Eesti keel vs. "arvutikeel"

Foorumiga seotud informatsioon

Eesti keel vs. "arvutikeel"

PostitusPostitas ganna (Teema autor) » 02. jaanuar 2011, 01:45

Otsin joonistajat, kes viitsix natuke tutvuda heraldikaga. Ma nimelt tahan puhtalt isiklikux lõbux vappi. Sellel peax leiduma must rott rampant sinister. Roose & rõngasriste võib ka leiduda, kui kompositsiooniliselt kuhugi mahub. Tulemus võix mitte olla karjuvas vastuolus heraldika põhireeglitega.

Tasux on kokkuleppeline rahasumma & minu tingimusteta kiitus alati, kui ma seda vappi kasutada võtan.
ganna
Õigekiri longab
 
Postitused: 149
Teemad: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: otsin rotijoonistajat

PostitusPostitas nuff » 03. jaanuar 2011, 19:16

Õigekirja soovitus: Eesti keeles kirjutatakse ks, mitte x.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: otsin rotijoonistajat

PostitusPostitas Gossy » 07. jaanuar 2011, 10:40

Eesti keeles küll, aga nt meile koolis õpetatakse juba nö. arvuti keelt ja siin need reeglid ei kehti. Suured algustähed, igasugused kirjamärgid- pole tähtsust. Minu arust on see nii nõme, kui loed, et sellise asja üle vingutakse. Saaksin aru, kui arusaadav ei oleks.
Päikest
Gossy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 5
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: otsin rotijoonistajat

PostitusPostitas Celion » 07. jaanuar 2011, 14:34

See on absoluutselt esimene kord, kus ma mingist "arvutikeelest" kuulen. Viimased 20 aastat ehk siis kogu "avatud" interneti ajaloo jooksul (internet on olemas kauem, aga 90ndate esimestel aastatel muutus see tavainimesele kättesaadavaks) on alati ja igal pool rõhutud sellele, et kasutage ka internetis korrektset kirjakeelt.

Lisaks - meie foorumi reeglites on kirjas:
Austa teisi foorumikasutajaid ja kirjuta korrektses eesti kirjakeeles. Vigadega ja lohakalt kirjutatud teksti on raske lugeda; jutukate ning MSN-i kirjastiil ei ole teretulnud. Moderaatorid ja administraatorid ei suuda ega jõua kõiki postitusi parandada ja muuta. Administraatoril on õigus anda foorumis kasutajatele "Õigekiri longab" tiitlit, kui kasutaja ei soostu reeglite järgi kirjutama. Erandiks on muukeelsed kasutajad - kirjutage nagu oskate, samuti on erandiks arvuti klaviatuuri eripärasused (defektid), aga sellest palume teavitada administraatorit või üldmoderaatorit.


Edit: võib-olla mõeldi selle all, et jutukates ja MSNis kasutatakse tihti sellist kirjapilti. See on tõsi, aga see on pigem märk laiskadest inimestest kui mingist "uuest" keelest.
Cole'i aksioom: Intellekti summa planeedil on konstantne, rahvastik aga kasvab.
Kasutaja avatar
Celion
Karvane kahejalgne
Kasutajatugi
Kasutajatugi
 
Postitused: 492
Teemad: 79
Pildid: 321
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: otsin rotijoonistajat

PostitusPostitas Gossy » 08. jaanuar 2011, 12:01

Olgu nii.
Igatahes koolis juba täiesti õpetatakse arvutikeelt. Sellega ongi probleeme, et kirjalikult kirjutavad ka noored juba nii nagu arvutis lubatud on.
Muidu olen ka täiesti nõus selle korrektse keelekasutusega, aga Jah :) ..
Päikest
Gossy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 5
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: otsin rotijoonistajat

PostitusPostitas nirgike » 10. jaanuar 2011, 22:51

Tahaks kohe teada, kus koolis selline arvutiõpetaja on! (Ok-ok, ei pea avaldama, lihtsalt imestunud hüüatus).
Igapäevases töös tuleb mul palju suhelda interneti teel nii kaastöötajatega kui ka klientidega, ja võin kinnitada, et korrektne keelekasutus on igati au sees. Sind ei võetaks tõsiselt ja naerdaks välja (tõenäoliselt tuleb sellest ka mingi pahandus), kui kasutaksid töö juures "arvutikeelt". Kusjuures töötan IT-firmas ;) Samuti eeldatavad täiskasvanud inimesed ka eraelulises netisuhtluses (nt foorumites) korrektse eesti keele kasutamist.

Kirjutasin selle jutu, et hajutada valearvamust nagu oleks arvutiga kirjutades aktsepteeritud mingi teine kirjaviis. "Arvutikeel" on siiski ainult noorte släng.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Teadaanded ja info

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 7 külalist