ühetoalisse korterisse küülik koduloomaks - hea idee?

Kikk- ja lontkõrvalised sosinad

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

ühetoalisse korterisse küülik koduloomaks - hea idee?

PostitusPostitas norc (Teema autor) » 28. veebruar 2009, 20:11

Hommikust. Olen viimasel ajal pikemat aega kodulooma tahtnud võtta. Esimene valik oli kass, kuid:
- eluruumi loomale oleks pakkuda 15 ruutmeetrit ning kodus olen 5h päevas.

Muidu võtaks küll, aga loomast oleks kahju, et nii kitsastes oludes on. Seega liikusin väiksema suurusega imetajate juurde: merisiga või küülik.

Küsingi, kas (ja kui siis millist) küülikut võiksin võtta koduloomaks?

Looma võtaks ikka seltsiliseks, ning kodus olles tegeleks temaga. Seega minu soovid loomalt oleks seltsiv iseloom (süllevõtmine, mänguhimuline jms.) ning puhtus (mitte-haisev).

Kui ma ta toas lahti laseks, siis nii väikse toa puhul usun, et suudan jälgida, mis ta teeb, seega juhtmetenärimine jms. pole vast probleem.

Aitäh arvamuste eest!

(dubleeritud küülikuküla foorumis)
norc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: ühetoalisse korterisse küülik koduloomaks - hea idee?

PostitusPostitas Loomahull » 01. märts 2009, 09:40

Üldiselt ei kole see küülikule probleemiks, et korter ühetoaline on. Minul elab küülik kahetoalises korteris, kusjuures ta ühes toas üldse ei käi. Peaasi, et ta saaks palju joosta ja väljas olla. Küülik on suhtleja loom, aga eelkõige oleneb see siiski looma iseloomust. Süleloomanandusega on täpselt sama asi- minu mõlemad küülikud on olnud täiesti süleloomad, praegune nooruke on isegi rohkem, aga tean küülikut, kes sülesolemisest kuuldagi ei taha, katsuda laseb ka siis,kui tema seda tahab. Kõik loomad on erinevad.
Küülikul peab olema suur puur, vähemalt 50*100 cm kui ta just koguaeg vabapidamisel pole. Närijad on nad küll, aga samuti oleneb jällegi loomast endast. Minu praegune loom ei ole kordagi midagi puutunud, eelmisel tuli aga koguaeg kannul käia ja juhtmeid lauadele tõsta.
Loodan, et saad siit abi otsustamisel ning valid just omale sobiva looma. Jõudu! :-)
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ühetoalisse korterisse küülik koduloomaks - hea idee?

PostitusPostitas Kuldhai » 01. märts 2009, 12:51

Kui esimene valik oli kass, siis ma soovitaks võtta kassi. Väike tuba ei ole probleemiks ja kui oled kodust ära, siis kass tavaliselt magab. Kassiabist või varjupaigast saaks küsida sülekassi, küll nemad juba teavad. Steriliseeritud loomade piss ei haise ka väga. Merisead või küülik on loomulikult samuti toredad. Kui on soov loomaga koos elada, siis ei sega ka öine krõhvitsemine ega madistamine! Edu valikul! :-)
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline