Jänku puhastamine

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kas küülikut tohib pesta kasside sampooniga?

PostitusPostitas pisiliisu575 » 26. veebruar 2008, 18:21

Kui ma loomapoest küülikute sampooni küsisin öeldi et küülikutel ja kassidel on üks ja sama sampoon.On see tõsi,ja kui tihti ja kas üleni tohib küülikut pesta?
Viimati muutis pisiliisu575 26. veebruar 2008, 18:23, kokku muudetud 1 kord.
pisiliisu575
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Asukoht: Järvakandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas küülikut tohib pesta kasside sampooniga?

PostitusPostitas Loomahull » 26. veebruar 2008, 20:23

Miks sa peaksid tahtma oma küülikut pesta?Kui tal jalad mustaks lähevad (eriti kui sul on valge küülik), siis pese ainult jalad.Näiteks mina olen oma velge küüliku jalgu pesnud nii, et võtan lapi ja lasen kausi parajat leiget vett täis.Küülik on süles ja siis puhastan õrnalt lapiga hõõrudes ta kollaseks tõmbunud jalgu.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas küülikut tohib pesta kasside sampooniga?

PostitusPostitas pisiliisu575 » 26. veebruar 2008, 20:35

Ma olen lugenud et peppu auku peab pesema kui see väga kakane on muidu võib mingeid haigusi tekkida,on see tõsi?
pisiliisu575
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Asukoht: Järvakandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas küülikut tohib pesta kasside sampooniga?

PostitusPostitas Kissu » 26. veebruar 2008, 21:24

Reeglina suudab küülik oma hügieeni eest päris hästi hoolitseda. Probleeme võib tekkida vaid vanematel küülikutel ja liialt paksudel küülikutel. Niisama lõbu pärast ei tasu küll küülikut pesemisega traumeerida. Sellisel juhul peaks pesema lihtsalt puhta leige veega määrdunud koha (käpad, pepu) ning pärast kindlasti kuivatama küüliku korralikult ära. Shampooni järele ei ole mingit vajadust.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas saara11 » 05. aprill 2008, 18:32

Endised kasutajad kirjutas:Mina olen see Kristini ema :D Küll meie Nancy nägi armetu välja, kui kuivatama hakkasime tõmbus karv krussi nagu oleks keemilised lokid tehtud. Kuivatasime ettevaatlikult fööniga ja nüüd on ilus ja puhasvalge jänkutüdruk :lol:
Ei tea ainult kauaks :roll: :?

Kas te pesite teda üleni?
Viimati muutis Loomahull 07. aprill 2008, 16:20, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Suur täht!
loomi tuleb hoida!
Jossu! armastan!
Kasutaja avatar
saara11
Õigekiri longab
 
Postitused: 92
Teemad: 4
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Pippi » 05. aprill 2008, 23:11

Einoh, päris tore on esitada küsimus peaaegu kolm aastat vanas teemas kustunud kasutajale.. :-D
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas küülikut tohib pesta kasside sampooniga?

PostitusPostitas saara11 » 06. aprill 2008, 14:55

Aga kui pesta kas siis pesta üleni?
Viimati muutis Loomahull 07. aprill 2008, 16:14, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Suur täht!
loomi tuleb hoida!
Jossu! armastan!
Kasutaja avatar
saara11
Õigekiri longab
 
Postitused: 92
Teemad: 4
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas küülikut tohib pesta kasside sampooniga?

PostitusPostitas tupsu-baloo » 06. aprill 2008, 15:40

Milleks üleni?
Arvan,et küülikut poleks üldse vaja pesta aga kui,siis ainult jalad ja vajadusel kõhualune.Üleni küülikut ei oleks hea pesta ja see poleks küülikule kasulik ka kui ta just ei ole üleni must.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas küülikut tohib pesta kasside sampooniga?

PostitusPostitas saara11 » 06. aprill 2008, 18:06

Okei aga miks siis mingit shampooni osta?
Viimati muutis Loomahull 07. aprill 2008, 16:14, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Suur täht!
loomi tuleb hoida!
Jossu! armastan!
Kasutaja avatar
saara11
Õigekiri longab
 
Postitused: 92
Teemad: 4
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas küülikut tohib pesta kasside sampooniga?

PostitusPostitas tupsu-baloo » 06. aprill 2008, 18:21

Kissu kirjutas ju eespool,et küülikule pole mingit shampooni vaja ja kui üldse pesta siis ainult puhta veega!
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas küülikut tohib pesta kasside sampooniga?

PostitusPostitas Riin » 07. aprill 2008, 00:17

Tihtilugu palja veega kakane pepu ja pissised käpad puhtaks ei lähe, olen seda ise proovinud, jääb ikka määrdunud ja ebameeldiva lõhnaga, ja siis on tõesti hea, kui kasutada jänkule ohutut loomadele mõeldud šampooni. Kuid seda ei tule teha pidevalt, sest jänku oskab enda hügieeni eest ise suurepäraselt hoolitseda.
Pesemine tuleb ette võtta vaid hädajuhul ja mitte üle keha, ikka ainult pesu vajav koht pesta ära, kuivatada suurem vesi käterätikusse ja siis fööniga kuivatada (föön ei tohi kuum olla) , et jänku ei külmetaks. Üldjuhul talle muidugi see protseduur ei meeldi, kuid pole midagi parata, peab ära kannatama. Vaata, et vett kõrva ei lähe ja kindlasti tuleb jänkut pesemise ja kuivatamise ajal korralikult süles hoida, et ta maha ei kukuks ja endale viga ei teeks.
Loomulikult peseb ta siis pärast seda ennast ise veel pool tundi üle :-) , no ega siis meie vesi ja šampoonid pole nii puhtad ja hästi lõhnavad, kui jänku pesuvahendid :razz: .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Loomahull » 07. aprill 2008, 16:26

Liitsin šampooniteema ja üleüldise pesemise teema kokku, sest seal oli ka juttu küüliku üleni pesemisest. :-)
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Helen-97 » 05. august 2009, 10:59

Kas koera shampooniga ei või pesta kui panna natukene?Või inimese shampooniga?
Kasutaja avatar
Helen-97
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas alina467 » 05. august 2009, 11:26

Inimeste šampooniga ei tohi kindlasti peasta. Koera oma on veits parem variant. Aga veel parem on leida kas spets šampoon, või mingi ohutu seep.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Kissu » 05. august 2009, 11:47

Kindlasti ei tohiks küülikut pesta loomapoes müüdavate shampoonidega, kuna need pole isegi koertele kuigi kasulikud, kuna kuivatavad nahka liialt. Tõenäoliselt kõige targem oleks küsida loomaarstilt mõni loomadele mõeldud shampoon. Vähemalt minu loomaarst müüs meile seda ka paari süstlatäie kaupa (suur pudel on suhteliselt kallis lõbu ja ei kulu küülikul ära).

Meeles tuleks pidada, et ühtegi shampooni ei kallata lihtsalt nahale vaid neid tuleb enne veega lahjendada ja alles siis nahale ja karvadele kanda.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas gpeipman » 14. august 2009, 19:27

Mina jätan enamasti jänkupreili hügieeni jänkupreili enda teha ja enda hügieeni iseenda teha. Mõnikord ma arvan, et me oleme mõlemad ilusad - seda siis, kui minu hügieen on ka hästi välja tulnud.

Aga... kui jänesel on kõht lahti, siis käib enese puhastamine tal teinekord üle jõu. Minu isend kardab sülle võtmist nagu vana kurat välku. Seepärast leiutasin pesemiseks natukese lihtsama nõksu.

Tegin nii, et saatus (jänese arvates saatus) juhiks ta transpordipuuri. See siuke hea pisike ja eest võredega. Lasin vanni põhja nii palju sooja vett, et ta istudes kindlasti pepuli vees oleks. Aitasin tal kohaneda ja tegin suitsupausi, et jänesel põhjaalune kenasti lahti liguneks. Peale suitsupausi solberdasin teda natuke ja lasin siis dushshiga kenasti põhjast üle kuni transpordipuurist enam sogast vett ei tulnud.

Edasi tegin puuriukse lahti ja püüdsin ähmis preili rätikusse kinni. Suurema vee sain tast iseseisvalt välja, kuid pisema vee jaoks panin talle puuri juurde puhuri (ma arvan, et naised kasutaks ka inimsuuruseid fööne kui nad üle keha karvased oleksid). Algul lasen soemat õhku suurema survega ja siis samm-sammult lasen temperatuuri kuni toatemperatuurini.

Loomulikult selle aja sees tehakse kõik mu töö alates nullist ise üle. Sest mida mina - pelgalt inimene - päris hügieenist tean... :)
Nu Pogodist oleks olnud ainult üks osa, kui hunt oleks teadnud, mis on jänesedrops...
Kasutaja avatar
gpeipman
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 53
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Kallikera » 31. august 2009, 03:50

Mina ikka pesen aegajalt oma jännusid. Poiss on sellega nii harjunud et istub rahulikult vanni põhjas ja naudib. Neiud on veidi rahutumad kuid istuvad ka enamvähem paigal ilusti, ilma kinni hoidmata. Muidugi ei pese ma neid oma lõbuks, vaid siis kui tõesti must on ja vaja puhastust. Plus siis suvel väga kuumade ilmadega olen neid dussiall veega üle lasknud, et neil kuumarabandust ei tekiks. Siiamaani olen palja veega hakkama saanud ja ei hakka loomakesi kemikaalidega piinama.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Ollu,^^ » 31. august 2009, 14:00

Meie pesime Duffyt näriliste shampooniga, naljakas oli :) Nimelt tal oli komme magada oma vetsus , ja tal oli oma pissi hais küljes... Panime ta suurde ämbrisse ja kannust sooja veega valasime natuke peale. Pesime ainult kehakese. Niii kõhn oli :D Peale pesemist kuivatasime rätikuga ja föönitasime kuni ta lõpuks muutus ilusti kuivaks .
Allkiri eemaldatud - tutvu Pisi foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
Ollu,^^
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 3
Pildid: 4
Asukoht: Espoo
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas heily89 » 08. september 2009, 17:33

Ma olen lasknud enda nunnukesel vannis vee sees joosta ja siis teda natuke tuššiga taga ajanud !
Jänkud on nunnud!!!!!!
Kasutaja avatar
heily89
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 30
Teemad: 1
Asukoht: Eesti tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Siblik » 04. oktoober 2009, 13:28

Ma pole oma jänkut veel pesta jõudnud, pole vajadust olnud. Kuid minu jänes on ka valge ja käpaalused ja ka vägagi kollakad ja minuarust on see üsna tavaline asi. :D
Loomad on osa meie keskkonnast - neid tuleb hoida ja armastada.
Kasutaja avatar
Siblik
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 116
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Riin » 04. oktoober 2009, 21:20

Meil ka jänku valge, kuid käpad kollased küll talla alt ei ole. Olen pisist näinud ka varem piltidelt, et osadel jänkudel käpsid kollased, see ei ole õige. Kas on korralikult puhastamata puur ja pott või on jänkul probleeme isikliku hügieeniga. Normaalsel juhul on jänku käpsid puhtad. Jänku on üldjuhul väga puhas loom.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas alina467 » 05. oktoober 2009, 13:44

A see sõltub ka ikka nii palju allapanust ja sellest kui palju loom puurist välja saab ja mille peal jookseb. Meie Motsul käpakesed ka vahepeal kollakad. Või lausa hallid, kui on saanud õues mürgeldada ja mulda kaevata. Aga siis pühib vaiba peale kõik puhtaks :P
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re:

PostitusPostitas Gerli89 » 09. november 2011, 14:59

Endised kasutajad kirjutas:ma oma jänksi küll ei pese.ta on niisamagi puhas.



Kuidas Sul õnnestub jänest 100% puhtana hoida. Kas ta siis ei pissi ega kaka, et tal oleks allpool kõik puhas. Mina näen küll kõvasti vaeva ja puhastan puuri iga päev aga ikka on taguots kakane ja pissine. Ta ju istub oma poti peal ja sööb. Niiet mina pesen teda ikka nädalas korra taguotsa alt, muidu oleks mõeldamatu.
Kasutaja avatar
Gerli89
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Aiki » 14. detsember 2011, 17:27

Loen siin, et kõigil jube probleem nende pissiste tagumikega..Tea, kas see on siis vanemate või angoorade probleem pigem.
Meil on 10 kuune kääbusküülik ja temaga küll mingeid selliseid probleeme pole. Üldse tundub peale siinsete lugude lugemist, et meil Matu on eriti tubli ja puhas :D hmm..või on veel sellised ajad ees ootamas.
Oleme Matut paar korda pesnud. Madalas dušikabiinis 2 cm sügavuses vees sedasi tasakesi talle vett peale pm tilgutades. Esimene kord tegime seda, et teada kuidas ta üldse reageerib veele. Eriti ei soovinud aga ka kohutavalt ei kartnud ka. Täna pidime pesema ikka asja pärast, sest ta oli kuskil enda selja kleepuvaks teinud. Läksin temaga koos kabiini ja panin uksed kinni, sets muidu ta hüppab ära. Täitsa kannatlik oli ja lasi end pesta..aga üks hetk nagu kuul hüppas sirgelt eriti kõrgele..tahtis üle seinte hüpata vaeseke. Õnneks saime ta puhtaks ja siis mõtlesime, et korter veidi jahe ja ei tea kas föönitada tohiks või kas ta ehmub..aga ei ehmunud ja lasi ilusasti end kuivaks föönitada 1se astme soojusega. Pärast pesi end muidugi ise üle :D
Kasutaja avatar
Aiki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Juhe » 14. detsember 2011, 21:08

Eks ta tüdines ära. :D Meil ikka juhtub. Või ehmatas millegi peale.
Kuivatamisest .. ei tea kui hea föön on, aga meie tibu on rätiku sees ja süles mõnda aega peale pesemist.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas foksi » 20. detsember 2011, 17:02

Aiki kirjutas:Loen siin, et kõigil jube probleem nende pissiste tagumikega..Tea, kas see on siis vanemate või angoorade probleem pigem.


Vabandust, minul on üle 50 angoora ja EI pese me tagumikku , pole selleks ka vajadust, kui ehk loomal on kõht totaalselt lahti (aga siis on juba kuri karjas).
foksi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Caroliyna » 18. jaanuar 2012, 16:18

ma pesin teda 1 kord nädalas ja me küsisime bosse poest mingi sampooni neile ja ta soovitas ja ütles et mingi koerte ja kasside oma ja me ostsime selle ja see sama pudel on meil juba üle 2 aasta ja vahepeal juhtus jännuga õnnetus ja see pudel meil ikka ja peaseme sellega hamstreid ja rotte ja muid loomi. :-)
Caroliyna
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 73
Teemad: 18
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas darkhelen » 18. jaanuar 2012, 17:46

Loomade pesemisega ei tasu üle pingutada: see ei tee enam kasu vaid pigem kahju. Kui loom end oluliselt ära määrinud pole, siis ei ole ka vajadust haarata shampooni ja dušši järele, loomad pesevad ennast ise.

Minu küülikuid arst kassi-koera shampooniga pesta ei soovitanud, kõrvikud on lihtsalt õrnema nahaga. Ning 2 aastat vana shampoon ei ole enam kõige värskem, tuleks ilmselt välja vahetada, kuna see võib tekitada allergiat.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist