06. september 2010, 16:38

Silky peaks külla tulema, kui tahab korraliku karva vahetavat küülikut näha :-D Eile õhtul tegin puuri puhtaks, praeguseks on meetrise puuri servad ja nurgad paksult karvu täis ja ka puuri võre küljes on korralik hulk karvu. Tegin küülikule natuke aega tagasi pai ja õhku lendas suur hulk karvu, ma juba mõtlen juba, et kas küüliku karvadest ei saaks lõnga teha? Koera omadest ju saab. Mul oleks sokipaari jagu karvu juba kindlasti viimase karvavahetuse jooksul kokku kogutud. Kevadel küll see karvavahetus nii hull polnud.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas foksi » 07. september 2010, 12:38

Nommi, saab küll lõnga küüliku karvadest teha, aga soovitav oleks lambavilla juurde segada ja kindlasti peaks vaatama , KUI pikad on sul need küüliku karvad.Kui kiu pikkus jääb pigem alla 1-1,3 cm, siis üsna suure tõenäosusega ronib küülikuvill lõngast lihtsalt välja.Sokkidele kulub ca 150 g villa ja sellised sokid on ülimõnusad :-D
foksi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas Buska (Teema autor) » 14. september 2010, 15:16

Aga kus saaks teha sellist villa? Lihtsalt meil viimane karvavahetus annaks võib olla isegi 2 paari sokke!!! :-D Ja see üldse oleks lõbus, selline mälestus lemmikloomast!!! Vägev! :-D :-D :-D
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu korda aastas vahetab küülik karvu?

PostitusPostitas foksi » 15. september 2010, 13:40

Buska, kui mujalt ei leia, siis ka mina teen vokiga lõnga, aga odav see lõbu ei ole, kuna tegu on puhtalt käsitööga .Kui huvi, kirjuta mulle privasse.
foksi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist