Väikeloomade varjupaiga vajadus?

Igasugused loomadega tegelevad asutused

Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas MustKass (Teema autor) » 28. veebruar 2008, 13:49

Et suht palju on netis näha kuulutusi, kus on ära anda loom või siis odavat müüa. Ja ma olen mõelnud, et kas oleks vaja sellist varjupaika, kus oleksidki ainult väikeloomad. Sest need kipuvad kiiresti paljunema ja neid on palju (kuid õnneks ei võta vähemalt nii palju ruumi kui kassid ja koerad).
Ma küsin seda sellepärast, et peale kooli või siis kui olen oma elamise võtnud, siis on tahtmine sellise asjaga alustada. Aga enne oleks ju vaja teada, kas on sellist asutust ka vaja on. (Mina arvan, et jh)

Muidugi ei oleks see nii, et ma hakkan kõigilt nende poegi kokku ostma. Et kui on palju loomi või pole aega, et siis oleks võimalik ta mulle tuua, ma hoolitseks tema eest ja kui keegi teda tahaks, siis oleks ka selline võimalus.
Aga muidugi oleks hea kui saaks loomaga soodsalt ka puuri või lihtsalt kaasa tema mingeid hooldeasju.

Et rääkige mis te arvate?
MustKass
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 155
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas Eva4 » 28. veebruar 2008, 17:16

Esiteks peaks vastu võtma ainult selliseid poegi, kelle omanik loovutaks ka poegade vanemad või siis ühe vanema (muidu on vasti uus pesakond).
Kui võtta vastu täiskasvanud loomi, siis peaks omanik loovutama looma kindlasti koos puuriga. Sina ära hakka omanikult küll puuri ostma, see absurdne.
Kõik inimesed, kes sinult looma tahavad peaks enne täitma andeedi, kus uurid nende kohta natuke. Kõik loomad peaks loovutama ainult lepinguga.
Koduleht peaks kindlasti olema.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas MustKass (Teema autor) » 28. veebruar 2008, 17:19

Jah jah. Ja mõnelt tuleks tegelt üldse loomad ära võtta, kes üldse ei hoolitse, aga see selleks.
Eks kui ma sellega täitsa juba ametlikult tegelema hakkan, siis hakkab ka kodukas jne olema.
MustKass
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 155
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas Al-Hawa » 02. märts 2008, 03:12

MustKass, vöid siis minupoolsele abile loota. Kuna paikneme eri maakondades, olen nöus möningaid loomi ka enda hoida vötma, seda küll alles siis kui enda korter on. ( Mitte enne selle aasta sügist/augusti).
Oma vanad puurid vöin ära anda, kui kuidagi mandrile need saan, kuid mul niiguinii vaja paras autotäis träni saarelt ära tuua ;)
Sest ise olen piisavalt snoob, et köik peab värvilt ja teab mis sobima..ka looma puur looma ja sisustuse värviga. Ideaalne meetod hoidmas ennast tagasi ostmast köiki loomi keda ma tahan vaid valima siis mingi kunstlikult tekitatud kriteeriumi järgi ;)
Al-Hawa
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: Hiiumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas MustKass (Teema autor) » 02. märts 2008, 21:51

Jaaah.. Ma loodan, et juba varsti saan sellega tegelema hakata täiehooga. Sellist asja saab ka eukalt lapse kõrvalt teha.
Kuhu sa pesa tegema hakkad :D?
MustKass
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 155
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas Al-Hawa » 05. märts 2008, 08:00

Esialgu vanaema juurde ülemis korruse tuppa, ja kui raha piisavlt körvale pantud siis katsun Keilasse Vasalemma vöi Leholasse korteri saada, siis tööl hea lähedal käia.
Al-Hawa
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 2
Pildid: 1
Asukoht: Hiiumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas MustKass (Teema autor) » 05. märts 2008, 10:48

päris hea ju :D
MustKass
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 155
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas Kuldhai » 05. märts 2008, 12:59

Minu meelest on see hea mõte.Arvan,et see on vajalik.Kui inimestel oleks koht,kuhu vajadusel loomad tuua,siis jääksid kindlasti paljud loomad hävitamata...Meenub hetkel keegi siit foorumist,kes sai poest tiine looma ja kavatses osa poegi hävitada.Tahaksin ise ka kuidagi kaasa aidata,olla näiteks hoiukodu.Aga eks siis tulevikus näha ole.Edu! :-)
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas nirgike » 13. märts 2008, 08:54

Olen nõus Eva-ga, st. kui kellelgi juhtus soovimatu pesakond poegi, siis peaks sundima teda kasutusele võtma meetmeid, et seda ena mei juhtuks. Näiteks tõesti ,et jätab endale kaks samast soost looma ja ülejäänud annab ära. Raksem juhtum on selliste "loomaarmastajatega", kellel kari isaseid ja emaseid koos elab ja muudkui poegib ja omanik keeldub isaseid-emaseid eraldamast või ära andmast, kuna "nad ju nii armastavad üksteist ja tahavad seksi teha". Lihtne ei saa varjupaiga pidamine olema, puutud kokku kõige hullemate loomapidajatega, kellele on väga raske aru pähe panna. Keegi siit foorumist tegeles vahepeal rottide ja liivahiirte päästmisega, äkki oligi Eva? Lugesin ka neid teemasid, hull jama igatahes oli.

Igal juhul ei tohiks jääda varjupaigast sellist muljet, et "ostan emase ja isase looma ja saan palju nunnusid poegi, küll varjupaik endale võtab ja hoolitseb".

Aga muidu olen ise ka varjupaiga teemale mõelnud. Välismaal on küll pisiloomade varjupaigad (ma olen netist vaadanud merisigade varjupaiku), arvan, et tegelikult oleks ka Eestis sellisele organisatsioonile "klientuuri", praegu lihtsalt sokutatakse loomad kuhugi ära või hukatakse või viiakse koerte-kasside varjupaika. Või siis lastakse lihtsalt neil kodus vegeteerida halbades tingimustes, hoolitsuseta.

Aga kui keegi sellise ürituse vedamisega pihta hakkab, siis lööks ehk isegi mingil moel kaasa :)
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas nuuu » 13. märts 2008, 10:18

Mul oli hiljuti ka selline juhus, et üks tuli küsima emast ja isast poega ja ma seletasin ära, et pärast on sul nii palju hiiri ja sa ei jaksa nende eest hoolitseda, aga tema ütles, et pojad on ju nii nunnu ja ma suudaksin küll 30 liivahiire eest hoolitseda :shock:

Ja minu teada päästis Pinto hulga liivahiiri ära ja Abi vajavad loomades on sinna ka teema tehtud.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas loomake » 13. märts 2008, 14:16

klikats

Siin ongi see Pinto päästmine ja hiirtele koduotsimine :-D
Kaks liivahiirt ja merisiga.
Kasutaja avatar
loomake
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 185
Teemad: 3
Asukoht: rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas Scratchy » 13. märts 2008, 15:47

nirgike kirjutas:Keegi siit foorumist tegeles vahepeal rottide ja liivahiirte päästmisega, äkki oligi Eva?
Siis oli veel see kogu seltskond Lontus, kui Eva naabrilastelt loomade päästmisega tegeles. :wink:
Minu Mia ja Misty'gi sealt pärit. Laste ema tahtis Mistyt veel tagasi ka, kui pojad loovutusealise(Misty oli üks paljudest, kellel sealt päästetutest tiine oli), aga Eva ütles, et Misty suri sünnitusel vms. Õigesti tegi.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas aNeTe » 19. märts 2008, 13:30

Minu meelest oleks see sammuti vajalik. Sest kui mõni võtab ndale loomakese ja pärast selgub, et talon selle looma vastu alergia siis on hea oma loomake just sinna viia . Sest seal on inimene kindel, et ta loomakese eest hästi hoolitsetakse.
Samas aga peab see inimene, kes sellega tegelema hakkab väga palju igasuguste näriliste kohta teadma .

Aga muidu on see väga hea mõte!
Edu ja jaksu!

Ja veel üks asi: Kui Sa hakkad sellega juba tegelema siis võiksid siiagi sellest teada anda :)
Mitte püstijäämine pole tähtis, vaid see,
et suudad pärast iga kukkumist üles tõusta.
Kasutaja avatar
aNeTe
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 8
Pildid: 4
Asukoht: K-Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väikeloomade varjupaiga vajadus?

PostitusPostitas MustKass (Teema autor) » 19. märts 2008, 21:17

eks kindlasti kirjutan siia kui hakkan seda tegema.
MustKass
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 155
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Muud asutused

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist