Tiined loomad poes

Igasugune info loomapoodide teemal

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 15. jaanuar 2004, 15:25

m kirjutas:uuuappiseeeiolevõimalik! :x :evil:
külastasin meie kohalikku loomapoodi, (kus ruumi tugevalt rohkem kui Laguunis) kõhkleva huviga Triibask-rotile sõber leida.
Eesruumis oli 5 3-kuust rotti ühes puuris, isased-emased segamini. Kui müüja kuulda sai, et kaalun veel rotivõtmist ja võib-olla soovin kunagi hiljem ja ehk nooremat, kraamis ta tagaruumist välja puurikese õe-vennaga, kellel ~1-nädalased pojad. ja siis veel ühe puuri, kus 5-6 rotinoorukit ilma mingi pesata, kelle jalgade all 2 vastsündinud punast karvutut beebit!
Soovitasin küll müüjal isased-emased lahku panna ja emad poegadega eraldi, aga ta muidugi väitis, et ruumi vähe jne.
Mina ei julge enam poest rotti osta! Ime siis, et nad vähe elavad ja haigeks jäävad, kui nende isad-emad-vanaisad-vanaemad on kõik olnud õed-vennad. Hullem kui Ohtja küla!
kas Shane´il on veel poegi üle? kas Eestis saavadki poegi ainult samast pesakonnast võetud rotid?


Signe kirjutas:Mina olen natuke sarnast situatsiooni kohanud ühes mustamäe poes, kus loomi peeti koos nagu jumal juhatab. Oli 2 looma ühes puuris, kellest üks oli pisikese pojana poodi toodud, ilmselt oli teda aga kellegi vastaspoole esindajaga koos peetud ja nii need pojad tal tulid. Nüüd aga oli ta samas poes juba teist korda tiine ja ootas poegi!! kes isa oli, seda ei teadnud keegi. Vabalt võis olla tegu lähissuguluspaaritusega. Tundus vägisi, et mõni pood püüab ise aretustööga tegelda (küll mitte kõige hoolsamalt järglastele vanemaid valides...:(.


BTL kirjutas:Ma ostsin nad Rocca al Mare loomapoest (seal juhtus mul ükskord selline lugu ka, et müüdi tiine emane hamster, kes tõi kahe tunni pärast pojad, isase pähe :shock: )
Seal müüdi küll rahulikult üks puur ja emane-isane rott mõlemad sinna puuri...

Vat nii. Seesama Rocca al Mare pood, mida päris paljud kiitsid, ei ole samuti mitte laitmatu. :(
Tsitaat pärit Rotipesast.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 17. jaanuar 2004, 14:28

nüüd olen ahastuses... Käisin seal Maakri tn poes. 8 Shane'i sugupuuga rotilast olidki seal. Kõik ühes puuris. Kui ma müüjale ütlesin, et kuuenädalased rotikesed võiks sugude kaupa eraldi puurides juba olla, ütles müüja rõõmsalt, et ta ei ole veel jõudnud ja kui ka mõni saab pojad, nad on alati valmis neid oma poodi müüki võtma. Nii palju siis soomlaste ja kogu muu maailma püüetest teha lõpp sellele igavesele sugulastega sigimisele... :cry: :cry: :evil:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. jaanuar 2004, 15:08

Seal Rocca al Mare poes paljundadaksegi loomi ja sihikindlalt. Neil tagaruumis elavad lontkõrvamammid kellest väänatakse poegi nii palju kui tuua suudab ja nii tihti kui võimalik. Müüja isegi ei salga seda. :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 02. veebruar 2004, 23:02

No nii, tegin ringi Pärnu loomapoodides ja oo õudust!
Ühes loomapoes olid kõik ühte liiki kuuluvad loomad - olenemata vanusest ja soost - ühes puuris. Kui ühte puuri ei mahtunud, siis kahes. Näiteks: vähemalt 20 väikest jaapani hiirt olid ühes väikses puuris ja teises samapalju - emased, isased läbisegi. Sama oli hamstritega, neid oli ka oma 15 tükki ühes puuris - sama lugu emased-isased läbisegi. Rottidega sama lugu, ainult neid oli vähem. Ühes puuris oli kolm rotti, ühesugused, ilmselt ühest pesakonnast. Teises puuris oli ema oma rotipoegadega, kes olid juba üpris suured. Vanust ega ka muud infot (kuna sündinud, kes isa, kas puurides on ühe pesakonna loomad) ei osanud müüja öelda, kuna oli väidetavalt teist päeva tööl. Aga ta lubas kõik järgmiseks päevaks järgi uurida.
Teises loomapoes käis kõva paljundustöö. Puuris oli koos 6 rotti. Küsimuse peale, et kui vanad need rotid on , vastas müüa, et tema ei tea - võibolla 2 kuused aga võibolla vanemad. Ja kui ma küsisin, et kas on üks pesakond vastas ta, et osad on ühest, osad teisest pesakonnast, et tema täpselt ei tea.2 emast rotti olid juba hästi ümmargused ja kohe-kohe poegimas. Minu märkuse peale hakati neile eraldi puuri otsima.
Üks jänku valmistas parajasti pesa, ilmselt hakkas poegima, oli elanud mitu kuud koos ühe isasega. Nüüd oli see isane tõstetud järgmisse puuri teise emase juurde ja üritas usinalt paaritada. Kolmas emane oli järgmises puuris umbes 3-nädalaste poegadega. Ja müüjad olid ise hirmus rõõmsad, et oh neid rotte ja jänkusid küll, muudkui paljunevad.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. veebruar 2004, 08:46

Olen ise ka näinud loomapoodides tiineid loomi. kui ma nüüd hiljuti käisin Rocca al Mare poes siis seal olid deegud . Neid oli ühes puuris u. 4( täpselt ei mäleta) igastahes seal ma nägin kuidas 2 tükki paaritusid ja vaevalt nad eri pesakonnast olid. Ja nüüd kui keegi peaks ostma selle emase on ta tiine. Kusagil loomapoes tegelikult ei ole ma näinud emaseid ja isaseid eralid aga ainult Tastus Zoomaania poes olid emased ja isased viirpapagoid eraldi.. aga kui ma sealt hamstreid ostsin siis olid nad seal kolmekesi ja kolmas oli isane. oleks nad natukene vanemad olnud oleks olnud kindlasti üx emane või isegi mõlemad tiinde.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 05. veebruar 2004, 23:19

Tegin siin ükspäev luuret deegude koha pealt, tippisin neti otsingumootorisse sõna "deegu " - ja ennäe imet värske müügikuulutus. Asusin siis asja lähemalt uurima, et kes ja kus ja kui palju ja mis soost.
Selgus, et omanik ei teadnud nende soost midagi, ütles et on uurinud nii ja naapidi ja aru ei saa. Tema oli ostnud loomapoest kaks deegut (oma arust isase ja emase) ja mõne aja pärast oli neil pojad sündinud. Nüüd võttis ta kätte ja asus nn isast ja emast isendit uurima ja leidis, et polegi nagu vahet. Nüüd ta ei teagi kas ta sai poest mõlemad emased ja üks lihtsalt oli juba tiine või siis ta lihtsalt ei oska neil vahet teha.
Ja keegi oli juba soovi avaldanud 2 tk ära osta ja minu küsimuse peale, et mis siis saab kui kokku satuvad elama õde ja vend ei osanud müüja midagi kosta - ta oli ise ka nõutu.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. juuni 2004, 20:16

Oeh, see mis toimub loomapoodides, tundub ikka jube :(
Ise meenutades hetke kui ostsin oma esimese roti Maxi - tahtsin isast, 2 nädalat hiljem tuli ikka välja, et EI ole isane - emane hoopis. Ega ma muidugi ei lähe loomapoodi õiendama, aga teistkordsel külastusel mainisin, mis juhtus. Siis kukuti vabandama, aga ega ma seepärast üht armsat rotiplikat tagasi ju ei vii. See pood oli Kristiine keskuse loomapood.
Teise roti ostsin Rocca al Mare poest. Seal avastasin kohe ühe isase emaste puurist, kelle müüja siis kibekähku õigesse puuri pani. Minni tundus nii üksik, kõik teised rotid tallasid ta peal ja kiusasid teda. Praeguseks on ta väga rõõmus, sõbralik ja vilgas rott. Ja väga hea isuga - jällegi on mul hea meel, et olen ta sealt loomapoest "päästnud".
Kolmanda roti ostsin sealtsamast Rocca al Marest, kasutaja Andra roti õeke. Kusjuures - mõlemad rotid olid ca 1 kuused ja ühes puuris koos. Andrale isane, mulle emane. Minu emane vähemalt pole tiine :o
Mulle lihtsalt ei mahu pähe, kuidas saab olla NII raske neid loomi eraldada ja õppida selgeks lihtsad nipid sooeristusel jms. Miks on vaja tekitada loomadele ja loomapidajatele stressi, ja paaritada õdesid-vendi. Jube kurvaks teeb just see, et need poed mille kohta ise tunned, et on normaalsed (või satud "heal" ajal poodi kui kõik on korras), võivad olla sama halvad kui need kõige halvemad :cry: :cry:
Ja ühtki adekvaatset lahendust, mis korrapealt toimiks, ju ei ole :x
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. juuli 2004, 19:48

Eks lahendus sellele probleemile ole osta nii noor loom, et ta ei ole veel suguküpse. Ja kui osta kaks erinevast soost looma, siis osta need erinevatest poodidest. Ja muideks, ühes poes olen ka kohanud müüat, kes pole sugugi ainult raha peal väljas. See juhtus Tallinnas, Tatari tänaval asuvas "Reti" poes. Nimelt läksin ostma endale amadiine ja seal oligi kenasti üks amadiinipaar puuris. Ja kui läksin ostu sooritama, siis ütles müüa, et ärge neid mõlemaid linde küll oste, need on õde ja vend, ostke teine amadiin mõnest muust poest.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas Riin » 18. august 2004, 16:35

Minul on aga nii kahju Tupsu emast, Tutist, Rocca al Mare loomapoes, ta on pidanud vaeseke terve elu (4.a.) elama puuris. Tuti on nii palju armsaid poegi ilma toonud ja ise peab elama sellistes tingimustes. Käin teda ikka vaatamas ja salaja paitamas. Eelmine kord oli küll juba selline tunne, et tooks ta koju ära, aga Nupsu (Tuti lapselaps) on meil ju isane ning Aivo pole ka huvitatud rohkematest paharettidest kodus. Nupsu on meil kohutav tapeedikiskuja, pidevalt kõnni sabas ja riidle, oma isast Tupsust erineb ta nagu öö ja päev.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. november 2004, 18:23

Ka mina olen näinud looma poodides, et on tiined emased. Olen küsind, et kas need ikka ei ole õde-vend see vastas, et on. Mul silmad suured peas imestan, et kuidas nad sellistest asjadest ei tea ega hooli, et pojad võivad tulla ju nn väärakad. :eek: Noh eks nemad ju muu peale ei mõtle kui ainult RAHA RAHA RAHA... :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. jaanuar 2005, 13:14

Minu sõbranna, kellel on liivahiired, ostis poest alguses endale suure isase liivahiire, läks koju ja näe imet: "isasel" liivahiirel sündisid poole tunni pärast pojad. See tõesti on võibolla ka ostja süü, et ta ei vaadanud, kuid kui ta ikka tahtis isast, müüja andis isase, suure ja armsa, kuid näe imet . Müüjad võiksid vähemalt seda teada, milline on isane, milline emane. Tegelikult on ikka enamus loomapoe müüjaid oma ametile vastavalt haritud, eriti siis, kui seal on ka loomakliinik, aga vahepeal pole seal loomakliinikut ja müüjad lihtsalt otsitakse.
Võibolla lihtsalt on häid ja vastava haridusega müüjaid raske leida, kuid Võru loomapoes on küll kõik müüjad loomatundjate nägudega:P, päriselt ka on ikka suur vahe, seda saab ju ise näha, vähemalt mina näen , seda, et kui on nägu peas, et mulle meeldivad loomad, mina pole beibe, mul pole kunstküüsi ega sätendavaid plastmassijuppe peas, vaid on nägu, tere, kas teie ka tahaksite endale ühte armast sõbrakest...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 14. jaanuar 2005, 13:12

Kairi kirjutas:No nii, tegin ringi Pärnu loomapoodides ja oo õudust!
Ühes loomapoes olid kõik ühte liiki kuuluvad loomad - olenemata vanusest ja soost - ühes puuris.
Teises loomapoes käis kõva paljundustöö. Minu märkuse peale hakati neile eraldi puuri otsima. Ja müüjad olid ise hirmus rõõmsad, et oh neid rotte ja jänkusid küll, muudkui paljunevad.

Kohutav, lausa süda läheb pahaks! Vot see on juba loomapiinamine, mitte see, et hiiri-rotte madudele söödetakse! Kohati tundub küll, et loomapoodi võetakse teadmisteta inimene tööle, või on omanik ise arvamusel, et teeb aga poe ja mani tuleb! Loomulikult on arusaadav, et poes on väiksemad puurid kui kodus, kuid kui loomad on tõmbetuules, või vastupidi - ei saa õhku - siis on küll juba kuri karjas. Ja samamoodi, kui inimesed peaksid vastutama oma järglaste eest, peaks nad vastutama ka, et loomadel neid järglasi ei tule nagu Vändrast saelaudu! Kuhu nad siis pannakse, kui ära ei saa müüdud? Saadetakse loomaaeda toiduks või paarituvad aina edasi? Kuid mingil hetkel, võibolla 2-3 põlvkonna jooksul, ja närilistel tulevad need ju kähku, ilmnevad väärarengud. Kes siis tahaks endale puudega looma! Kes tõesti tahab ise loomi aretada, peaks need küll muretsema kindlast perekonnast, mitte sellistest poodidest.
Soovitaks pöörduda vastava linna/valla valitsusse seoses loomakaitse-eeskirjade jämeda rikkumisega, või vähemalt ähvardadagi selliseid poode trahvidega, kas asi siis ei paraneks? Isegi laps võib ju ütelda, et kutsun oma isa/ema siia vaatama, tema laseb trahvi teha! Käia ja naaksuda, kuni midagi ette võetakse(loodetavasti). See müüja, kes kohe puure otsis isaste ja emaste eraldamiseks, on ilmselt erandlik positiivne näide. Üldse tundub, et müüjad on seni harjunud eluta kaubaga ega taipa, et elusolenditega kauplemisel on hoopis teised reeglid - elementaarsed asjad nagu vesi, õhk ja ruum peavad ikka olema, vastassugu mitte tingimata. Ja no kui müüja ei oska looma sugudel vahet teha, siis on asi ikka täiesti nõme!
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 14. jaanuar 2005, 13:25

ÜLESKUTSE! Eriti lastele, aga miks mitte ka täiskasvanutele. Teha aegajalt reide loomapoodidesse ja juhtida tähelepanu sellistele asjadele, mis eespool nimetatud. Ja teha seda pidevalt, kasvõi paar korda nädalas. Võtta sõna kohalikus ajalehes. Kuigi loomad on pisikesed, ei tähenda see, et neid võiks niimoodi ebainimlikes (ebaloomalikes) tingimustes pidada. Ka karjaloomadel, kes närilised enamasti on, on mingid piirid, millest edasi kari ei suurene - territooriumi, toidu ja vee olemasolu. Looduses on need tingimused isereguleeruvad, poes ju mitte. Kui ikka pisikeses puuris peetakse unikut loomi üksteise seljas koos, kus neil pole ruumi õieti magadagi, ime siis, et kurjaks lähevad. Ja kui mamma kuri, ei siis pojadki leebed tule. Tiinuse ajal solgutamine samuti pole hea. Pool tundi peale ostmist sünnitab - andke õhku! Kas nad enneaegsed polnud, ei teagi.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas Tipsu12 » 17. jaanuar 2009, 09:08

kui ma käisin eile ühes suures mingis zoo loomapoes siis seal olid küll emased ja isased hamstrid eraldi aga rottid olid vist kõik ühte pandud seal on u 10 rotti vms.Seal olid ka kaks emast kellel pojad ja neile polnud pandud majagi ega midagi lihtsalt ühes nurga imelik vaate pilt oli.
Tipsu12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 2
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas Nöbsike » 17. jaanuar 2009, 13:10

Mnjaa, seda juhtub et poes on tiineid loomi.
Ise ostsin kunagi emase liivahiire, kes oli tiine(seda ma algselt enne titade sündi muidugi ei teadnud) ja hiljem sünnitas 4 pisikest liivahiirekest.
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas Yenestilya » 21. märts 2009, 15:22

Ma hakkasin ka kartma nüüd . Eile ostsin poest 2 emast kuldhamstrit , aga äkki 1 hoopis isane :huh: .
Kasutaja avatar
Yenestilya
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas Kuldhai » 21. märts 2009, 20:12

Käisin täna Paide loomapoes. Tahtsin näha, kas see ilus tumedaninaline emarott, kes mulle väga meeldis, on ära ostetud. Üllatusena selgus, et teda praegu ei müüdagi, sest imetab karja poegi. Poegade isa magas kõrvalpuuris. :shock:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas Sun- » 30. juuni 2009, 17:06

Kunagi mitu mitu aastat tagasi, ostsin ma omale liivahiire, kes oli mitme teise liivakaga koos puuris. Läks mõni nädal mööda ja puuris olid pesas roosad üli armsad pisikesed olevused, ehk siis ostsin ma poest omale mitte ühe vaid koguni 5 liivakat. :P
Sun-
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 90
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas belli9 » 30. juuni 2009, 22:06

Paar päeva tagasi käisin Narvas Astri kaubamajas. Sealses loomapoes imetas rotimamma oma poegi ja kohe kõrval puuris oli sama lugu hamstriga. See pole ju normaalne :wacko:
Siuts:*
Kasutaja avatar
belli9
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Lääne- Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas mailiszlat » 13. detsember 2009, 00:18

mul juhus selline asi et : otsustasime kinkida sugulasele merisea ... ostsime siis puuri ja merisea ära .. kinkisime toredasti ära ka ... ei tea täpselt kui pikk aeg oli möödunud aga helistas sugulane ja ütles et : täna öösel sündisid meripeal pojad ... algul me ei uskunud aga pärast käisime külas ja olidgi meriseal pojad ... nii et kõike võib tänapeval juhtuda !
Kasutaja avatar
mailiszlat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 2
Pildid: 2
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas HamsuJänku1 » 19. juuli 2011, 16:38

Ma sain ka mingi 2 aastat tagasi sünnipäevaks 2 emast kääbushamstrit.Paar nädalat hiljem vaatan, et üks emane on keras ja mingid roosad asjad sigivad tal ümber.Sain aru , et olid pojad.Nii et siis sain tegelikult e,ase ja isase.Rääkisin emale ja tema ütles, et nad küsisid mitu korda üle, te kas on ikka 2 emast ja müüja kordas ainult, et on on... Ma ei saa aru, miks peavad sellised inimesed olema loomapoes müüjad :S
In riding a horse we borrow freedom
Kasutaja avatar
HamsuJänku1
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 352
Teemad: 11
Pildid: 11
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas riinu559 » 29. jaanuar 2012, 14:26

Teema on küll päris vaikseks jäänud, aga tahtsin ära mainida seda, et mulle on mulje jäänud, et Solarise lemmiklooma pood (Petcenter vist oli nimi) tegeleb küll minu arust lausa loomade paljundamisega. Seal on üks perekond kuldhamstreid keda ma koguaeg piilumas käin. Esimesel korral oli seal vist kaks või kolm täiskasvanud koos. Üks oli kindlalt isane ning teine hiigelsuure kõhuga. Paar nädalat hiljem kui uuesti sinna läksin oli see emane oma pojakestega eraldi puuri pandud. Pojad olid keset puuri, polnud neil isegi mitte mingit majakest... ise alles pisikesed vorstijupikesed. Ning üllatuseks oli teise puuri ilmunud isase juurde järjekordne emane hamster koos oma kuue pojaga, kes olid kasvult nii umbes kuused...
Rullike, jään sind alatiseks igatsema
[Lupsu, Emma, Lisa, Tutsu, Charlotte, Rullike, Tuffy]
Kasutaja avatar
riinu559
♥♥♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 767
Teemad: 12
Pildid: 17
Asukoht: Tallinna lähedal.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas postituvi » 29. jaanuar 2012, 14:57

Paraku ei üllata see jutt- eelmisel suvel nägin Solarises ka deegu peret kus emane-isane koos poegadega. Ja emane isane väideti, et on ka samast pesast( õde-vend siis). Samuti ei olnud neil tookord seal ühtki majakest, kuhu varjuda. Isane kihutas rattal ja emane tissitas pisikesi. Ja tollel emasel olevat too olnud kas 2 või lausa 3 pesakond järjest :(
Üritasin ka rääkida müüjale, et emane ja isane tuleks lahutada. Kuid sain tüüpilise vastuse- pole ruumi- pole vaba puuri.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas Pinto » 29. jaanuar 2012, 17:46

Solarises võib oodata peagi ka pesakonde rotte, sest kui seal rotti käisin ostmas, siis müüja avastas, et kõrval isaste puuris oli üks emane. Tõsteti ta küll siis emaste juurde, aga kuna nad olid seal täiskasvanud kõik, siis tõenäoliselt on seal peagi rotitited ka. Emased ja isased tundusid välimuse järgi õed-vennad.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas Brix » 17. aprill 2012, 15:50

Praegu tundus olevat Rocca al Mare Pet Centeris roti ema oma poegadega ja sama Lauteri tn loomapoes
Kasutaja avatar
Brix
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas Che » 24. mai 2012, 16:34

Rakvere Põhjakeskuse Pet Centeris on ka loomad tiined või poegadega pidevalt :grr:, vihale ajab selline asi.
Viimane kord olid seal ogahiired, kelle puur oli täiesti tühi, ainult mingi plastikust majake oli puuris, kus siis oli hiiremammi oma tittedega ja isa ka kenasti nende juures :wacko:.
Tihti on seal ka rottidel, hamstritel pojad ja ka deegude poegi olen seal näinud... Jube!
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiined loomad poes

PostitusPostitas merisigutik » 29. detsember 2015, 23:09

Viljandis maksima loomapoes nägin ma oma silmaga kuidas 1 deegu kogu aeg ratsutab teisega,ja iga kord kui ma olen käinud seal ronib üks selga.Vaevalt et nad mõlemad ühest soost on kuna teine laseb rahumeeli endale selga ronida nii et viljandis maksima loomapoes võib olla
1deegu tiine



Nagu kas loomakaitse ei peaks sekkuma sellistesse asjadesse kus poed lihtsalt lasevad loomadel paarituda et saada rohkem raha,müüdud loomade eest :grr:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Loomapoed

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist