Kelle poole millise küsimusega pöörduda

Foorumiga seotud informatsioon

Kelle poole millise küsimusega pöörduda

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 01. juuni 2010, 19:23

Mulle tundub, et mõnedel kasutajatel on jäänud selgusetuks, kelle poole oma foorumiteemaliste muredega pöörduda. Moderaatorite, ülemoderaatorit ja administraatorite süsteem on siin foorumis ikkagi põhjusega. Meie foorumis on üle 4000 kasutaja ja see süsteem aitab abivajajad ära jagada erinevate moderaatorite alla, et kõik saaksid kiiresti ja korrektselt abi.

Üritan siis lähemalt selgitada, millega mingi moderaator tegeleb.

Moderaator

Moderaator on konkreetse kategooria või kategooriate moderaator. Nimekirja vastava kategooria moderaatoritest leiab alafoorumite nime alt. Lisaks tunneb vastava kategooria moderaatori ära tiitli järgi:
"Foorumi nimi"
"Foorumi nimi & foorumi nimi"

Selliste moderaatorite poole tasub pöörduda, kui on vaja:

  • vastavas kategoorias teemat avada või sulgeda;
  • vastavas kategoorias teemat ümber tõsta, ümber nimetada, kustutada või muuta;
  • vastavas kategoorias postitust kustutada või muuta;
  • vastavas kategoorias mõnda kasutajat korrale kutsuda.

Kategooria moderaator teab täpsemalt, kus mingid teemad asuvad ja mis tema foorumis toimub. Üldmoderaatorid ja administraatorid peavad aga hakkama spetsiaalselt süvenema konkreetse foorumi/teema tegemistesse, et sellega vajalikud toimingud teha. Seega kulutab see ilma põhjuseta lisaaega ja energiat.

Üldmoderaator

Üldmoderaator haldab kogu foorumit ja ka kasutaja infot. Üldmoderaatori tunned ära selle järgi, et ta on nimekirjas rohelist värvi ning tema tiitliks on:
"Üldkorrapidaja"

Üldmoderaatori poole pöördu, kui on vaja:
  • kiiresti mõni probleem lahendada ja vastava kategooria moderaatorit pole parajasti foorumis;
  • üldfoorumites mõnda teemat/postitust redigeerida;
  • üldfoorumites mõnda kasutajat korrale kutsuda;
  • galerii teemal abi või mõnda pilti eemaldada/muuta;
  • kasutaja kommentaare kustutada/muuta;
  • karistavate tiitlite teemalisi küsimusi arutada;
  • karistuse teemalisi küsimusi arutada;
  • kasutaja infot muuta (kui Sa sellega ise hakkama ei saa).

Ütlen veel kord, üldmoderaator ei ole kursis absoluutselt iga teema ja postitusega foorumis. Üldmoderaator tegeleb rohkem kasutajainfo ja tiitlitega seotud probleemidega.

Administraator

Administraator e. mina tegelen kogu foorumi haldamisega, aga eelkõige administratiivsete küsimustega. Minu tunneb foorumis ära tumepunast värvi nime ja tiitli järgi:
"Administraator"

Minu poole pöördu, kui on:
  • vaja tegeleda kiireloomulise probleemiga ja vastava kategooria moderaatoreid ega üldmoderaatoreid ei ole foorumis;
  • vaja galeriid modereerida ja üldmoderaatoreid ei ole foorumis;
  • vaja kasutajakommentaare modereerida ja üldmoderaatoreid ei ole foorumis;
  • kommentaare, kaebuseid foorumi korralduse kohta;
  • kommentaare, kaebuseid moderaatorite töö kohta;
  • ettepanekuid foorumi paremaks muutmise osas;
  • kõik muud küsimused, mis ei kuulu moderaatorite ja üldmoderaatorite pädevusse.

Kasutajatugi

Kasutajatugi e. Celion tegeleb ainult foorumi tehnilise küljega - sellega seotud probleemide lahendamise ning küsimustele vastamisega. Tema tunneb foorumis ära tumepunase nimevärvi ning tiitli järgi:
"Kasutajatugi"

Tema poole pöördu, kui:
  • Sul on foorumi kasutamisel esinenud probleeme/tõrkeid.
  • Sul on foorumi tehnilise poole kohta küsimusi.
  • Sa oled leidnud mõne bugi, tõlkevea vms. häda.

Üldiselt on kasulik alustada enamuse probleemide puhul vastava kategooria moderaatori juurest. Vajadusel edastab ta probleemi edasi üldmoderaatoritele, mulle või Celionile.

Ärge ummistage üldmoderaatorite ja administraatori postkaste küsimustega, mida võiksid lihtsalt ja kiiresti lahendada kategooriate moderaatorid. Vahel on küll tunne, et peale administraatori muid moderaatoreid mõned kasutajad üldse ei tunnista. Tahtmine on peaga vastu seina taguda, kui leian oma postkastist 5-6 kirja teemal "lukustage minu see või teine postitus ja tõstke see teema või teine teema ümber". Seega palun, palun, PALUN pöörduge oma küsimustega õige moderaatori poole, kes selle kiirelt ja asjatundlikult ära lahendab.

Ja lisaks - kui te tahate, et moderaator mingi teemaga tegeleks, siis palun lisage oma privasse ka link sellele teemale - see hoiab kõvasti aega kokku.

Ette tänades,
Kissu
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Tagasi: Teadaanded ja info

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist