Loomapoed Jõhvis

Igasugune info loomapoodide teemal

Loomapoed Jõhvis

PostitusPostitas Viisnurk (Teema autor) » 15. september 2008, 15:03

Üks jube kogemus tabas mind ja mõtlesin,et kirjutan siia loomapoodidest.
Olgu,Tallinnas võib rahule jääda loomapoodidega,puurid on puhtad ja söök on loomadel olemas, puurid on väljast ka hoolitsetud. Tartus olen ka loomapoode külastanud, kõiki. Kuna alati olen vaadanud kõik poed üle kui soov looma osta kusagilt. Ja üldse on rõõmustav näha,et loomade eest hoolitsetakse ka poodides.
AGA, Jõhvi, ma jäin sõnatuks kui käisin seal linnas mitmes poes. Esiteks ei tehta vahet, milline on hamster ja milline on liivahiir, nimed loomadel valed puuride küljes,puurid olid jubedalt mustad ja puurid, mille küljed on plastmassist,ei paistnud läbigi. Hinnad on ka muidugi väga madalad kõigil loomadel, ega ei osteta ka neid sealt nagu näha oli,rott maksab 25.- viirpapagoi 250.-,rohkem hindasid ei näinudki, kuna silte polnud.Võrdlen Tallinna hindadega siis. Aga sulelised turritavad puurides, merisead,hamstrid,hiired,rotid, deegud elavad mustuse sees ja ei näe ka eriti ilusad välja.Ja siiamaani huvitab mind ühe loomaliigi nimi .....suures klaaspuuris olid nad kahekesti,oksa peal istusid ja ei old neil hinnasilti ega nime. Aga Tallinnas ja Tartus küll pole selliseid müügil näinud.
Akvaariumitest ei hakka rääkimagi......aga kuidas saaks seda asja muuta paremuse poole???
Eesti keelest see müüja aru ei saanud igatahes,aga seda asja nii ei saa ka jätta. Lähen sinna uuesti ja uuesti..... :bang:
Viimati muutis samton 15. september 2008, 16:08, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Muutsin pealkirja konkreetsemaks.
Viisnurk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoed

PostitusPostitas samton » 15. september 2008, 16:05

Sa võrdle vahelduseks muid asju ka Tallinnaga - Ida-Viru palkasid näiteks :-D
Kust Sa võtad, et neid loomi ei osteta? Et Sinu seal olles ei ostetud?
Jah, puuride mustuse koha pealt olen Sinuga nõus ja olen sel teemal ka müüjatega rääkinud. Selges eesti keeles, muide, nad saavad aru küll. Poe omanik kusjuures on suuteline täiesti eesti keeles vastama ka. Ja jutt, et seal hamstritel ja liivahiirtel vahet ei tehta, on natuke imelik. Kuna olen seda poodi juba mitu aastat külastanud, siis olen lihtsalt natuke rohkem kursis kui mõni juhuslik läbiastuja.
Need seal suures klaasipuuris on muide galaagod (seda oleks müüjalt küsides väga lihtsalt teada saanud.) Ja need pole müügiks. Mis on omaette teema, aga kuna meil siin loomakaitseseltsi ei ole...
Kui mitmes poes Sa Jõhvis käisid ka? Lihtsalt neid seal ainult kaks ongi...
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoed Jõhvis

PostitusPostitas Viisnurk (Teema autor) » 15. september 2008, 20:25

Olen 20 aastat Ida-Virumaal elanud. seega,ei ole juhuslik läbiastuja. Kunagi oli lausa pood keldrikorrusel,seegi oli korralikum!Aga nagu näha siin leheküljel ei tasu arvamust avaldada,sest saad täiega noomitusi.
ja kui viimati käisin seal, ei saadud eesti keelest aru.
See on ja jääb minu arvamuseks. Loomadest on kahju.
Viisnurk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoed Jõhvis

PostitusPostitas samton » 15. september 2008, 20:52

Mu eelmine postitus ei olnud noomitusena mõeldud, lihtsalt Sinu kirjutisest ei jäänud küll kuidagi muljet, et oled ka varem neis poodides käinud. Loomade-puuride puhtuse ja pidamistingimuste osas olen - nagu juba eespool ütlesin - Sinuga täiesti päri. Selles suhtes, et seal eesti keelest aru ei saada, jään eriarvamusele. (Kui just viimasel ajal pole mõnda uut umbvenelasest müüjat tööle võetud, ma ei ole umbes kuu aega üldse Jõhvi sattunud). Sellega, et sealt loomi ei osteta, pole ma samuti nõus - olen ise enamiku oma rottidest sealt ostnud (kui me nüüd ikka ühest ja samast poest räägime; nagu öeldud, Jõhvis on neid kaks) ja seal poes käies (tavaliselt ikka kaks-kolm korda kuus vähemalt) vaatan alati ka loomad üle; seega on nende "liikumisest" üsna adekvaatne ettekujutus.
Olen müüjatega rääkinud. Mis kindlasti paranenud on viimastel aastatel, on puurivalik (varem polnud hamstripuurist suuremaid üldse). Natuke parem on ka loomade paigutus. Mõnikord (rõhutan: mõnikord) on isegi emased-isased rotid olnud eraldi puurides. Sellest räägin seal ikka ja jälle, ja mitte ainult rottide puhul. Tundub, et see jutt kohe kuidagi kohale ei jõua. Ja puuride (nende, kus poes loomi hoitakse) väiksusest räägin ka. Üsna tulutult. Võibolla ka sellepärast, et olen ainus (?) rääkija.
Kas Sina ütlesid seal müüja(te)le midagi loomade pidamistingimuste jne. kohta? Viisakas vormis, ma mõtlen? Et seal eesti keelest aru ei saadud - kui Sa nii väidad - siis 20 aastat Ida-Virus elanud inimese jaoks ei oleks see küll tohtinud ületamatu takistus olla.
Oleks kindlasti abiks ja kasuks, kui teisedki selle poe külastajad kohapeal viisakalt ja vaoshoitult selgitustööd teeksid. See ütlus tilkuva vee ja kivisse augu uuristamise kohta, eksole. :-)
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoed Jõhvis

PostitusPostitas yeti » 24. september 2008, 06:09

kus asuvad loomapoed jõhvis ? :-)
Viimati muutis samton 24. september 2008, 06:19, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Lause algab suure tähega ja kohanimed samuti.
yeti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoed Jõhvis

PostitusPostitas samton » 24. september 2008, 06:23

Aadresse ei oska paraku öelda, aga Jõhvit natuke tundvale inimesele võin juhatada küll (mõlemad üsna kesklinnas). Siin foorumis ei hakka kirjeldama, pigem privas - kui keegi tõsiselt teada tahab.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoed Jõhvis

PostitusPostitas E4- » 25. september 2008, 16:25

2 loomapoodi asuvad aadressil Narva mnt 10 ja kolmas Keskväljak 6.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoed Jõhvis

PostitusPostitas yeti » 25. september 2008, 16:27

okei äitähh :happy:
Viimati muutis samton 25. september 2008, 21:44, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Lause algab suure tähega ja lõpeb lauselõpumärgiga.
yeti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Loomapoed

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist