Pisi materjalide kopeerimisest

Foorumiga seotud informatsioon

Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 24. märts 2008, 20:24

Selgituseks autoriõiguste kohta:
Kõik postitused, mis kasutaja postitab foorumisse, on foorumi omand ning neid kaitseb ühtne foorumi autorikaitse reeglistik.


Lisaks sellele on Pisi foorumi omand ka:
  • Reeglid (kogu foorumi, alafoorumite, galerii, jne.)
  • Kasutajajärkude/tiitlite nimed
  • Alafoorumite nimed ja struktuur
  • KKK foorumi juhendid ja muud õpetused
Kõigi nende välja töötamine on nõudnud kõvasti vaeva ja aega, seega ei saa me lubada nende suvalises kohas kasutamist, eriti veel mõnes teises väikeloomateemalises foorumis - miks me peaks oma konkurente toetama?

Sama lugu on postitustega - siia foorumisse tehtud postitused on foorumi omand ja neid ei või ilma foorumi omaniku loata mujal kasutada. Teisisõnu ei tohi ka enda postitusi mujale kopeerida ilma meilt luba küsimata (kuigi me reeglina ei keela seda). Samas on asjalike postituste tegijad reeglina piisavalt andekad, et samal teemal uus tekst kokku panna.

Ideed kui sellised ei ole loomulikult autorikaitse all - kui keegi ütleb, et meriseale võib anda lehtsalatit, siis ei saa me keelata seda mujal öelda. Kui aga keegi paneb kokku nimekirja, mida tohib meriseale anda ja mida mitte, siis selle kopeerimine või ümberjutustamine on keelatud. Vahe on selles, et esimesel juhul on tegemist lihtsalt faktist rääkimisega, teisel juhul on aga postituse autor vaeva näinud, et nimekiri kokku panna.

Need reeglid ei kehti ainult teiste foorumite kohta - samamoodi on keelatud meie omandit kasutada ka isiklikel kodulehtedel, blogides, paberväljaannetes (koolilehest ajakirjadeni), jne.

Kui leiate kusagil lehel Pisist kopeeritud materjale, siis palun sellest minule teada anda privas. Kindlasti ei tasuks unustada lehekülje aadressi lisamast!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas Loomahull » 25. märts 2008, 16:07

Väga hästi lahti seletatud, Kissu! Tubli! Eriti arvestades uut probleemi...
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas nirgike » 25. märts 2008, 17:56

(Uudishimutseb) Mis uus probleem päevakorral on? :P

Aga see on küll nagu liiga karm, et ka iseenda postitused on foorumi omand (ja mitte postitaja ning foorumi kahepeale omand, vaid ainuisikuliselt foorumi oma). Oletame, et näengi vaeva ja panen mingi väärt infomaterjali kokku, ma ei tahagi seda siis ju foorumisse postitada, foorum kohe omastab selle ära :S
Ja kui ma olen sama postituse pannud enne näiteks kümnesse foorumisse ja seejärel kopeerin ka Pisi-sse, kas need teised foorumipostitused muutuvad siis autoriõiguste rikkumiseks?
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas raheldeegu » 25. märts 2008, 18:02

Mina kontrollisin oma foorumi üle... omaaruga rohkem ei leidnud pisist kopeeritud teemasi/asju kuigi neid oli päris mitu , aga need kustutasin ära ja muudsin ära foorumite pealkirjad jms.
Kasutaja avatar
raheldeegu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 565
Teemad: 32
Pildid: 7
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas samton » 25. märts 2008, 19:18

nirgike kirjutas:Aga see on küll nagu liiga karm, et ka iseenda postitused on foorumi omand (ja mitte postitaja ning foorumi kahepeale omand, vaid ainuisikuliselt foorumi oma). Oletame, et näengi vaeva ja panen mingi väärt infomaterjali kokku, ma ei tahagi seda siis ju foorumisse postitada, foorum kohe omastab selle ära :S
Ja kui ma olen sama postituse pannud enne näiteks kümnesse foorumisse ja seejärel kopeerin ka Pisi-sse, kas need teised foorumipostitused muutuvad siis autoriõiguste rikkumiseks?


Autoriõiguste rikkumine on juba see, kui Sa neist kümnest foorumist esimesse tehtud postituse järgmisse foorumisse kopeerid. Nii et pärast kümnendat foorumit pisisse kopeerimine oleks juba 11. autoriõiguste rikkumine.

Mingi väärt infomaterjali paned Sa kokku tõenäoliselt mingite allikate põhjal, olles kohustatud neile viitama (jälle autorikaitse, kui Sa just täies ulatuses omaenese isiklike kogemuste põhjal midagi kokku ei kirjuta).
Aga jah, nii karm see ongi: kui ma ajalehetoimetuses töötades kirjutan loo, siis sellest hetkest, kui ma selle valmis saan ja käiku annan, muutub lugu toimetuse omandiks. Mis tähendab, et ma ilma toimetuse loata seda lugu kusagil mujal avaldada ei tohi (kusjuures sellist luba reeglina ei anta).
Samamoodi on foorumis foorumi liikmena postitusi tehes.
Foorumi olemus ja väärtus ongi ju neis postitustes, mida siia tehakse. Mis väärtus see ikka oleks, kui täpselt sama juttu võib veel kümnest kohast lugeda.
Konkurents ja eetika - need mõisted tasuks kõigil endale selgeks teha-
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas nuuu » 25. märts 2008, 20:34

Mina kustutasin ka kõik ära enda foorumist.
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas nirgike » 26. märts 2008, 12:57

samton kirjutas:Autoriõiguste rikkumine on juba see, kui Sa neist kümnest foorumist esimesse tehtud postituse järgmisse foorumisse kopeerid. Nii et pärast kümnendat foorumit pisisse kopeerimine oleks juba 11. autoriõiguste rikkumine.


Aga on ju palju foorumeid, mis ei oma postituste auroriõigusi, nt Lontu.ee, Delfi naistelehe lemmikloomafoorum jne. Tunnistan ausalt üles, olen Lontust ja Delfist oma postitusi paaril korral kopeerinud ka Pisi-sse, kas need Lontu ja Delfi postitused on nüüdsest muutunud autoriõiguste rikkumiseks? Või kui ma olen Pisi-sse kopeerinud juttu oma kodulehelt?

samton kirjutas:Foorumi olemus ja väärtus ongi ju neis postitustes, mida siia tehakse. Mis väärtus see ikka oleks, kui täpselt sama juttu võib veel kümnest kohast lugeda.
Konkurents ja eetika - need mõisted tasuks kõigil endale selgeks teha-

Aga Pisi.ee omanikud võtsid suure osa Lontu.ee sisust üle, kus on eetika? :) Kuigi see oli väärt tegu, et unarusse jäänud foorumi kõrvale rajati uus ja toimiv.

Ajakirjanikutööst jms saan aru, loomulik, et kui teed tööd kellegi teise heaks, siis see töö on tema oma. Aga foorumis käies ja niisama meelelahutuslikult netis kolades ja inimestega suheldes ei ole tunnet, et teeks nende veebisaitide heaks tööd, vaid et lihtsalt suhtled inimestega ja veebilehekülg on nagu taustsüsteem lihtsalt.
Aga eks ma siis tulevikus arvestan selle reegliga. Küsimusi tekkis nii palju seeõttu, et esimest korda kohtan sellist reeglit, tavaliselt olen harjunud, et kui kuhugi veebilehele mingeid tekste ja pilte jms panen, siis need on ikka minu omad, heal juhul on kasutustingimustes sees klausel, et materjale üles riputades annan automaatselt ka veebisaidi haldajale või kogu maailma inimestele nõusoleku neid materjale kasutada (aga ka mina ise ei kaota õigust teha nende materjalidega mida tahes).
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 26. märts 2008, 15:16

Antud juhul oli tegemist pigem foorumite lahku minekuga, kuna Lontuga enam ei tegeletud.

  • Lontu oli ettehoiatamata kadunud (oleks meil teada olnud, et ta kunagi ära plaanib kaduda, oleks saanud selleks ette valmistuda, kokku leppida, jne.)
  • Tom vältis igasugust suhtlust meiega (me oleks talle selle raha leidnud, et Lontut ülal pidada, kui ta vaid meiega rääkinud oleks)
  • Lontu oli Eestis ainus suur ja informatiivne väikeloomade foorum

Kokkuvõttes oli meil kahju seda infot kaduma lasta ja sellepärast saigi Pisi tehtud. Praegu üritame pidevalt vanu postitusi ära kaotada ja uusi kokkuvõtteid kirjutada (et eraldumine lõpule jõuaks).
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas Eva4 » 26. märts 2008, 16:16

Mind ajab see teema nüüd natuke segadusse. Ma olen teinud teema rottide toidust. Teema nimi on Shunamite diet. Seda kuidas toitu kokku segada ei saa küll kuidagi teistmoodi kirjutada. Lauseid enne ja pärast komponentide kirjeldust saab ikka muuta, aga peamist osa ei saa muuta. Kas nüüd peaks aru saama, et ma ei tohi Shunamite dieedi komponente mujale foorumisse või kodulehele kirjutada? Kui nii, siis palun see postitus kustutada, sest ma ei saanud aru selle kirjutamise ajal, et siis mujale ei või seda kirjutada. Kui nüüd on mõeldud, et ma ei tohi täpselt sama postitust st. laused enne ja pärast komponente + komponendid kirjutada, siis see on loogiline.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas Scratchy » 26. märts 2008, 16:23

Kissu kirjutas:Ideed kui sellised ei ole loomulikult autorikaitse all - kui keegi ütleb, et meriseale võib anda lehtsalatit, siis ei saa me keelata seda mujal öelda. Kui aga keegi paneb kokku nimekirja, mida tohib meriseale anda ja mida mitte, siis selle kopeerimine või ümberjutustamine on keelatud. Vahe on selles, et esimesel juhul on tegemist lihtsalt faktist rääkimisega, teisel juhul on aga postituse autor vaeva näinud, et nimekiri kokku panna.


Kuidas on sellega, kui ma kuskilt välismaistelt lehtedelt otsin infot, mida võib loomale toiduks anda või mida mingis olukorras teha vms ja kirjutan siia foorumisse mõne soovituse sealt või mõne väite, kas siis pean viitama, kust info pärit ka või ei tohigi seda üldse siia kirjutada? Välismaistelt lehtedelt saab palju rohkem infot loomade kohta, kas siis tõesti ei tohi osa sealt Pisisse edasi kirjutada?
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas Mercar » 26. märts 2008, 17:00

Kui on tegu mingi faktiga (nt käid ja vaatad mõnest välismaisest foorumist kas meriseale tohib anda hapuoblikat vms.) võib selle südamerahus siia kirja panna ilma viitamata.

Aga kui on soov mõnd netist leitud pikka teksti siia lisada, peaks sealt kust tekst pärit küsima, kas lubatakse ja siia teksti lisades sinna ka viitama (luba küsides võid küsida, kas autor tahab originaaltekstile viitamist).

Ehk siis teisisõnu:
Kusagilt loetud faktid ei ole kellegi omad- keegi ei keela ütlemast, et närilist ei tohi lumehange panna, või et õunaseemned on mürgised. Kui tegu on kellegi poolt vaeva nähes koostatud põhjaliku kirjutisega (ka näiteks nimekirjaga lubatud toidutaimedest) siis tuleb mängu autorikaitse ja teksti autorilt tuleb luba küsida.

Eesmärgiks ei ole juuksekarva lõhki ajada, vaid olla kindel, et Pisil ei tuleks kunagi pahandusi kusagilt võetud tekstidega. :)

Eva4- sinu Shunamite dieedi postitus on minu silmis küll igati korrektne. Shunamite dieet on rottidel sageli kasutatav toitmisviis, millest netis palju juttu- minumeelest selle autor ka selle toitmisratsiooni (kui tervisliku toitmise viisi) levitamise poolt. Sinu postituses ilusti ka viide algallikale. Seega kõik OK.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas Celion » 26. märts 2008, 20:16

Eva4 - loomulikult võid sa Shunamite dieedist mujal ka rääkida. Nii nagu sa arvasid, on Pisi omand ainult konkreetne postitus, mitte aga dieedi tõlge, koosseis, selgitus, jne.

Suuremat osa kasutajatest see tegelikult ei puuduta. Samuti - kui inimene on ikka oma postitusega vaeva näinud, siis me loomulikult anname loa seda mujale ka postitada. Sama põhimõte mis netis üldiselt - tuleb vaid küsida ja loa saamine on peaaegu kindel.
Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas Kuldhai » 26. märts 2008, 20:29

Seda lugedes tekkis mul ka küsimus.Mul on jänese,koerte ja kasside pilte ka teistes foorumites.(http://www.kass.ee,www.kiisu.ee ja http://www.kutsu.ee).Kas siin võivad samad pildid olla või tuleb maha kustutada?
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas Celion » 26. märts 2008, 20:37

Kuldhai kirjutas:Seda lugedes tekkis mul ka küsimus.Mul on jänese,koerte ja kasside pilte ka teistes foorumites.(http://www.kass.ee,www.kiisu.ee ja http://www.kutsu.ee).Kas siin võivad samad pildid olla või tuleb maha kustutada?


Loomulikult võivad - need pildid on ikka kasutaja enda omand.
Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas preciossake200 » 09. juuni 2011, 17:23

Aga kas siis, kui foorumi nimi on sama kas siis pole hullu?
Amelia, Roki, Ezer, Susanna, Delgado, Cessika, Cristal, Scooby, Rotsu, Delia
Kasutaja avatar
preciossake200
Kasutajakonto külmutatud
 
Postitused: 123
Teemad: 14
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 09. juuni 2011, 18:07

Ilus see ei ole igatahes. :P
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Pisi materjalide kopeerimisest

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 19. august 2011, 19:50

Mul on ka küsimus. Kui mina ikkagi kirjutan ühe teksti ja ma tõesti ei viitsi teise foorumisse sama teksti ainult teistsuguse väljendusega kirjutama hakata, kas ma siis võin ENDA teksti siit kopeerida või on see vastuolus foorumi reeglitega? Sest see MINU kirjutatud tekst on ikkagi MINU oma ja ma ise tean, kas ma tahan seda teistega ka teistes foorumites jagada või tahan seda hoida ainult ühes foorumis.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Teadaanded ja info

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline