Küülik ja üürikorter

Kikk- ja lontkõrvalised sosinad

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Juhe (Teema autor) » 05. mai 2011, 14:38

Mul oleks selline laia ringi küsimus kõigile, kes üürikorterites küülikut peavad. Kuna mind ootab varsti kolimine üürikasse, siis küsiks, et kui raske on leida korterit, kuhu lubataks ka jänkut? Kui sallivad üldse ollakse lemmiklooma suhtes? Küülik on ju näriline ka piisavalt ja sealt võib ju mitmel korteriomanikul tekkida eelarvamusi sisustuse ja juhtmete säilimise osas .. :happy:
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas darkhelen » 06. mai 2011, 08:35

No mul juhtus selline variant, et küülikud on lubatud, aga nt koerad-kassid mitte, isegi mu üürilepingus on kirjas, et loomade va küülikute pidamine keelatud :D
Mina siiani pole vaenulikku suhtumist väga kohanud nende suhtes. Kuigi enda juures tapeedi pean küll ära vahetama kui kunagi kolima hakkan...
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Kissu » 08. mai 2011, 09:04

Minul olid üürikas kõik loomad kenasti lubatud (sh. küülikud) - korteriomanikul ei olnud selle vastu midagi. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Juhe (Teema autor) » 08. mai 2011, 09:27

Väga hea. Ma siin veits pabistan, ei ole ennem üürikasse läinud jänesega. Hetkel uurin kuulutusi ja kui sobiva korteri leian, siis küsin omanikult ka üle, et kas ikka võib. :-) Siinne positiivne vastukaja mõjub julgustavalt. :happy:
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Sipsuka » 08. mai 2011, 09:32

Meie hakkame ka sügisest kahte küülikut üürikorteris pidama. Kuna tuli ka plaan tuhkur võtta ja hamstrid on ka, siis lepingusse kirjutati samuti, et küülikud, tuhkrud ja hamstrid on lubatud, kassid ja koerad aga mitte. Pandi isegi kirja maksimum loomade arv. :D Samas alguses ei oldud üldse nõus aga rääkimiste ja lubadustega saime nõusse.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Riin » 09. mai 2011, 23:28

Minule meeldib darkheleni korteriomanik, väga nummi suhtumine, et ainult jänkud on tegijad :razz: !!!!!!!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Liisi » 31. mai 2011, 13:48

Otsin praegu koos kahe küülikuga üürikorterit Tartusse. Ei ole üldse lihtne - ainult äraütlemised siiani.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Juhe (Teema autor) » 19. juuni 2011, 09:15

Sain korteri. :) Kuna euroremonti ei ole tehtud, siis saab jänku ka võtta ja omanik ei ole üldse vastu. Pealegi on seal vaibad maas(ka köögis!), nii et jänes saab ralliringe jälle tegema hakata. :P
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Che » 18. märts 2012, 17:55

Mul on terve hunnik loomi ja mitmes üürikorteris oldud... Tavaliselt on nii, et kui loomi ei lubata, siis ei lubata ja ei lubata mitte kedagi ja see on üldjuhul kuulutuses kirjas ka kohe... Aga kui lubatakse, siis lubatakse kenasti kõik loomad kaasa võtta :happy: . Õnneks siiani on lubatud. Kuigi loomadega on oluliselt vähem valikuvõimalust pean tunnistama. Üks korteriomanik ütles hästi mõnusalt, et tema ei saa keelata mul loomi kaasa võtmast :-D , kuigi tegelt ta ju saab... Hästi mõistlikute omanike otsa olen sattunud õnneks ja tänulik neile selle üle. Ja õnneks mu loomad pole midagi ära ka lõhkunud, isegi kass mitte...kasvatatud tegelased :-D .
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Loomahull » 20. märts 2012, 10:42

Minu korteris oli enne keegi noormees siiami kassiga elanud ja perenaine kurtis, et tükk aega parandas ja remontis, sest kass oli kõik lõhki kiskunud ja tapeedi ribadeks jne. Kuid kui ma küsisin, kas ma võin oma rotid (targu jätsin numbri mainimata... :razz: ) ja küüliku kaasa võtta, siis lubati lahkesti. Öeldi küll, et ära lahti lase, aga... Noh... Igatahes on nad tublid, midagi ära ei lõhu ja valdavalt on siin minu enda asjad ka. Ja lahti on loomaksed ikka siis, kui ma ise kodus.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Che » 20. märts 2012, 12:02

:ot: Minu meelest on väikesed lapsed palju hullemad lõhkujad üürikorteris ja üldse igal pool, kui loomad. Muidugi see oleneb loomast ka, aga minu loomad ei lõhu, nii et usun, et lapsed on kordades hullemad ikka :-D ja saan tegelikult ideaalselt aru, kui keegi väikeste lastega peresid üürikasse ei luba...
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Kaleria » 21. märts 2012, 10:51

Mul on nii väikelaps kui ka küülik kodus, ja mõlemad kipuvad tapeedi kallale. Laps muidugi vähem. Kardan, et kunagi väljakolides peab hakkab tapeetima, sest osades nurkades on mõnusad ribad lahti kistud jänksi poolt :)
Ta sünnib meie sõbrana, ta usub meisse juba siis kui ta silmad on alles kinni, veel enne, kui ta sündis, andis ta end inimesele.
Kasutaja avatar
Kaleria
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 134
Teemad: 12
Pildid: 37
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Juhe (Teema autor) » 13. august 2012, 17:58

Kaevan vana teemat üles ... maikuus tekkis idee Tipsi ja mehega Tartusse üürikasse kolida. Otsime siiamaani korterit. :D Käisime ühte ilusamat vaatamas, mis oleks ilusti sobinud(tapeeti ei olnud elutoas, värvitud sein) ja muidu korralik, hea korda hoida ja jänesel, kes muidu ka enamasti korralik, poleks seal midagi lõhkuda olnud, aga omanik siiski võttis teised üürilised, kuna tal soovitati võtta ilma loomata .. kahju kohe ja hetkel on tuju suht null sellepärast. Ei ole just kuigi odav alati Tallinnast Tartusse sõita ja sama targalt tagasi tulla.
Ja samas enamus kortereid on meeletu hinna ja olematu sisustusega/remonti vajavad.
Ei oska enam midagi teha ja tundub nii võimatu olevat saada Tartus kodusemat ja korralikumat sisustatud üürikat, sest on loom majas ..
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Che » 15. august 2012, 14:40

Kui mul veel ainult pisipudinad olid (merisead), siis ma ei maininud isegi, et mul loomad on... Kuigi mul isiklikult pole veel probleeme tekkinud. Preagune korteriomanik on ka vägagi mõistlik, ütles, et ma võin kas või krokodilli võtta, peaasi, et parkett terveks jääb :-D
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 13. juuni 2013, 15:38

Vana teema, aga olen ise väga palju pidanud kolima minust mitte-olenevatel põhjustel. Mul on alati olnud vähemalt 1 kass. Isegi kui korteri tutvustuses kirjas, et lemmikloomad ei ole lubatud, kuid huvi korteri vastu on suur, käin kohtumisel ära ja lepime kokku, et lepingule tuleb lisapunkt, et mina olen nõus korvama kõik kahjud, mis mu lemmik tekitab.
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Loomahull » 02. juuli 2013, 11:00

Praegu käib mul intensiivne korteriotsimine, aga täiesti must masendus tuleb peale. Esiteks on korterid nii kallid, et tasukohast on raske leida ja kui on, siis siiani mitte ühessegi pole loomad lubatud. Esimene asi, kui helistan, kas lemmikud on lubatud, uurib omanikult järgi ja kui järgmine päev helistan, siis saan eitava vastuse... :wacko: Nutt tuleb peale juba, just helistasin ühe üle, suht vana sisustusega nõukaaegne korter, aga me ei saa enam eriti valivad olla, sest lihtsalt hinnad on nii laes ja kuu aega on aega korter leida. Kogu sisustus on eelmisest sajandist, mingit euroremonti ei ole, arvasin, et seal ei tohiks probleemi olla. Just helistasin- ei, omanik ei luba lemmikuid... Mis krdi eelarvamused inimestel on, tigedaks ja masendusse ajab juba. Kas inimesed tõesti arvavad, et puurilemmikud laastavad kodu ja lõhuvad maja maha või? Praeguses korteris ei ole mul juuksekarva võrra ka kahju tehtud. Miks on inimesed nii raudselt lemmikute vastu, kuidas siis koerte või kassidega peaks inimesed omale korterit leidma, kui juba puurilemmikuid ei lubata? Lootus hakkab jubas kustuma, aga ma ei saa ka neid maale jätta ja pealegi ma ei suudaks ilma loomadeta enam olla. Lihtsalt niii masendav on. :hanky: Nagu oleks lemmikloom mingi imeasi, kellesse tuleb suure umbusuga suhtuda. Kusjuures ma olen kindel, et pooltel omanikel on endal ka lemmikloomad- kui palju on inimesi, kel pole koera või kassi või kas leidub inimest, kellel mitte ühelgi tuttaval ei elutseks keegi karvane sõber toas? :sad:
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Juhe (Teema autor) » 03. juuli 2013, 00:54

Aga oled sa küsinud, et lemmikutega või ka täpsustanud, et puuriloomad? Tihtipeale on vaja selgitusi, sest paljud omanikud ei oska kuidagi suhtuda ja isegi, kui on vana ja euroremondita korter, ollakse tihtipeale mures oma tapeedi ja muu sisustuse pärast.
Soovitan Sul panna üles ka ise kuulutus, ma leidsin oma praeguse üürikorteri just sel teel.
Hinnad on laes tõesti, sellega olen täitsa nõus. Pluss veel muud maksud sinna otsa, mis korraga tasuda tuleb. Ma ei suudakski omale uut korterit leida. :D
Kuulutuse saad lisada nii Soov.ee kuid ka nt yyr.ee(seal olen ise ka kuulutanud). yyr.ee-s on muidugi nõudlus suur ja enamus ongi otsikuulutused, aga ei tasuks siiski meelt heita. Soovin edu ja loodan, et leiad omale ja lemmikutele sobiva korteri.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Loomahull » 17. juuli 2013, 07:48

Suur mure on murtud ja eile kolisime uude korterisse sisse. Ilus ja palju ruumi ja majas on olemas talveaed ja basseid ja terrass ja palju muud. :razz: Lisaks on korteris mullivann. :-D Ja keskküte on üürihinna sees, mis ei ole üldse suur, peaaegu tasuta küte. Omanik väga tore ja sõbralik härra.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas darkhelen » 17. juuli 2013, 10:32

Minu küülik paraku armastab ka natuke kahju teha- talle maitseb tapeet. Kuid ma olen endale teadvustanud, et kui siit kolima hakkame, siis vahetame ka tapeedi ära või maksame omanikule natuke juurde.

Ma mõtlen, ma ju ei kõnniks nahaalselt minema- mina vastutan oma loomade eest, nii lihtne ongi.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas Juhe (Teema autor) » 17. juuli 2013, 12:21

Ma kolin ka siit ära, kuna välismaale minek. Augusti alguseks peaks korteri tühjaks saama ja mingi hetk jänese vanemate juurde viima viimasteks päevadeks, et saaks korteri põhjalikult puhtaks ja korda. Raskemaks teeb asja see, et siin on mingid tobedad vaibad maas(üldse mitte korralikud) ja need on heinaterad nii endasse võtnud, et kätte ka ei saa. :/
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik ja üürikorter

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 03. august 2013, 14:04

Ma panin korteriotsingu kuulutuse üles ja mainisin, et viisakas kass ja puuriloomad tuleks ka minuga ja pakkumisi tuleb piisavalt õnneks. Samas kui algul ise otsisin, siis paljudel korteritel, mis vajaks nähtavalt "väikest" remontimist, lõhkiste diivanite jms koledustega, oli all suurelt ja hüüumärkidega, et lemmikloomad keelatud.

To Juhe: Meil ka puuri ees paks karvasest lõngast vaip, kuid kloppides tuleb kõik välja. Tegelikult tahtsin seda öelda, et lase Lux'ist vms hiidkallite tolmuimejafirmadel tulla "testpuhastust" tegema :D
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist