Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

Kikk- ja lontkõrvalised sosinad

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 11. detsember 2009, 10:22

Käisin eile oma väikese beebiga (3 kuune jänkupreili, keda varjupaigas magama taheti panna) arsti juures- lonkab üht tagumist jalga ja muidu oli ka vaja kontrollis käia. Igaljuhul küsisin arstilt, et kas 3 kuune on juba pubekas, et tapeet, krohv jms väga maitseb? Sain sellise vastuse: Lontkõrvad (sh pässid ja kääbused) on arukamad, suhtlevad inimesega rohkem ja ka õpetamine on lihtsam. Kuid kikk-kõrvad on tavalised närilised, keda inimesed ei huvita ja kelle puhul pole lootagi, et närimine lõpeb, kuna neil on väike küüliku aju. Lontude omanikud on õnnelikumad- arstile tulles on inimesed rõõmsamad.
Mina olin vägagi üllatunud, et arst sellise vastuse andis.
Mis Teie sellest asjast arvate?
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas daxy » 11. detsember 2009, 11:13

Kus see loomaarst oma hariduse omandas? :D Igatahes sain kõhutäie naerda. Eks ma pean siis leppima tõsiasjaga, et minu mini-reks on kikkis kõrvadega ja pisikese ajuga :D
Kasutaja avatar
daxy
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 88
Teemad: 1
Pildid: 8
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas Mercar » 11. detsember 2009, 11:30

Mind ka huvitab kust loomaarst sellise jaburuse võttis? See, et kikkõrv on näriline on muidugi eriline pärl. Küülikud ei ole närilised, ei ole kunagi olnudki.

Mis linnas selline ebakompetentne arst küll töötab (ja kliente leiab)?
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 11. detsember 2009, 11:41

Käisime R-kliinikus (Tartus), lahtioleku ajad lihtsalt sobisid ja olen selle kliiniku kohta siin foorumis head kuulnud. Mul on 2 kõrvikut hetkel kodus, üks selle kirjelduse järgi tarkpea ja teine pooleldi ohmu (üks kõrv on siiski lontis).
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas Mercar » 11. detsember 2009, 12:36

Ega ometi dr Uibopuu sellist juttu ei ajanud. See langetaks selle arsti väärtust minu silmis ikka kõvasti.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 11. detsember 2009, 12:47

tempel vaktsineerimisraamatus on tema oma, aga nimesilti tal rinnas polnud ja tutvustust ei tehtud. Ma ei tahtnud kedagi solvata, ehk sattusime lihtsalt kehval päeval doktorit külastama.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas alina467 » 11. detsember 2009, 17:35

Meil on näiteks kikk-kõrva ja lontkõrva segu. Targemat küülikut pole ma eales kohanud ja ega keegi mu tuttavatest ka mitte. Võiks võrrelda teda koeraga. Õigupoolest kõik, kes teda esimest korda näevad, teevad suu lahti ja ütlevad "Ta on ju täpselt nagu koer" :D
Samas olen näinud ka väga asjalikku ja taibukat pisikest kikk-kõrva ja täiesti inimestevõõrast lontkõrva.
Mina leian, et "tarkus" küülikutel sõltub pigem sellest, kui palju nendega tegeletakse. Kui loom ikka istub koguaeg puuris, või jookseb omasoodu ringi, nii et keegi talle tähelepanu ei pööra, siis kasvabki temast inimese mõttes rumal loom. Kui aga küülikuga tegeleda, kasvatada, pakkuda palju kogemusi ja väljakutseid, siis areneb ka küülik paremini.

Selline üldine tähelepanek arsti poolt võib aga tuleneda sellest, et sellised pisikesed kikk-kõrvad on enamasti puuris kinni, sest peremeeste arvates on neil seal ruumi küll. Meie kodudes levinud lontud on aga enamasti tsipa suuremad ja sellised pigem kaisuloomad. Sellest võib ka tulla nende nö arukuse erinevus.
Selles jutus ma muidugi ei arvesta üldse nende küülikutega, keda lihaks kasvatatakse, ja eluaeg pisikeses puuris peetakse. Seal pole vahet, mis kõrvaasend on, ühtemoodi vähe tegeletakse nendega nagunii.

PS: nuh näriline või jäneseline, usun et arst lihtalt ütles mõtlematult seda. Mina näiteks tean, et on jäneselised ja närilised aga ütlen ka tihtipeale näriline meie küüliku kohta :happy:
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas kaiku » 11. detsember 2009, 17:43

Hmm, see on küll huvitav teava dr Uibopuu kohta, kui see ikka oli tema, kes sellise pärli viskas. Mina arvan ka, et pigem on asi selles, et kikk-kõrvad on pisemad ja hoitakse rohkem puuris ja pole nii sotsialiseeritud ja õpetatud.
Kasutaja avatar
kaiku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 3
Pildid: 9
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas särasilm » 11. detsember 2009, 19:54

Kui minu kikk-kõrv Tillu seda arvamust loeks... No ma ei tea, kas ta naeraks või saaks pahaseks. Aga ma isegi ei räägi talle seda, sest Tillu saab väga paljust aru. Mis siis, et kikk-kõrv, :) Aga loomaarsti kohta küll väga kohatu arvamus.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas Liisi » 11. detsember 2009, 22:29

Lontkõrvad pidid olema küll inimsõbralikumad ja suuremad suhtlejad ning kikk-kõrvad rohkem oma jänkuasjadest huvitatud.
Mis närimisse puutub, siis minul on kikk-kõrv ja ta teab väga hästi, milline oks on tema oma ja milline minu tooli jalg :)
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas Riin » 12. detsember 2009, 02:05

Olen 100% alina467-ga nõus.
Kui inimlapsega ei tegelda, tuleb temast ka isik, kes mõhkugi maailma asjadest ei jaga. Koertest- kassidest rääkimata.
Kahju on lugeda ka foorumist, kui mõned võtavad väikse jänku ja panevad ta vaesekese terveks eluks puuri kinni, no vahel lastakse ka välja, kuid suhtlemine ei tule kõne allagi, kuna arvatakse, et ega see jänku ei saa nagunii mitte millestki aru. Ega ikka ei ole küll nii.
Jänkuga peab tegelema - suhtlema ja temast kasvabki väga tark jänku. No ma arvan, et kõik on lugenud (Karupoeg Puhh, Onu Remuse lood) ja näinud multikaid jänkudest, keda alati kõige nutikamatena kujutatakse, no eks nad ikka ole ka :wink: .
Meie Nupsu on näiteks maaaaaiiilma kõige nutikam :-) , igas asjas on tema kõige kõigem :biglove: !!!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas jännu » 15. detsember 2009, 14:41

Olen alina467-ga nõus.
Omast kogemustest tean, et kui küülik ikka koguaeg puuris passib siis ta ei suhtle ka enam nii palju. Aga kui loomaga tegeleda ja teda paitada siis tuleb ta ise su juurde ja on üldse rõõmsam.
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas daxy » 15. detsember 2009, 15:48

Eks sama lugu ole ka ketikoeraga - kellega ei tegelda, see ei oska ka sotsiaalne olla, aga seal ei ole mingit pistmist ei kõrva ega saba pikkusega!!!!!!! :D Minul on ka kikkis kõrvadega pugeja jänku, kes saab pidevalt lahti olla ja meiega aega veeta ning ma keeldun uskumast sellise tohtri juttu :nono: :lol:
Kasutaja avatar
daxy
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 88
Teemad: 1
Pildid: 8
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 15. detsember 2009, 16:12

Jah, eks see jutt uskumatu ole, seda enam, et näen ise kui kiiresti väike kikkis kõrvadega beebi asju omandab, kuidas nimele õpiti reageerima kahe päevaga jne. Leian ka, et selles kuidas ja kas loomad inimesega suhtlevad on ikka väga palju võimalik meil enestel ära teha, Daxy tegelemata ketikoera näide on vägagi hea tõestus selle kohta.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas põrsas » 17. detsember 2009, 16:15

Sellist mõtet pole küll varem kuulnud. Kust see arst huvitav sellise asja peale tuli?
Kasutaja avatar
põrsas
Uhke jänkuomanik!
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lontkõrv targem kui kikk-kõrv?

PostitusPostitas Kallikera » 26. jaanuar 2010, 17:24

Täiesti ajuvaba jutt.. ma väidaks pigem vastupidi. Varem olid mu elus ainult kikkkõrvad. Lontud on olnud mul augusti keskpaigast saadik. Ja tegelen kõigiga ühtemoodi palju, kuna kodune inimene siis aega küllaga. Mõlemad lontud on aga tobud ja õppust ei võta. Sõna ei kuula ja laamendavad. Kikkkõrv on aga sõnakuulelik, rahulik ja õpib ilusti mida tohib teha ja mida ei tohi. Kikkkõrv on palju inimsõbralikum ja ronib hea meelega kaissu magama.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron