Jänku puhastamine

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: lõhnaõli!!! :(

PostitusPostitas Ivika » 02. juuni 2004, 14:20

Tohib küll pesta küülikuid, kui seda väga sagedasti ei tehta ja pesemisvahend olgu ikka loomasõbralik. Nüüd ma kommenteerin seda lõhnaõli asja. Sellest ei juhtunud mitte midagi, lõi lihtsalt küüliku haistmise mõneks ajaks paigast ära. Lõhnaõli kusjuures kasutatakse teadlikult küülikute haistmismeelte segadusse ajamiseks. Kui näiteks on vaja panna küülikule kasulapsi või midagi muud pesas askeldada nii, et võõrad lõhnad külge jäävad, pannakse küülikule kurgu alla lõhnaõli ning siis küülik tunneb vaid seda tugevat lõhna ning mitte midagui muud. Selleks ajaks, kui lõhnaõli oma mõju kaotab on aga pesa juba ühe lõhnaga ning küülik ei taju muutusi ära.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lõhnaõli!!! :(

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. juuni 2004, 14:40

Mõtlesin, et kust ma lugesin, et ei tohi - aga sellekohane jutt ju sellelsamal kodukal ja kõlab nii:
Ära parem proovi! See ei tee mitte midagi head! Liiga paljud jänkud on surnud pesemise ajal. Vannitamine madaldab järsult nende kehatemperatuuri, tekitab tugevat stressi ja on üldse ebavajalik. Metsküülikud ei käi kunagi ujumas (ega ilmselt ka vannis), ning kui just arst pole käskinud mingil meditsiinilisel põhjusel jänku taguotsa pesta, pole mingit põhjust seda teha. Kui loom vajab kiirelt põhjalikumat puhastust, kasuta märga rätikut.
Igaks juhuks veelkord – ära topi jänest vanni!
voot nii......
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 12. juuni 2004, 15:33

Mina ostsin alles hiljuti jännudele shampooni!
Ma täpselt ei mäleta selle nimetust kuid se on mõeldud just väikestele närilistele ja jänkudele :)
pidavat hästi õrna toimega olema et ei tohiks mingit ärritust tekitada :)
Otsi ja uuri äkki leiad mõnest loomapoest või suuremast kauplusest kus on ka loomatarbeid myya :)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lõhnaõli!!! :(

PostitusPostitas Marit » 12. juuni 2004, 17:39

ave kirjutas:Kui loom vajab kiirelt põhjalikumat puhastust, kasuta märga rätikut.
Igaks juhuks veelkord – ära topi jänest vanni!

Minu jänku kõht oli ükskord narkoosist ärgates nii lahti, et kogu soolestiku sisu oli kõhu ja külgede peal laiali. Üritasin ka jänkut säästa ja niiske svammiga pühkida, aga asi läks palju hullemaks. Lõpuks pesin voolava vee all (ilma pesuvahenditeta) jänku ühe minutiga puhtaks ja hoidsin niikaua rätikute sees, kui ta ära kuivas.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. juuni 2004, 16:00

ma oma jänksi küll ei pese.ta on niisamagi puhas.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 21. juuni 2004, 16:19

Asi selles et kui väljas käia (eriti suviti) võivad kärbsed ja muud taolised elukad oma munad muneda jännude pepule ja sellest võib tekkida mitte just väga meeldiv olukord.
Parem on ikka tuppa tulles käpad, pepu ilusti puhtaks pesta.. meie kyll peseme kui väljast tuleme :) On jänkul ka parem olla kui pole käpad ega pepu mustad. Lõpuks võib se muda ja muu selline ju karvadesse kinni jääda ja tekivad karva tombud :| proovi neid siis pärast lahti kammida :(
Aga loomulikult kui on toa jänes kes õues ei käi, siis otseloomulikult pole vaja pesta.. yleni ei ole muidugi vaja yldse pesta kui tõesti mingit tõsist põhjust pole!! :)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik ja tema pesemine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. juuni 2004, 16:34

Ma olen kah paar korda tal käppasid pesnud. Ja just siis, kui me õuest tulime ja ta oli õues enne kaevamistööd teinud :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik ja tema pesemine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. juuni 2004, 13:19

Noh, mina üleeile pesin. Panin suurde vanni kõhuni leigesse vette ja kasutasin käppadele kassi shampooni. jänksil oli uus ja huvitav ringi pladistada. Eriti ei protestinud küll. Pärast kuivatasin ja föönitasin ilusti ära. Kohev ja ilus on nüüd küll . Kinnitan julgelt et stressi ta sellest ei sattunud ja ptüi!ptüi!ptüi! ellu jäi ka.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lili » 30. juuni 2004, 17:48

Ma ei hakka katsetama...vähemalt siis, kui vajadust pole...tema värvus on õnneks soobel ka ja sealt ei paista see mustus nii väga välja...mitte et ta must oleks :D
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Küülik ja tema pesemine

PostitusPostitas Kairi » 01. juuli 2004, 09:38

Mina käin pidevalt oma küülikutega väljas. Kaevavad ja kraabivad, aga pesnud pole ma neid kordagi, kusjuures jänkud on valged. Nad puhastavad ennast tuppa tulles ise ilusti ära.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas roosinupp1601 » 22. juuli 2004, 15:30

Mina ükskord proovisin kahh oma jänksi pesta, aga sellest ei tulnud eriti midagi välja. Jõudsin ta alles vanni panna kui ta juba hüppas mulle hopsti sülle tagasi.Sinna paika see vannitamine jäi ja enam ma pole proovinud kaa. Ma sain ju aru, et talle see ei meeldi!
roosinupp1601
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. juuli 2004, 17:14

minu küülik ei lase üldse end pesta :oops: :cry:
hüppab kohe välja kui me ta kaussi paneme :syda:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Küüliku pesemine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. september 2004, 08:11

Mul on nimelt selline probleem, et kodus meil valge, pikakarvaline kääbusküülik. Muidu on tore loom aga kasukas kipub koguaeg määrduma ja kammiga ei saa ka kogu mustust välja. Kaks korda lõikasin karvu kõhu ja taguotsa piires lühemaks aga ega see ka suurt aidanud. Nüüd asetseb jänku pepul suur ja inetu pruun laik ja seda on nii ebameeldiv vaadata!!! Andke palun nõu kas jänest võiks veega pesta ja kas kellegil on eelnevaid kogemusi? :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku vanni?????

PostitusPostitas Jänkumamma » 16. september 2004, 10:27

Võibolla saan ma nüüd teiste jänkuomanike käest mööda päid ja jalgu... :o
Meil on aeg-ajalt jänkud oma tagumikud põhjalikult ära määrinud. Ikka see hommikune kõhulahtisus...
Siis oleme reguleerinud kraani sedasi, et sealt tuleks enam-vähem kehatemperatuuri soojusega vesi (kontrollin seda oma randmega) ning oleme pesnud ainult jänkude tagumikke.
Pesemise protseduuri juures on tavaliselt olnud kaks inimest: üks hoiab jänkut kinni (üks käsi pepu all ja teine toetab esikäppi) ja teine loputab.
Sooja voolava vee all tuleb kõhulahtisuse-tüüpi-mustus üsna ilusti ära, pole vaja kasutada ei seepe ega shampoone.
Kõige täiega pole ma oma jänkusid kunagi vanni pannud ja loodan, et ei pea seda ka kunagi tegema. Kass vannis on juba piisavalt hale nähtus. :wink:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku vanni?????

PostitusPostitas Marit » 16. september 2004, 11:29

Mul on ka valge kõhualuse ja pepuga jänku, aga ta on täiesti puhas. Äkki on puur liiga väike, et jänku ennast ära määrib? Suuremas puuris küülik oma väljaheidete sees istuma ei pea. See selleks, aga kui tagumik on kaka ja pissiga koos ja küülik ise puhtaks ei tee ennast, siis peab selle puhtaks pesema. Veega loputamisest täiesti piisab. Mustusest tekivad ju igasugu haigused!
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. november 2004, 20:27

mina pesin neid ükspäev niisama ajaviiteks.Ja teate mis selle juures veel kõige parem on.Talle ei meeldi see,,ja otsib sinult abi,see teeb inimese ja looma lähedamaks..minul vähemalt tegi,sest nad olid vahepeal nii ülekäte läinud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku vanni?

PostitusPostitas Riin » 12. november 2004, 21:57

Nupsut pole mul vaja olnud pesta, aga Tupsut pesin ma korduvalt, kui pepu must oli või väljas ennast poriseks müttas :P . Mina pesin kõigepealt esi-, siis tagakäpad ja lõpuks pepu kraanikausis sooja vee ja seebiga puhtaks. Sabatutt läks küll ka tavaliselt märjaks :) , kuid pärast kuivatasin rätikusse ja föönitasin enam-vähem kuivaks, et ta vaeseke ei külmetaks ning ei peaks nii palju vaeva nägema ise enda kuivatamisega :lol: . Kindlasti kasta teda esialgu ettevaatlikult veega, sest jänku võib ehmatada ja sülest üldse minema hüpata.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku vanni?

PostitusPostitas Ryo-Ohki » 19. november 2004, 17:38

Me vahel pesime Ryo-Ohkil pissiseid jalgu - panime vannipõhja 1 cm sooja vett. Pärast kuivatasime ja hoidsime siis tükk aega soojas põrandaküttega vannitoas kinni, sedasi ei tohiks jänes külma karta.
Ryo-Ohki
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku vanni?

PostitusPostitas Tipi » 20. november 2004, 17:40

mina ei ole kordagi oma Tipit pesnud mul ei ole ka vajadust olnud ta puhastab ennast ise :wink: :P :D :)
Tipi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku vanni?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. november 2004, 15:01

kord tahtsin ma Benny peput puhtaks pesta aga loomake hüppas mu sülest maha vanni kus ta maandus voolava vee all.kuna vann oli suhteliselt libe ei saanud ta sealt vee alt välja tulla.ma panin nii kiiresti kui sain selle vee kinni aga ta sai ikkagi läbimärjaks, siis panin ta kahe rätiku sisse ja soojendasin ja kehasoojuse vastas ja temaga ei juhtunud midagi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas __Helen__ » 21. november 2004, 20:24

Kui minu Triny väike oli määris ta ka vahel oma pepu kakaseks, siis sai teda natuke duššitatud. See ei meeldinud talle mitte üldsegi.
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas __Helen__ » 21. november 2004, 20:29

Lontukene kirjutas:mina pesin neid ükspäev niisama ajaviiteks.Ja teate mis selle juures veel kõige parem on.Talle ei meeldi see,,ja otsib sinult abi,see teeb inimese ja looma lähedamaks..minul vähemalt tegi,sest nad olid vahepeal nii ülekäte läinud.

Sadist oled või, jänkusid ei tohiks kunagi lihtsalt ajaviiteks pesta, eriti veel siis kui nad seda nii väga kardavad...... vaene jänku. :evil: Kuskil siin foorumis on ka sellest kirjutatud.
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. november 2004, 16:19

__Helen__ kirjutas:Sadist oled või, jänkusid ei tohiks kunagi lihtsalt ajaviiteks pesta, eriti veel siis kui nad seda nii väga kardavad...... vaene jänku. :evil: Kuskil siin foorumis on ka sellest kirjutatud.

õige jutt muideks aga nii kurjalt poleks ka olnud vaja öelda...
Jänkusid ei tohiks jah lihtsalt ajaviiteks pesta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku vanni?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. detsember 2004, 21:56

Jäneseid võib pesta ainult, kui seda on vaja. Eriti ei tohi ajaviiteks neid pesta!
:x
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 18. detsember 2004, 00:36

Meie teeme, nagu Jänkumamma, kraani alla, leige veega ja ainult peput. Aga Mio pesi eile antibiootikasalvi ära, mis kõrvalt seljale määrdunud oli. Kohe hale oli tast. Nii märg! Kuivatuseks riputasime fööni nii, et see põrandale puhus, aga Mios üsna kaugele. Kuivas hästi ära ja nüüd on karv väga ilus!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liis » 04. aprill 2005, 20:29

Minu Bibil juhtub ka pidevalt, et pepu on kakane. Siis peseme teda leige veega ja ainult tagumikku, päris üleni ei pese. vannitoas paneme puhuri tööle ja siis ta kuivabki ära. PÄris hästi toimib. ;)
Kasutaja avatar
liis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kui tihti tuleb jänkut pesta?

PostitusPostitas nunnukiisu1 » 25. oktoober 2005, 21:40

Kui tihedalt tuleb pesta küülikut??? :?: Palun aidake!
Ette tänades Reelika!
nunnukiisu1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihedalt.....

PostitusPostitas karru » 25. oktoober 2005, 21:59

Kas küülikut tuleb pesat?
Minu arust pestakse küülikuid siis kui nad on mustad aga tingimata neid just ei pia pesema
karru
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihedalt.....

PostitusPostitas Jänkumamma » 25. oktoober 2005, 22:15

Jänkudele ei meeldi, kui neid pestakse ning peale selle suudavad nad üsna hästi ise enda puhtuse eest hoolitseda. Mina olen Jossi tagumikku pesnud ainult siis, kui tal on olnud kõht väga lahti ning tagumik oli seetõttu väga must. Seda aga ei juhtu kuigi tihti, vahest paar korda aastas. Viimasel ajal olen ma aga lihtsalt tema ahtrist tulevat haisu ignoreerinud ning ta ise on end üsna kiiresti puhtaks lakkunud.
Jänkude tallaalused võivad küll mustana tunduda, kuid neid pesta ei ole mõtet, sest nad teevad need üsna kiiresti uuesti samasuguseks.
Kui jänkut on vaja pesta, siis tuleks seda teha sooja veega, mis pole ei kõrvetav ega külmetav, parim on proovida, mis tunne Sinu randmel on ning reguleerida vee temperatuuri selle järgi. :!: Kindlasti tuleks hoolitseda selle eest, et vett ei satuks jänkule kõrva!
Jossi tagumiku sain ma puhtaks voolava vee all ilma loomashampooni kasutamata.
:!: Ja niisama ajaviiteks ei tasu looma pesta, see ainult traumeerib teda!
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihedalt.....

PostitusPostitas Riin » 26. oktoober 2005, 00:39

Ära unusta, et ta võib märjalt kergesti külma saada, nii et püüa ta rätikuga võimalikult kuivaks teha, ikka õrnalt muidugi ja kui võimalik, siis mina olen ka õrnal kuumusel fööniga kuivatanud, aga kui ta kardab väga ja lippab minema, siis vaata kindlasti, et ta kusagilt tuult ei saa, jälgi,et aken lahti pole :) .
Pestes hoia teda ikka kraanikausi kohal ja tugevalt haardes, sest nad võivad ehmatada ja rabistama hakata ning nii võib ta põrandale kukkuda. Pese ainult seda kohta, mis must on, mitte üleni.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist