Tartu Lõunakeskuse loomapood.

Igasugune info loomapoodide teemal

Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas alice321 (Teema autor) » 15. juuli 2008, 08:29

Äkki keegi oskab anda mulle Tartu Lõunakeskuse kontaktid ja telefoni numbri?
või kodulehekülje??
alice321
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Celion » 15. juuli 2008, 12:19

Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Kissu » 18. november 2009, 11:02

Lõunakeskuse loomapood kolis ka nende suuremate ümberkorralduste käigus. Nüüd asub see üle koridori sealt, kus ta varem oli (Ahhaa näituste saali kõrval kohe). Pean ütlema, et olin lausa meeldivalt üllatunud uues poes käies. Neil on nüüd mõnusalt hiiglaslik ruum, kus saab rahulikult jalutada ja müüdavat vaadata ilma, et peaks inimeste ja riiulite vahelt läbi pugeda üritama. Mänguasju, kausse, joogipudeleid jms. saab nüüd oma käega katsuda ja lähemalt imetleda. Valik on hetkel sama, mis varem aga nad ajapikku püüavad seda täiendada. Näiteks räägiti midagi hiiglaslikest saepuru pakkidest (400 liitrit). :happy:

Lisaks on nad poes müüdavatele deegudele, hamstritele ja liivahiirtele suuremad puurid hankinud, kus on lausa jooksuratas ja puha. Igatahes minu seal oleku ajal jooksid hamstrid ja deegud väga õnnelikult ratastes. Merisead on küll ikka neis puurides, milles nad varemgi olid.

Igatahes minu meelest igati positiivsed muutused toimunud selle poekesega. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas nirgike » 19. november 2009, 10:19

Heh, räägi aga, saepuru ja hein on ikka mingis tillukeses riiulis ja sellises kohas, et peab end kitsukesse vahesse pressima :P

Ma olen tähele pannud, et neil on väga sageli valge-metsikvärvi kirjusid merisigu müügil. Huvitav, kas mõni "saripaaritaja" varustab :dry:
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas alina467 » 19. november 2009, 21:56

Ja nende kuldkalakesed kasvavad 25 cm pikaks :P Nii mulle vähemalt seal öeldi.
Nu eks ma nüüd ootan ja vaatan, et millal nad mul akvaariumist välja pressima hakkavad ja pannile peavad minema :P
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas kertu0208 » 19. november 2009, 22:25

OT: Muide kuldkalad pididki kuni 30 cm pikkuseks kasvama (need harilikud, kuldsed). Ma olen seda näinud ka Tõstamaa mõisas, seal olid ikka päris hiiglased nad.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas alina467 » 19. november 2009, 22:39

OT: Nu ega kuldkala ongi põhimõtteliselt ju karpkala, need kasvavad tõesti suureks. Ma arvan et nende 30cm kuldkalade all, mõtled sa koi kalu. Peaksid vist isegi sugulased olema. Aga tavalises mõnekümneliitrises akvaariumis pole küll kordagi selliseid hiiglasi näinud:P Seal oli konkreetselt kõikidel akvadel kuldkaladega kirjas "kuldkalake" ja kui ma küsisin, et kui suureks umbes kasvavad, siis öeldi, et 25 cm. Nu ega ma väga vaidlema ei hakka.. Eks ma siis ehita neile tiigi kui enam ära mahtuma ei hakka. :rofl:
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Mercar » 19. november 2009, 23:10

:OT: aga väikses akvaariumis jääb kala kasv kängu ja eluiga on lühem.
Kuldkalade puhul soovitus: 75l ühe kala kohta. Seega nt akva milles 4 kuldkala peaks olema vähemalt 300 liitrine. See et keegi neid klaaskpuplis peab ja iga aasta uue kala ostab, sest eelmine sureb, ei näita jah kala ehtsaid mõõte. Kuldkala maksimumpikkust (69 cm) ei ole võimalik lihtsalt mõne liitrises purgis saavutada, ka mõnekümneliitrises mitte.
Meeles tasub pidada ka, et kuldkala heades tingimustes elab ca 20 aastat. Rekord ligi 50 aastat (49 aastat nt wiki andmetel).
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Maria » 20. november 2009, 10:54

nirgike kirjutas:Heh, räägi aga, saepuru ja hein on ikka mingis tillukeses riiulis ja sellises kohas, et peab end kitsukesse vahesse pressima :P

Ma olen tähele pannud, et neil on väga sageli valge-metsikvärvi kirjusid merisigu müügil. Huvitav, kas mõni "saripaaritaja" varustab :dry:


Natuke kannatust, kõik riiulid ei ole veel kohale jõudnud ja mõne aja pärast peaks ka heina ja saepuru kättesaamine olema mugavam. Mis merisigu puudutab, siis toojaid on küll erinevaid ja loomad tulevad täiesti tavalistest kodudest.

Alinale: Kuldkalad kasvavad kõik eranditult suureks, kui neil on ruumi kasvada. Kui panna kuldkala liiga väikestesse elamistingimustesse, siis tema kasv jääb kängu ja eluiga lüheneb ligi 80-90%, kuna siseorganid lakkavad lihtsalt ühel hetkel töötamast. Kala erinevalt imetajatest kasvab enamasti ruumi suuruse järgi (mõnede liikide puhul on erandid, kes kasvavad täismõõtu ükskõik mis tingimustes). Nii, et pole vaja oodata, millal kala akvaariumist välja kasvab, vaid tasub mõelda, kas su kalal on ikkagi piisavalt head elamistingimused, et üldse edasi elada. http://foorum.akvarist.ee/ jagab häid nõuandeid ja on kindlasti kasulik lugemine kalapidajale.
Kasutaja avatar
Maria
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas alina467 » 20. november 2009, 20:10

Nu kasvabki ruumi järgi, siis ei saa ju öelda, et kala kasvab vot nii-nii suureks. Ikka tingimustest sõltub. Aga kõik, teemasse tagasi nüüd, muidu on meil siin paras laat juba :D

Eks ma võib-olla suhtun eelarvamusega ka sellesse poodi ja seal jagatavasse infosse.

Isiklikult olen näinud kuidas deegule öeldi sobivaks hamstripuurike.
Ja oma vaest küülikut ma parem meelde ei tuletagi, kellel kaasasündinud/krooniline pisarakanali kinnisus tembeldati pisikeseks saepuruärrituseks mis "just tekkis".
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas vants » 20. november 2009, 20:56

alina467 kirjutas:Nu kasvabki ruumi järgi, siis ei saa ju öelda, et kala kasvab vot nii-nii suureks. Ikka tingimustest sõltub. Aga kõik, teemasse tagasi nüüd, muidu on meil siin paras laat juba :D


Normaaltingimuste puhul saab küll öelda, et kasvab nii ja nii suureks, ebanormaalsetes tingimustes ei tohiks ühtegi looma pidada (samuti nagu sind häirib deegude pidamine hamstripuuris), veel enam siis kängujätvates tingimustes. Aga noh, see, mis on lubatud kalade puhul, on lubamatu mõne teise looma puhul :roll:
vants
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas nirgike » 22. november 2009, 20:40

Maria kirjutas:Natuke kannatust, kõik riiulid ei ole veel kohale jõudnud ja mõne aja pärast peaks ka heina ja saepuru kättesaamine olema mugavam.


Oh, ega see mind tegelikult ei häirigi.

Aga selles ei näe ma küll midagi halba, kui kalade kohta öeldakse see pikkus, kui suureks nad normaalsetes tingimustes kasvaksid. Mõelge näiteks, kui müüja ütleks, et küülik ei kasva suuremaks ku ta pojana on ja sureb 2aastaselt. Seda peetaks ju tarbija petmiseks, kuigi piisavalt halbades elutingimustes on täiesti saavutatav, et kasv jääb kängu ja sureb noorelt.
Viimati muutis Kissu 22. november 2009, 22:20, kokku muudetud 2 korda.
Põhjus: Eemaldasin teemavälise jutu.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Pinto » 23. november 2009, 21:47

Käisin siis ka piilumas. Ruumi on palju ja nagu näha oli, siis kaupa alles pakiti lahti ja sätiti. Klaasitagustel loomadel on kenad puurid (noh riiulid ju võiks seal olla, et see suur ruum raisku ei läheks) aga maismaakilpkonn oli imepisikeses terra (no tõesti 20x20cm vms põhjapindalaga. :shock: Äkki saaks talle mõne akvaariumi eraldada või eraldi akvaariumiga klaasi taha panna. Seal tal ikka väga kitsas, need terraariumid pigem ronijatele sisalikele/madudele. Ega neil punakõrvadelgi hea sellises pisikeses terras ole. Kõige hullem on see, kui inimesed näevad neid nii pisikestes tingimustes ja arvavad, et nii võib neid ka kodus pidada.

Kui kilpkonnad välja arvata, siis täitsa ok pood ja ruumi nüüd tõesti on :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Maria » 29. november 2009, 19:01

kilpkonnad saavad endale suurema terraariumi, seni on nad ajutiselt tõesti pindalalt väikeses ruumis. samas on nendes terraariumites olemas spetsiaallambid, mis on talvisel perioodil nendele loomakestele olulisemad, kui suur liikumisruum, sestap pole me neid ka kuhugi mujale ringi tõstnud.

riiulpuure (kui sa mõtlesid selliseid, nagu on nt. pet centeris) on ääretult ebamugav ja ebaefektiivne koristada ja desinfitseerida.
Kasutaja avatar
Maria
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Pinto » 29. november 2009, 22:07

Ei ei, mitte selliseid klaasist riiulikomplekse ei mõelnud. Pigem seda, et nendes võrepuurides võiks olla sees korrused, muidu jääb hetkel puuri ülemine osa kasutamata kui loom ei ole ronija (nt liivahiirtel). Ülioluline see pole, aga lihtsalt saaks loomadele kiiresti ja lihtsalt elamispinda juurde nii tekitada :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Maria » 30. november 2009, 16:23

täiskorruseid kindlasti ei saa panna. nendel puuridel puudub katusel uks ja vastasel juhul on võimatu looma kätte saada (aga müüa on neid ju vaja, loomale põhjuseta stressi pikaajalise püüdmisega ka ei taha põhjustada). poolkorruste või veerandkorruste osas täitsa asjalik mõte, vaatame, mis teha annab.
Kasutaja avatar
Maria
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Kissu » 30. november 2009, 18:00

Ma nende puuride suurust nii täpselt ei mäleta aga ega sinna need Ferplasti ümarad korrused ei mahuks? Täiskorrust loomulikult ei tasuks panna, kui puudub võimalus loomale ligi pääseda seal. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Maria » 30. november 2009, 18:22

pigem vaatame puidust korruste poole, nagu on ferplasti chinchillapuuril või õnnestub sobitada mõni väiksem traatrestist vahekorrus. nende ümarate korrustega on see paha asi, et need on plastikust. mõni pesakond liivakaid või oravaid võib selle nahka panna poole päevaga.
Kasutaja avatar
Maria
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Kissu » 30. november 2009, 18:45

Sedand küll. Traatrestist korrused mõjuvad pikemas perspektiivis loomakeste käpakestele halvasti aga samas, kui nad kiirelt ära ostetakse siis ei tohiks olla probleemi (ma ei kujuta ette, kaua loomake keskmiselt loomapoes aega veedab nimelt). Puidust riiulid on muidugi igati loomasõbralikud aga nende koristamine võib keeruliseks minna. Foorumist on jäänud siiani mulje, et see riiulite teema on stiilis - igale ühele oma. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Maria » 04. detsember 2009, 20:54

homme on Lõunakeskuses imede öö kella 20.00 kuni 00.00ni. lemmikloomade puurid, tarvikud, toidud ja kõik muu nänn -15% odavam.
Kasutaja avatar
Maria
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas alina467 » 12. veebruar 2010, 20:59

Eile oli seal poes veekilpkonn käpad taeva poole(surnud). Vesi oli "kilega" kaetud. Pakun, et teine kilbik annab ka kohe-kohe otsad...
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Kallikera » 14. veebruar 2010, 22:43

Vot sellist asja pole varem küll seal täheldanud. Kurb.. kuid juhtub ka kõige paremates loomapoodides. Minu silmis on Betta loomapood üks parimaid, sest sealt olen saanud kõik vajaliku korraga osta mitte joosta mitme loomapoe vahet. Seal viimati paar nädalat tagasi käies oli üllatus just positiivne, kui avastasin kui avaraks on pood tehtud, kui palju erinevaid tooteid siginenud juurde ning kui mõnusaks on loomade osa tehtud. Just see, et jooksurattadki lisatud ning inimkärast eemaldatud eraldi ruumi. Puurid olid puhtad, toit ees, vesi ees ning loomad olid kõik terved ning usinad. Puuriloomade osakonnas oli just väga suur valik nii toitude kui ka tarvikute suhtes. Väga mõnus puurivalik ning pisematele loomadele korralikult sisustatud isegi. Lemmik leiud olid ehk Tsintsiljaliiv 60.- 5,1 liitrit. Kui muidu Tallinnas leidsin vaid 1 liitrised 60.- Ning üks isegi 97.-. Mina olen rahul. Teine asi oli suured saepurukotid. Arvad et need olid need 400 liitrised, mida Kissu siin eelnevalt juba mainis. Plus veel võimalus tellida suuri 25 kiloseid jõusööda kotte nind palju palju muudki veel. Minu poolt pole nagu ühtki halba sõna.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas alina467 » 15. veebruar 2010, 15:27

Asjade valik meeldib mulle ka väga. Eriti mis puudutab roomajatele mõeldud asju. Tartus vist kõige suurema valikuga pood. Loomade olukorraga ei saa aga alati just rahul olla. Loodan, et nad arenevad selles suhtes.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas minasiin » 16. mai 2010, 18:32

kui palju maksab lõunakeskuses korraliku suurusega metallist jooksukas?

(liivahiirtele sooviks)
minasiin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas helrrin » 06. juuli 2010, 20:19

Selles poes on ka rohkem ruumi !!
helrrin
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 34
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartu Lõunakeskuse loomapood.

PostitusPostitas Kissu » 29. august 2010, 19:11

Betta poodidel on nüüd kliendikaart.
Kaart maksab 50 krooni, kehtib 2 aastat ning annab 10% soodust.
Kaardi saab kohe pärast avalduse täitmist kätte. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Loomapoed

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist