Jutt müüjate koolitamisest

Igasugune info loomapoodide teemal

Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 27. veebruar 2008, 23:11

....ja kes ja kus neid müüjaid peaks koolitatama? Ja kust kohast pidevalt saada neid väikesi loomi nende koolituste puhuks? Ja mis elu sellised loomad kelle saba alla pidevalt piilutakse - elama peaks. :bang: :ups:
Enne kui küsimust esitada ja midagi nõuda, tuleks mõelda ka kas see reaalne on . Minul oleks nendest loomalastest ääretult kahju ja loodan, et keegi midagi sellist - soomääramiseks peetavaid loomi- teoks ei tee.
Või mingi ,,spetsialist,, mööda poode müüjaid õpetamas pidevalt?????
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuris üllatus- pojad. Mitu küsimust.

PostitusPostitas Eva4 » 28. veebruar 2008, 08:52

Müüjad peaks ise ennast koolitama. Enamikel inimestel on nett kodus ja vaadata pilte emaste ja isaste erinevusest ei tohiks nagu eriti keeruline olla. Kui ei osaka vahet teha, siis peaks ütlema nii ja mitte valetama. Kui ma lähen poodi ja küsin vorsti, siis ma ka eeldan, et mulle pakitakse vorst paberi sisse ja mitte juust. Loomadega nii mängimine on palju hullem. Rumalus ei ole vabandus. Kui neti piltidest ka aru ei saa, siis ei peaks loomi üldse müüma.
Ma nüüd sellest lausest küll aru ei saa, et mis elu on loomadel kellele saba alla piilutakse. Looma saab ju normaalselt kätte võtta ja vaadata, ega siis pigistama ei pea täiest jõust. Mis elu on loomadel keda piinatakse nii, et valetatakse sugusi ning nad peavad lapseeas poegima? Ja mis elu on neil mitte oodatud järglastel? Mis elu on loomadel, kes peavad kuskil kaubanduskeskuse loomapoes kära sees imepisikeses puuris elama? Ma arvan, et kui müüjad oleks huvitatud, siis pisis oleks ka inimesi kes läheks kohale ja näitaks kuidas vahet teha ning kui loomapoes parasjagu mingit liiki pole, siis saab keegi kindlasti kaasa võtta.
See, et müüjad sugudel vahet teevad, on elementaarne.
Sinu viimane lause näitab väga hästi, et tegelikult nagu ei tahakski et keegi õpetaks ju. Nii tore on müüa emaseid ja isaseid, tõenäoliselt õde ja venda ka peale kauba ja siis on veel õigustust ülearugi.
Loomapood peaks teemaalgatajale kompenseerima poegade toidukulu ning lisapuuride ostu.

Sipsik, ega sa puuri suuruse osas müüjad ei usaldanud? Hamstril peaks vähemalt 40 x 60 cm puur olema.

Vabandust, aga sellist juttu loomapoe müüja suust on ikka väga kurb kuulda.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas triini22 » 28. veebruar 2008, 14:03

Mõtlesin, et võiks kirjutada mingisuguse infolehe, loomapoodides sagedamini müüdavate pisilemmikute kohta. Nt. mida süüa anda, suurelt ja rasvaselt millist ja kui suurt puuri vajavad ning koos piltidega kuidas sugu määrata. Need siis jagada loomapoodidele.
Ei tea, kas oleks abi?
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas Pinto » 28. veebruar 2008, 14:11

Abi võiks ju olla sellest (juhul kui müüjad on piisavalt huvitatud ja selle ka läbi loevad ja ehk ka midagi meelde jätavad). Aga tasuta ei saa midagi, trükkiminegi maksab juba omajagu. Kes selle kinni maksab? Iga loomapood pole kindlasti nõus sellist infolehte ostma ja siis jääks ikkagi paljudele müüjatele põhitõed selgeks tegemata.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas triini22 » 28. veebruar 2008, 14:35

Oleneb palju neid vaja oleks, ma saan töö juures printida :razz: .
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas MustKass » 28. veebruar 2008, 14:37

enne tuleks teha nö tausta uuring, et kes siis millist puuri vajab ja puuris võre vahe on ka tegelt tähtis, sest mõnes puuris võivad olla mõne looma jaoks liiga suured vahed.
MustKass
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 155
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas Scratchy » 28. veebruar 2008, 17:02

Siin on palju inimesi, kes erinevate loomade kohta teavad ja nõu oskavad anda. :)
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas Mercar » 28. veebruar 2008, 17:03

Siinsed moded (igaüks oma modetava liigi kohta) suudaks selle ilmselt unepealt kokku panna- sellega küll muret ei ole.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas Eva4 » 28. veebruar 2008, 17:09

Minu meelest on asi väga palju suhtumises kinni. Ma olen suht skeptiline nende infolehtede suhtes. Ma kardan, et müüjad, kes arvavad et emased ja isased võivad koos olla ning liivahiir transportpuuris elada, ajaks ikka oma joru edasi. Samuti tekib siin küsimus, et kui poodides on loomad imepisikestes puurides (kas keegi teab mõnda poodi, kus oleks kõikidel närilistel normaalse suurusega puurid? :umm: ), siis loomaostja võtab eeskuju ju. Samuti on irooniline kui müüja seletaks, et vot kahel rotil vaja vähemalt 40x60x50 puuri ja siis endal poes kari pisikesi võibolla isegi mitte loovutusealisi rotte transportpuuris või mõnes muus täielikult sobimatus puuris.
Infolehed oleks minu arust head loomaomanikule, seal võiks siis täpsemalt olla konkreetsest loomast. See on hea mõte poodide jaoks, kes ei müü loomi. Hortesesse võiks kindlasti neid viia, nüüd ma tean et Triin saab printida :)
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas samton » 28. veebruar 2008, 17:58

Infolehed müüjatele on tegelikult väga hea idee. Kui seda edasi arendada, siis ehk veel kasulikumgi (aga teostuse poolest ebareaalsem) oleks sellised infolehed - suuremates mõõtmetes, silmatorkavamad - loomapoodides üles riputada. Ostjate harimiseks. Paljud ilmselt ei märkaks neid (või ei viitsiks lugeda või ei hooliks), aga kindlasti oleks neidki, kes sellest kasu saaksid.
Müüjate koolitamine peaks ju elementaarne olema. Ei kujuta ette, et ehitusmaterjalide poes müüja minu küsimuste peale mingit ebamäärast juttu ajaks või lausa ilmselgelt vale asja pakuks. Aianduspoes seemneid või lilletaimi ostes on endastmõistetav, et müüja oskab selgitada, kui kõrgeks üks või teine taim kasvab, kui palju ruumi mõni puu või põõsas kasvades vajab. Miks siis peaks üllatav olema, et elusolenditega kauplevas poes samasugust asjatundlikkust ootan?
Muidugi sõltub väga palju kaupluse omanikust. Kui ikka ei nõuta, kui kergema vaevaga läbi saab, ei vaevu ka müüjad pingutama.
(Vabandan siinkohal kõigi nende müüjate ees, kes end omal käel ja algatusel harivad - neid on kindlasti ka!)
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuris üllatus- pojad. Mitu küsimust.

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 02. märts 2008, 13:38

kirjutati
Mis elu on loomadel, kes peavad kuskil kaubanduskeskuse loomapoes kära sees imepisikeses puuris elama? Ma arvan, et kui müüjad oleks huvitatud, siis pisis oleks ka inimesi kes läheks kohale ja näitaks kuidas vahet teha ning kui loomapoes parasjagu mingit liiki pole, siis saab keegi kindlasti kaasa võtta.
Sinu viimane lause näitab väga hästi, et tegelikult nagu ei tahakski et keegi õpetaks ju. Nii tore on müüa emaseid ja isaseid, tõenäoliselt õde ja venda ka peale kauba ja siis on veel õigustust ülearugi.
Loomapood peaks teemaalgatajale kompenseerima poegade toidukulu ning lisapuuride ostu.
Sipsik, ega sa puuri suuruse osas müüjad ei usaldanud? Hamstril peaks vähemalt 40 x 60 cm puur olema.

Vabandust, aga sellist juttu loomapoe müüja suust on ikka väga kurb kuulda.

Tegelikult oleks väga kena, kui me siin ei oletaks, vaid räägiksime konkreetsetest faktidest. Kedagi otseselt solvata pole ju asja eesmärk. Müüjana mina olen võtnud poodi müüki vaid kas isased või emased loomad ja proovin ostjale selgitada, et koos saavad elada õed või vennad paari kaupa. Alati selgitan sugulaspaarituse riske. Poes tasub ka puurisoovitust kuulda võtta, sest minu õhutusel on meie firmaketis nüüd saada suuri puure nii lindudele kui loomadele nt. merisigadele vaheseinaga suur puur. Lindudele suured puurid,näiteks algabki meie puurisoovitus- mida suurem, seda parem loomale.
Ja loomad ei ELA poes, vaid on ajutiselt ja ootavad koju minekut- see on suur vahe. Loomade liikuvus poest on enamuses kiire. Muidugi on poeti erinevusi ja firmadel erinevad taktikad, kuid alati on kuskil keegi esimesi päevi tööl ja teadmised pole täielikud. Õppida tuleb ja tuleb ka vahel võtta otsuseid looma mitte müüa. Inimene, kes tahab looma ajutiselt transportpuuri panna, siis soovitan oodata ja raha koguda. Ja muidugi jänest merisea puuri ei müü. Ostjale delikaatselt selgitamine, et loom vajab suuremat puuri, vajab oskusi, sest paljud on sama skeptilised, kui siin mõned vastanud, et müüjad tahavad vaid teenida suuremate puuride müügist. Kindlasti see mõnes poes on nii, kuid üldistada ei tohiks . Alles üleeile toodi tranpordipuuris seal elanud emane ja isane deegu, emase , isase pojaga- seal üliväikses puuris nad olidki elanud. Põhjas paar salfatükki. Ka need loomad olid ilmselt ,,ajutiselt,, transpordipuuri müüdud. Ja nüüd nad käisid närvidele ja anti ära. Emase ja isase eraldasime, ka pojad, emane on ilmselt tiine ja teda müüa ei tohi. Mitu poodi polnud neid deegusid vastu võtnud- muidugi, nendega on nüüd tegemist ja hoolt. Selliseid asju juhtub pidevalt ja me ei tea iial, kas me võime uskuda, et emaseid poegi on peetud isast lahus ja looma vanus on see mida väidetakse. Juba 3nädalasi loomi tahetakse poodi sokutada ja see on hirmus, sest, kui meie ei võta, leidub teisi poode....
Loomakaitseseltsi poolt on poodides olemas voldikud, kuidas hooldada ja hoolitseda oma lemmikute koerte ja kasside eest. Sama asi võiks olla ka pisilemmikute kohta, mille iga loomaostja tasuta kaasa saab. Samas on pea iga lemmiklooma kohta olemas raamat ja üritame seda alati kaasa müüa. Eesmärk on ju aidata , vigu teeme kõik ja mitte tahtlikult.

igaüks oskab hukka mõista, aga mõista ja reaalselt aidata- seda viitsivad teha vähesed.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuris üllatus- pojad. Mitu küsimust.

PostitusPostitas Scratchy » 02. märts 2008, 14:01

margitikas kirjutas:Samas on pea iga lemmiklooma kohta olemas raamat ja üritame seda alati kaasa müüa. Eesmärk on ju aidata , vigu teeme kõik ja mitte tahtlikult.

Kas teil ka müügil Bradley Viner'i raamatute sari "Mul on kodus .."? Neid ei tasu küll üldsegi müüa, sisaldavad enamuses valeinfot ja juttki aegunud. Ostja sealt loomapidamise kohta targemaks küll ei saa..
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas Eva4 » 02. märts 2008, 14:58

Fakt on see, et sina väitsid, et müüjad ei peagi teadma kuidas sugudel vahet teha. Ma täpselt ei saa aru, et kui müüja ei tee sugudel vahet siis kuidas ta saab emaseid ja isaseid eraldi puuridesse panna?
Kui sa väidad, et te alati soovitate normaalse suurusega puure, siis kellele need pisikesed hamstripuuri nime all müüdavad puurid mõeldud on? Need ei sobi isegi hamstritele elamiseks ja neid on poes kõige rohkem tavaliselt. See, et sina soovitad normaalse suurusega puuri ei tähenda, et teised müüjad soovitavad. Mulle näiteks Viru keskuse Bramhamis teatati, et hamstritele pole vett vajagi, piisab kurgist - selliselt müüjalt küll oodata ei saa, et ta puuri suurustega kursis on.
Vot sellest osast, et jänest merisea puuri ei müü, ma küll aru ei saa. Kui suurt puuri siis kaks merisiga sinu arust vajavad ja kui suurt puuri küülik?
Mina ei ole mitte üheski Bramhami poes näinud, et närilistel oleks normaalse suurusega puurid. Kui kaks deegut elab kolmekordses hamstripuuris, siis need ei ole normaalsed tingimused. Samuti ei ole ma mitte kunagi näinud, et rotid oleks sobivas puuris. Rotid on kas hamstripuuris, mis ei sobi isegi hamstritele võis siis nendes terraariumi moodi puurides ning kumbki ei vasta liigi vajadustele.
Ja nendest raamatutest....ma pole absurdsemaid asju lugenud, kui nendest raamatutest. Need tuleks müügilt kohe ära võta, sest sisaldavad nii palju lollusi. No näiteks väidab see raamat, et ideaalne puur rotile on akvaarium.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas Kissu » 02. märts 2008, 15:15

Nõustun 100% Evaga, sest minu kogemused on täpselt samalaadsed.

Samas minu arvates kõige hullemaks probleemiks ongi just see, et ei julgeta kliendile tunnistada, et vot tõesti ei tea selle loomaliigi elutingimuste kohta midagi ning selle asemel hakkatakse teise liigi põhjal infot jagama, mis võib esmapilgul küll loogilisena tunduda, kuid lõpuks võib lemmikloomale endale halvasti lõppeda. Eri loomaliikidel on väga erinevad vajadused ning sellist asja kindlasti teha ei tohiks.

Väga paljud loomapidajatest on alaealised ning nende jaoks on loomapoe müüja autoriteetne isik, kelle nõuandeid tasub kuulata. Kõige hullem on see, et sellist müüjate jagatud valeinfot on ka väga raske foorumis ümber lükata, kuna reaalne isik ja veel loomapoe müüja tundub ikka tunduvalt usaldusväärsem, kui kuulata kellegi juttu internetis.

Ma arvan, me ei pea isegi trükkima neid infolehti ja jagama neid välja vaid hea oleks, kui me saaks kasvõi sellised põhitõed kokkuvõttena kasvõi siia foorumisse üles riputatud. Ma võin neist teha ka prinditavad variandid, mida siis igaüks vajadusel ise saaks välja printida. Tulevikus võiks need kenasti portaalis olla (plaan ikka foorumile portaal ka külge pookida kunagi). Põhiline ongi see, et need tuleks valmis kirjutada eri loomaliikide kohta ning hästi kokkuvõtvalt, sest pikka juttu ei viitsita lugeda. Lihtsalt punktidena välja tuua tähtis info ja üldisemad asjad.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 02. märts 2008, 19:00

Ma ei saa ju väita, et müüjad ei pea tundma loomade sugusid! Milline absurd! Kui valesti võib ikka aru saada tahta. Ja ma ei saa ka rääkida kõikide müüjate eest. Milleks selline ühe vitsaga löömine ja üldistamine. Olen püüdnud selgitada, et minugi tegemistel on juba konkreetsed tulemused ja kuidas lood meie kaupluses on. Et müüjad pingutavad ja teevad omalt poolt võimaliku, et kaubavalikut muuta. Enamikes poodides otsustab omanik kaubavaliku üle. Inimesed ja nende oskused on erinevad, tuleb õppida ja saan vaid väita, et minagi olen teinud sammukese lemmikloomapidamise parandamise eest, ma ei saa aru sellisest rünnakust. Miks nii moodi ennast internetis välja elatakse? Näitest, et jänest meriseale mõeldud puuri elama ma ei müü, vaid soovitan suuremat puuri- mis siin rasket või valesti on? On kellelgi paha tuju? Ärme siis riku teistegi tuju, vaid anname nõu ja aitame- selleks vist see foorum ikka on.
Puurivalik on kohustuslik valik sellest, mis laos on. Olengi arutanud isiklikult puuride valikut ja soovitanud suuri mudeleid. See on ka teoks saanud. Raamatud on Hiir, Rott, Merisiga jpm. Seal on palju õpetlikku ja ka sugude määramine. Sealt õppisin ka mina need aastaid tagasi selgeks. Ma ei pea siin end kuidagi kaitsma, lihtsalt julgesin müüjate kaitseks paar sõna öelda. Nüüd olen siis PAHA. Aga see on nii eestlaslik- aga me nüüd talle.....julges midagi öeda, olla teisel arvamusel.

Päikest kõigile südamesse ja oleme hoolivamad ja abivalmimad. Ja ma arvan endiselt , et kõik müüjad pole pahad ja rumalad ning müü meelega valesid asju :-D
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 02. märts 2008, 19:36

Eva4-le Lugesin just, et kiitsid meie poe puuri (ka transportpuuri) müümise taktikat. Nii see meil kujundatud on ja sealt kõik algab. Suhtumisest ja hoolimisest. Ja selle loomasõbraliku taktika oleme küll ise omavahel kokku leppinud, mitte keegi pole meid koolitanud. Just selleks, et vältida loomade väikestes puurides virelemist. Meie poest väikese puuriga lahkutakse üliharva , aga müügil peavad nad kõik olema. Sain just eelmisel nädalal teada, et oleme oma firmas puuride müügilt mitmekordselt teistest poodidest ees ja just suurte puuride osas. Ja seda ilmselt tänu sellele , et teeme tiimina head selgitustööd- suurim on loomale parim . Ja seega küsiti ka Sinu käest - miks ja kellele väike transpordipuur.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas Mercar » 02. märts 2008, 19:38

See oli küll ca. 2 aasta eest:
Tartus olen mina kahjuks kohanud müüjaid, kes soovitavad imepisikesi puure.
Alguses arvasin et seda tehakse lootuses hiljem suurem puur müüa (saavad mitu puuri müüa samale inimesele)- mina ostsin nende soovitusel alguses asjast midagi teadmata väikse puuri. Aga tundub, et müüjad (Lõunakeskuses vähemalt) ei taha arusaada et loomi ei saa imepisikeses puuris pidada. Sest kui üritasin sealt samast hiljem suuremat puuri osta- siis kui kuuldi et sinna plaanis panna vaid 3 rotti siis praktiliselt keelduti seda müümast ja soovitati põikpäiselt neid nn. hamstripuure.
Samas sama keti Annelinna poest sain vabalt soovitud kauba- omanikud samad, müüjate suhtumine kardinaalselt erinev.

Loodan et nüüdseks suhtumine muutunud ka Lõunakas.

margitikas kirjutas:...et müüjad tahavad vaid teenida suuremate puuride müügist.

Üldiselt poleks minul küll midagi selle vastu kui soovitataks just suuri puure (kui võrevahe on ikka sobiv)- sageli tekib inimesel hiljem soov loomi juurde võtta- siis ei peaks kohe uut puuri ostma. Samas jääks inimesel kohe mulje, et loomapidamine on potentsiaalselt kulukas ja poleks vast loomavõtmisotsus nii uisapäisa tehtud.
No vähemalt tahan öelda, et pigem võiks müüja pakkuda liigsuurt mitte liigväikest puuri ;)

Lisaks neid loomi, kellele on võimalik pakkuda liiga suurt puuri on imevähe- neid esineb noorte (vastkoorunud) selgrootute ja roomajate puhul- kui on oht et nad liigsuures elamises toitu ja vett kätte ei leia. Paljudele roomajatele ja kahepaiksetel on olemas optimaalse suurusega terraarriumud ja suurema pakkumine on loomale halb, sest vale suuruse (ja kujuga) terras on vastavale loomale spetsiifilise temperatuuri, UV valguse, niiskuse ja õhuvahetuse suhte saavutamine praktiliselt võimatu.

Eks müüjaid on igasuguseid. Mina kahjuks ühtegi asjalikku loomapoe müüjat kohanud ei ole. Vähemalt neis poodides kus loomi ka müüakse. Nendes poodides kus müüakse vaid sööki ja tarvikuid on seni müüjad suht asjalikud tundunud. Samas müüjate teadmatus tuleb välja tavaliselt loomadega tegeledes- nii et võibolla pole neil oma teadmatust demostreerida võimalik olnud.
Asi millest väga puudust tunnen on, et kui müüja ei tea siis ta nii ütlekski- mitte ei üritaks oma teadmatust varjata- või midagi umbes kokku luuletada. Sest müüjate jagatud valeinfo on paljudele loomadele elu maksma läinud- seda just eksootilisemate loomade puhul (roomajate), kus vale lambi soovitamine või vale niiskusreziimi soovitus maksab kahjuks kiirelt kätte.


Igatahes tahan ma öelda, et loomapoes töötaval müüjal peavad olema väga head teadmised- eriti viimastel aastatel ja ilmselt ka tulevikus- kui müüdavate liikide hulk järjest suureneb.

Mina näiteks oskaks ilmselt potentsiaalsele ostjale üht-teist rääkida koertest, kassidest, närilisest, küülikutest, veidi ka putukatest, roomajatest ja kahepaiksetest. Samas kaladest ja lindudest ei tea ma midagi. Need olemasolevad teadmised on tulnud ajajooksul- lemmikuid olen pidanud üle 20 aasta. Internett on muidugi teadmiste omandamisel palju abiks olnud. Müüja peaks aga teadma mitmeid kordi rohkem...

Edit: 19,04,2008 joonisin alla reptiiliteemalises osas ühe lõigu et edaspidi vast valesti aru ei saadaks.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas Annie » 02. märts 2008, 21:06

Mercar kirjutas:Mina näiteks oskaks ilmselt potentsiaalsele ostjale üht-teist rääkida koertest, kassidest, närilisest, küülikutest, veidi ka putukatest, roomajatest ja kahepaiksetest. Samas kaladest ja lindudest ei tea ma midagi. Need olemasolevad teadmised on tulnud ajajooksul- lemmikuid olen pidanud üle 20 aasta. Internett on muidugi teadmiste omandamisel palju abiks olnud. Müüja peaks aga teadma mitmeid kordi rohkem...

Olen sellega täiesti nõus, kuid meie tingimustes ei töötaks see inimene sel juhul poes müüjana. Ärge, loomapoe ja ka teised müüjad, mingil juhul arvake, et ma seda ametit põlgaksin, aga nii ta ju on... Või pigem sõnastaks selle nii, et loomapoes töötades ja end ühe enam ja enam juurde harides tulevad lihtsalt suuremad nõudmised ning uued ja paremad pakkumised.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas Eva4 » 02. märts 2008, 22:57

Margitikas, palun loe esimest postitust siin teemas. Sina väitsid, et pole reaalne, et müüja sugudel vahet teeb ja mina väidan, et on elementaarne.
Ja see, et ma kiitsin ühte müüjat ei ole kahjuks mingi näitaja. Laida müüjat teemasse võiksin palju palju rohkem kirjutada. No näiteks Kristiine keskuse bramhamis on väga veider seltskond müüjaid koos. Kui mina seal käisin olid neil emased ja isased rotid koos ning müüja väitis, et emased ei või 5-6 nädalaselt tiineks jääda :bang:
Kahjuks ei ole asi minu pahas tujus vaid reaalsuses. Reaalsus on see, et enamik poodides on liiga väiksed puurid, ebasobiv toit, emased ja isased koos ning hullemates müüjad toodavad poe jaoks loomi. Võibolla kuskil on mõni müüja, kes saab aru, et see ei ole normaalne. Kui on, siis ma usun et ta töötab poes kus loomi ei müüda.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 03. märts 2008, 22:23

Jah, muidugi, kui inimene ei saa kirjutatust aru, pole midagi teha.
Teema oli sellest, et ma ei pea reaalseks, et kuskil peetaks loomi vaid sugude määramiseks ja müüjate õpetamiseks. See oleks võrdne ahistamisega.
Ja kuigi kellelgi on elav kujutlusvõime, palun minu suhu rohkem sõnu mitte panna. See on minu ahistamine.
Ja kui kellegi kiitmine pole mingi näitaja ja meeldib vaid laita- eks igaüks toimib oma südametunnistuse järgi.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas Loomahull » 04. märts 2008, 17:01

Kuulge, ärge kakelge siin, see hakkab juba närvidele käima. :mad: Öelge privas üksteisele, mis öelda on.Fakt on see, et enamus loomapoodises ei tea müüad loomadest suurt midagi ja loomad on pisikestes puurides.Kui mulle on selle teemal midagi vastu öelda, siis saatku mulle privaatsõnum.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas margitikas (Teema autor) » 06. märts 2008, 18:08

Mul ei ole müüjate koolitamise teemal midagi kellelegi privada. Üritasin avalikult öelda, et on ju olemas ka müüjaid, kes üritavad asju poes parandada, sest see teema läks lausmahategemiseks. Ning kaitsta loomi, kes on mulle väga südamelähedased. Ja mis oli tulemus- sain isiklikku solvanguid , kuna keegi poolitas teema ja veel keegi teine sai asjast hoopis valesti aru. Kas inimesed vahel ka mõtlevad, et selline internetis solvamine on avalik laim ja haiget saavad mitte väljamõeldud nimed , vaid konkreetsed inimesed.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jutt müüjate koolitamisest

PostitusPostitas Kissu » 16. aprill 2008, 14:22

Arvan, et see teema on ennast hetkel ammendanud, kuna pigem on juttu sellest mida müüjad valesti teevad, kui sellest, kuidas seda parandada ning müüjate teadmisi loomadest suurendada. Asi kipub lihtsalt konstriktiivse kriitika piiridest väljuma ning tõesti pigem mahategemiseks minema. Hetkel panen teema lukku, kui kellelgi on midagi asjalikku lisada, siis võib privada üldkorrapidajatele või minule ja me avame selle. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Loomapoed

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline