Tartus Anne keskuses uus loomapood

Igasugune info loomapoodide teemal

Tartus Anne keskuses uus loomapood

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 03. juuli 2010, 16:28

Avastasin oma suureks üllatuseks, et Anne keskusesse on tekkinud uus loomapood - Zoo Planet.

Üldiselt paistis olevat täitsa asjalik poekene. Oli hulgaliselt puure, erinevaid toite, Savici iglumajakesi [Link], erinevaid puidust majakesi jne. Saepuru valik oli siiski suhteliselt nadi - valdavalt lõhnastatud saepurud. Heinadest paistsid ka enamjaolt eksootilisemad margid.

Lisaks müüakse seal ka loomi. Müügil olid toredad rotikesed, pisikesed merisead, küülikud, hamstrid jne.

Iga loomaliigi juures oli ka väike tutvustus - kaua elab, millest toitub jne. Ainsaks negatiivseks küljeks oli, et nende tutvustuste koostaja oli natukene suvaliselt seda infot sinna pannud. Näiteks elavad nende andmetel rotid keskmiselt 5 aastaseks ja ei tohi süüa lehtsalatit. Merisigadele oli elueaks pandud aga 6 aastat vaid. Mainides, et neil seal laus valeinfo kirjas, kehitas müüja õlgu ja lubas kontrollida seda. Seega idee on väga hea, teostus pigem nadi.

Muidu aga soovitan sinna kanti sattudes läbi käia. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tartus Anne keskuses uus loomapood

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 13. september 2010, 19:54

Pean ausalt ütlema, et olen selles poes nüüd natukene pettunud. Nimelt käisin sealt rotikest ostmas (mitte endale) ja teenindusega ei saa kohe kuidagi rahule jääda. Seal klaasboksis olid 3 pisikest kolmenädalast rotitibu ja üks vanem rotu. Palusin siis tibusid näha, et vaadata, mis sugu nad olla võiks. Müüjaneiu ajas tükk aega esimest rotikest taga ja siis lõpuks krabas sabast kinni ja tõstis ta mulle pihku. Palusin edaspidi seda enam mitte teha, mis põhimõtteliselt tähendas seda, et ta ei suutnud mulle ülejäänuid puurist välja meelitada. Kuna pisitibud tundusid kõik isased, siis otsustasin võtta vaid selle suurema emase rotikese. Selle peale teatas müüja mulle, et tema teda puurist kätte ei saa, kuna see rott hammustab. Ma siis otsustavalt ronisin ise puki otsa ja võtsin rotikese puurist välja - ta ei olnud seda nägu kah, et tahaks mind hammustada. Üritates teda kojuminekuks karpi pista ta korra hoiatavalt katsus mind hammastega aga see polnud peaaegu tuntavgi ja rohkem pole ta mind küll hammustada üritanud. Tegelikult hammustaks ise ka, kui keegi üritaks paari õhuauguga karpi toppida aga kahjuks kandepuuri mul kaasas ei olnud, sest ei läinud sinna rotiostu plaaniga.

Ahjaa, sama firma pood on nüüd ka Sõbra keskuses avatud. Käisin sealt samuti läbi korra ja vaatasin loomad üle, kaks müüjat seisid loomakesi uudistades puuride ääres samal ajal. Imetlesin ilusaid tillukesi merisigasid seal ning müüja siis kõrvalt tähendab tähtsa näoga, et näe seal üleval pool on veel hulk pisemaid merisigu. Vaatasin ikka natukene juhmi näoga seda hamstripuuri, millele ta viitas ning teatasin, et need küll merisead ei ole - merisiga ei ole sündides ka nii tilluke. Selle peale siis teine kommenteeris, et kuule olid vist jah hamstrid. :lol:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tartus Anne keskuses uus loomapood

PostitusPostitas nirgike » 19. september 2010, 22:47

:nono:
Käisin eile sama keti poes Võrus. Seal tundus olukord vähemalt esmapilgul normaalne - müüja koristas kellegi puuri samal ajal kui ma sinna sattusin, ja isased ning emased tundusid olevat eri puurides. Puurid olid vastavalt loomade vajadustele sisustatud ning ühes puuris ei olnud koos palju loomi. Muidugi need klaasboksid seal olid kõik vist ühe suurusega, seega meriseapojal oli liikumisruumi rohkem kui tuhkrul.
Aga jah seda ei tea, kas oleks ka tsirkuseks pööranud, kui oleks palunud mõnda loomakest välja õngitseda.
Kaubavaliku poolest siiski jääb Betta ketile alla.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tartus Anne keskuses uus loomapood

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 26. juuli 2011, 19:59

Seal olid täna imeilusad merisead müügil, imetlesin neid kohe tükk aega. Kaks vanemat olid sellised valged ja siis beežide ning pruunikas-hallide laikudega. Ühel oli näiteks ühe silma ümber üht värvi laik ja teise ümber teist värvi. Imeilusad mustad silmad musta randiga ümbert olid neil ka. Kahjuks olid nad eri soost, seega võib sealt poegi tulla. Veidi arakesed aga kui ma tükk aega klaasi ees olin seisnud, siis julgesid juba toimetama tulla. Hind 15 euro ringis.

Alumises puuris oli üks noorem ja arem notsuke, kes tundus olevat musta-pruuni-valge kirju, kuigi vähemalt nägu oli üllatavalt sümmeetriliste laikudega. Kahjuks rohkem ta ennast mulle ei näidanud. Hind samuti 15 euro ringis.

Üllataval kombel oli poes eesti keelt kõnelev müüja (siiani olen kohanud seal enamasti suhteliselt umbkeelseid venelasi), kes tundus loomade käekäigust lausa huvitatud olevat. Lubas uurida väiksema sea soo välja ning võimalusel lahutada need erisoost notsud ära. Igatahes olin meeldivalt üllatunud. :thu:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Loomapoed

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Google [Bot] ja 5 külalist