Silmad eri värvi

Kikk- ja lontkõrvalised sosinad

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Silmad eri värvi

PostitusPostitas rotipoeg (Teema autor) » 09. aprill 2004, 09:39

Meie Tupsu kirjutas:Minu ühel jänkul kes on tegelikult punaste silmadega juhtus selline asi et tema üks silm läks tumedat värvi peaaegu musta värvi. Oskate te öelda millest see võib tulla. :?:


Nägemata väga raske aga no kui mustaks see silm läks? kas nii mustaks kui silmamust või heledam...
punane silm pole muud kui pigmendivaba ja seega läbipaistev ja veresooned on punased ning sellest ka see punane silma värvus.
üks võimalusi on mõne veresoone vigastus silmas ja siis nagu verevalum ja silm tundub tume...
ma soovitaks seda arstile näidata, sest kirja teel ja küüliku silma nägemata ei saa kuidagi öelda, et kõik on korras või asi väga hull...pead ikka jalad selga võtma ja arstile lippama korra.
alati on variant ka see, et küülik pole päris albiino ja ühes silmas on pigment.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Silmad eri värvi

PostitusPostitas panzer » 26. juuli 2004, 13:37

Avastasin täna et minu küülikul on üks silm sinist värvi aga teine pruun. varem olid nagu mõlemad silmad ühte värvi. millest siis nüüd nii?
panzer
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 26. juuli 2004, 16:18

Väga põnev. Mis värvi nad enne olid?
Kassipoegadel on ka algul silmad sinised, hiljem muutuvad roheliseks. Aga võib ka juhtuda, et üks või mõlemad silmad jäävadki siniseks. Kassidel on see teatud pigmendi defekt, st silmas pole pigmenti, ning kuna siis tihti ka kõrvas pigmneti pole, on palju siniste silmadega kassid kurdid. [Täpsemat seletust otsige ise netist.]
Rottidel võib juhtuda, et silmad on eri värvi. Üks punane, teine must. See on siis ka sellest, et kõikjal (silmas siis) pole pigmenti. Aga seost kurtusega ei ole nagu. Sellist erivärvi silmadega nimetatakse odd-eye ehk "paaritusilmne", erisilmne.
Kas jänestel ka midagi sellist esineb, tahaks lausa teada. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silmad eri värvi

PostitusPostitas panzer » 26. juuli 2004, 16:21

algul olid mõlemad silmad sinised
panzer
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Silmad eri värvi

PostitusPostitas Riin » 27. juuli 2004, 16:13

Mina tundsin kunagi inimest, kellel oli üks silm pruun ja teine sinine.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist