Uus Zoo Planeti kauplus "minizoo" Tartu Lõunakeskuses

Igasugune info loomapoodide teemal

Re: Uus Zoo Planeti kauplus "minizoo" Tartu Lõunakeskuses

PostitusPostitas Ninja » 03. märts 2012, 19:11

Just eile käisin seal :) tahaks pesukaru! :) ,nali!
Ninja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uus Zoo Planeti kauplus "minizoo" Tartu Lõunakeskuses

PostitusPostitas AlbinoFurets » 16. juuni 2012, 21:43

Pole Zoo Planetis kunagi käinud, aga tahaksin minna ja näha mis olukord seal poes on. See tundub väga jube, lugedes siit teiste kasutajate arvamusi ja kommentaare. Äkki peaks loomakaitsele vms teatama sellest poest ja müügil olevatest loomadest? Pesukaru on ju tegelikult eksootiline loom, samuti ka marmasett jms ahvid. Meil on ju kiisud-kutsud, närilised, linnud ja tuhkrud. Ning neid on palju. Milleks on vaja teisi loomi kodustada, kui nemad tahavad elada vabas looduses, ning kodus pidamine on suhteliselt võimatu? Ahvil peavad olema mähkmed, neid peab pidevalt vaatama pluss suured eluruumid, palju puuvilju ja eksootilisi aedvilju ja pealegi peab ahvil olema hiigelsuur puur. Nad teevad ka palju pahandust ja nad haisevad ropult, vähemalt nende piss ja väljaheited. Kes järgmiseks sinna "loomaaeda" müüki tulevad, lõvid, krokodillid ja elevandid?
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Uus Zoo Planeti kauplus "minizoo" Tartu Lõunakeskuses

PostitusPostitas samton » 16. juuni 2012, 22:07

Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uus Zoo Planeti kauplus "minizoo" Tartu Lõunakeskuses

PostitusPostitas Brix » 09. märts 2013, 22:09

Ja jälle oli neil kass puuris... Sfinks oli, 499€ maksis. Näugus seal üsna haledalt. :(
Kasutaja avatar
Brix
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Loomapoodide kritiseerimisest

PostitusPostitas kallpall » 16. detsember 2013, 19:02

Lisan siia sama jutu, mille vihjeks postimehele saatsin, aga avaldada nad seda vist väga ei taha.
Tahan inimesi hoiatada Tartus Lõunakeskuses tegutseva poe "Zoo planet" eest, kus müüakse haigeid loomi ja lisaks ollakse hoolimatud. Alustades kasvõi kahe okasseaga neile ilmselgelt väikesest puurist. Ringi ehk saavad end pöörata ja paar sammu astuda, muud ei midagi.

Ise võtsime sealt elukaaslasega roti ja hamstri. Hamster oli korras, rotil, kellega järgmine päev kontrolli läksime, aga sügelised. Enne arsti juurde minekut käisime taas samast poest läbi, et mõlemale loomale kaaslane juurde osta ja samas ka nemad korraga kontrolli viia. Loomad olid seekord karantiinis, mis neil viga, ei osanud õpilane, kes loomi inimestele müüs, midagi öelda. Samuti ei teadnud ta loomade vanust ega rääkinud ostmisel loomade hooldusest, mis peaks olema elementaarne - kui hiljuti Annelinna Ruudi loomapoest kaks rotti juurde muretsesime, siis oli vahe oluliselt märgatav (muidugi nüüd hiljuti siin foorumis öeldi, et tegu ei ole kodurottidega, nagu loomapoes räägiti - siiski suhtus müüja loomadesse südamega. PS: müüja oli venelane, võis valesti öelda). Müüja teadis loomadest rääkida, kust nad tulnud on, kuidas nad käituvad. Loomi sai lähemalt läbi puuri vaadata, mida Zoo planetis teha ei saa, tuleb seista meeter eemal ja nii on suhteliselt võimatu hinnata looma olukorda. Müüja ei jälginud klaasi kõrvale lükates, et turniva hamstri käpad sinna vahele ei jääks, maja pesast välja võttes jäi üks hamster sinna ja kukkus siis kõrgelt põrandale maha.
Umbes nädal pärast esimeste loomade võtmist tulime tagasi. Rotid olid ikka veel karantiinis, aga hamstreid võis võtta küll. Nii saime omale järgmise haige looma (arst arvas, et luumurd e. jalg on kuhugi vahele jäänud, kuhu ta selle ikka ise jätab kui mitte hoolimatu inimese tõttu, kes loomadega tegeleb).
Ma leian, et omanikul on kohustus veenduda müüja või õpilase pädevuses ja lisaks kontrollida iga looma eraldi, eriti peale nn karantiini lõppemist. Ma võtaksin võimalusel kasvõi kõik need loomad sealt poest ära, sest suudaksin jälgida nende tervist ja heaolu. Kui kavatsete võtta looma loomapoest, siis olge ettevaatlikud, jälgige olukorda ja paluge endale looma enne lähemalt näidata, ikka hulga lähemalt (samas sildid üleval: loomi mitte katsuda, siis ei pruugita kontrolliks ka kätte anda). Kuigi mina isiklikult võtaksin pigem haige looma, sest tean, et minu juures kannataks ta vähem ja saaks kiiremini terveks.. süda ei lubaks jätta haiget looma poodi. Loomapoe omanikul ei ole mingisugust vastutusvõimet. Haiged loomad, asjatundmatud töötajad..
kallpall
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uus Zoo Planeti kauplus "minizoo" Tartu Lõunakeskuses

PostitusPostitas Kissu » 14. august 2014, 11:03

Täna sain mina selles poes küll väga viletsa kohtlemise osaliseks. Oli vaja hädasti ja kiiresti loomapuuri osta. Esmalt suundusin nagu ikka Betta poodi, kuna eelistan eestimaist (kauplust), aga otsustasin piiluda võrdluseks ka Zoo Planetisse. Leidsin sealt parema varustusega puuri ja otsustasin selle ära osta. Tahtsin küll eelnevalt müüjalt paluda, et kas oleks võimalik osa värvilisest sisustusest täpselt samasuguse teise puuri omaga ära vahetada, et saaks ilusama värvivariandi. Selle otsuse tegemise ajaks olime seisnud juba pikemat aega seal puuride ees ja vaatamata sellele, et mitu müüjat olid meie ümber edasi tagasi jalutanud, ei teinud ükski neist meid märkama. Lõpuks kui hakkasin ise juba müüjat otsima, siis suundusid kõik kolm järsku omavahel vadistades sihikindlalt kuhugile poe tahaotsa (ees leti juures ei olnud mitte kedagi) ja tagasi sealt lähema aja jooksul ei ilmunud. Sellise käitumise peale otsustasin siis, et lähen vaatan ega mõnes nende muus kaupluses (kus veidi viisakam teenindus on) ei ole seda puuri. Kahjuks pidin pettuma, ainult ühes kohas oli ja seal oli vana sisustusega, seega läksin siis Lõunakeskusesse tagasi. Vahepeal olid seal müüjad üllataval kombel välja ilmunud ja 2 neist askeldasid leti taga - ilmselgelt üksi kassaaparaadi käsitsemine (kuigi see lett on seal üldse imeväike) ei tule kõneallagi. Seega seisime leti kõrval, kuni kogu järjekord oli teenindatud ja siis üks müüja noogutas teisele meie suunas, et mine sina. Selle peale, kui ütlesin, et soovin puuri osta tehti nägusid. Ja loomulikult puuri sisustust vahetama ei oldud nõus ning kliendikaardi soovi peale ühmati midagi arusaadamatut. Lõppkokkuvõttes sain puuri ja kliendikaardi, kuid olin tige nagu herilane ja kulutasin oma närve rohkem, kui see asi väärt on. Jäi mulje, et ega nad väga ei tahtnud mulle seda üldse müüa. Sinna poodi lähen tagasi ainult tõelise katastroofi korral, kui mingit muud varianti enam ei jää.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Uus Zoo Planeti kauplus "minizoo" Tartu Lõunakeskuses

PostitusPostitas BLackRat » 16. august 2014, 10:00

Ka minul on selle Lõunakeskuse Zooplanetiga halvad kogemused... Läksin ükskord, et rottidele ja tuhkrutele veidi nänni osta (lõpuks ostsin ikka rohkem pudi-padi), aga siis soovisin seal klaasi taga olevaid jalutusrihmasid ja trakse näha, et tuhkrule jalutuseks. Küsisin õige mitut asja, mida ta pidi mulle sealt kordamööda ulatama, mille peale ohati ja tehti nägusid. Lõpuks küsis müüja ülbel hääle, et millist te siis osta soovite, vastasin, et ma siit vist ikka ei võta, et Bettas meeldis mulle üks ikka rohkem. Selle peale ei jõudnud ma ära imestada, kui selgelt ja arusaadavalt oli see müüja vihane, et umbes ta oma aega raisanud. Ei olnud mingit naeratust ega viisakust ammugi mitte. Peale seda eelistan iga kell Betta kauplust kuna tihtipeale on seal tunduvalt odavam ja teenindusega olen alati rahule jäänud. Kui eksinud nägu on peas, tuleb alati keegi ja küsib, et kas saab aidata :)
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Uus Zoo Planeti kauplus "minizoo" Tartu Lõunakeskuses

PostitusPostitas merisigutik » 29. detsember 2015, 23:17

See loomapood umbes sama asi kui minna loomaaeda aga seal loomapoes on vaatamine tasuta.Mul hakkab osadest loomadest tõesti väga kahju kuna nt Pesukarud puuris!!nagu mida kes ostab endale pesukaru koju.Lihtsalt milleks on vaja nagu sellised loomad panna puuri?
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Loomapoed

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist