Lehekülg 1/1

[November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikutesse?

PostitusPostitatud: 30. oktoober 2013, 12:12
Postitas Kissu
Sel korral alustame novembrikuud varakult, kuna ma olen kuu alguses tõenäoliselt arvutist eemal. :-)

Küsimus on siis: Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikutesse? Valida võib kuni 3 vastust, aga tore oleks kui kirjutaksite postitusena veidi pikemalt, et kes kuidas suhtub.

Re: [November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikute

PostitusPostitatud: 30. oktoober 2013, 14:57
Postitas Deegukari
Elukaaslane on õnneks samasugune loomahull kui ma ise. Temaga koos meie praegused lemmikloomad meile tegelikult elama tulidki. Ise oleksin oma teise suurima hobi tõttu, mis nõuab sageli pikemat kodust äraolekut, nende võtmist veel edasi lükanud. Vahva on kuulata, kuidas ja millisel hääletoonil ta lemmikutega räägib ja isekeskis naerame, et nemad moodustavad üle poole meie ühistest jututeemadest. Igapäevane söötmine jms on enamasti minu teha, aga seda ka sellepärast, et mina olen enamiku ajast kodus. Lemmikloomavidinaid käime koos ostmas ja hiljutine "suurprojekt" oli deegupuuri laiendamine.

Vanem tütar (8-aastane) on osutunud väga kohusetundlikuks loomakeste eest hoolitsejaks. Sageli saan isegi sarjata, et miks ma kassile süüa panen, tema kass ja tema hoolitseb ise. Samuti tundub, et deegud on ta paremini omaks võtnud kui minu. Deegude jooksutamine näeb meil välja nii, et tema külitab raamatuga oma toas põrandal ja deegud sagivad tema ümber või peal :)

Noorem tütar (6-aastane) on hetkel veel natuke rahmeldis ja tema tahab peamiselt loomi paitada. Kuna tema on kõige vähem kodus, siis ei ole loomad aga temaga nii harjunud ja jooksevad tavaliselt eest ära. Süüa annab ka, kui juhendada.

Ema, kes meid sageli külastab, paraku eriline loomaarmastaja ei ole, aga tundub, et nüüdseks on ta meie loomaaiaga leppinud. Deegude kohta poetas eile isegi, et lähedalt vaadates ei olegi nad nii koledad :)

Re: [November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikute

PostitusPostitatud: 30. oktoober 2013, 16:49
Postitas RAjankud
Kui hobune välja arvata, siis tegelevad kõik kõigiga :) Mõnikord käib elukaaslane ka hobust patsutamas.

Re: [November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikute

PostitusPostitatud: 30. oktoober 2013, 17:35
Postitas Kuldhai
Minu mees on loomadest samamoodi vaimustuses kui mina. Kui ta nädalavahetuseks koju tuleb, siis alati pärib, kuidas loomadel läheb. Aitab puhastada ( loe - kruvib riiuleid kinni ja lahti ), paneb pilte siia üles. Vanem tütar ei ole loomainimene, kuid mõned loomad siiski meeldivad rohkem kui teised. Küülik meeldib ( tal on pehme karv ). Kui tütar koju tuleb, siis esimesel õhtul on kavas küüliku paitamine. Noorem tütar on autist, temale meeldivad kõige rohkem rotid. Jälgib nende jooksmisi ja teeb neile pai, siis kui ma mõne tema juurde viin. Ise ta nende juurde ei lähe.

Re: [November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikute

PostitusPostitatud: 30. oktoober 2013, 17:54
Postitas roberta
Mees hoolitseb ja armastab loomi nagu minagi. Toimetab nii rottide, kasside ja kaladega.Lapsed elavad juba omaette, aga kui külla tullakse, siis rotipere saab ikka üle vaadatud. Pisipõngerjas küll natukene pelgab, kui ütlen, et tee nüüd rotule pai, aga ise on ninapidi puuris, ei karda miskit.

Re: [November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikute

PostitusPostitatud: 30. oktoober 2013, 18:31
Postitas Pinto
Mehel ei olnud väiksena väga kokkupuuteid loomadega, aga minuga koos elades on loomad täitsa omaks võtnud. Iga päev ta just neid paitamas ei käi, aga aeg ajalt ikka võtab kellegi puurist välja ja jutustab natukene. Viimasel ajal on ta kõige rohkem jooksutanud kõige sõbralikumat unilast, kes temalt ise pai nurub ja siis naudib, kui seda saab :) Kui vaja, siis on nõus loomi söötma, aga puuride puhastamine on minu teha. Vajadusel appi ikka tuleb, aga otsast lõpuni ise neid ei puhasta (ja ega ma pole ka tahtnud, sest minu loomad ja mina tean, kuidas kõige paremini saab :P).

Laps (4aastane) on loomadega täitsa harjunud ja käib ikka neile aeg ajalt miskit andmas- kas siis süüa või hiirtele närimiseks papirulle. Hiljuti andis ta hiirtele papist karbi ja kui hiir sinna sisse läks ja ta karbil kaane kinni pani, siis teatas mulle, et tegi hiirest kingituse :-D
Pai teeb ka hea meelega aga sülle ma neid eriti talle ei anna, sest liivahiirtel on teravad küüned ja unilased liiguvad nii kiiresti ta peal, et hakkab väga kõvasti kilkama ja loomad ehmatavad.

Re: [November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikute

PostitusPostitatud: 31. oktoober 2013, 18:33
Postitas Tiksikas
Muidugi "Armastavad mu lemmikuid ja tahavad ka nendega tegeleda"

Re: [November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikute

PostitusPostitatud: 01. november 2013, 18:42
Postitas DessaMerisiga
Mina olen oma looma geeni saanud emalt.
Ema suhtub hästi, hoolitseb jms(kui vaja sigade eest)
Vend niivõrd mitte, kui vaja süüa anda(koerad, merisead, jänesed) siis ikka annab, muidu mitte.
Isa ainult söödab jäneseid ja ostab alati head/paremat koertele, annab ka enda kõrvalt ja laua äärest :D , aga merisigadest ei tee välja.

Re: [November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikute

PostitusPostitatud: 03. november 2013, 12:57
Postitas Kessu
Pere, üldiselt suhtub deegudesse hästi. Isa toob neile puuoksi ja heina kui palun ja uurib kas on juurde vaja. Ema hoiab neid vajadusel kui mul on vaja ära sõita.

Re: [November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikute

PostitusPostitatud: 06. november 2013, 11:14
Postitas Lili
Panin viimase variandi, kuigi pean ütlema, et mees mul selline loomaarmastaja ei ole nagu mina. Ta on kasvanud peres, kus toas elavaid loomi pole olnud kunagi.
Tal ei ole loomadega sellist sidet, kui minul, aga samas ta hoolib, käib läbi puuri võre rottidega suhtlemas. Kui rotid väljas on, siis istub diivanil, laseb enda peal ronida ja paitab.
Samas hoolitsemine on kõik minu teha alustades söötmisest kuni puuri puhastamiseni välja. Kui ma palun, et ta paneks süüa või vahetaks vett, siis ta loomulikult teeb seda, aga millegipärast ei tule selle pealegi, et ta puuri peaks puhastama. Mina neid loomi tahtsin, siis see minu kohustus ka :)
Lapsed (eriti 4,5 a poiss) fännavad rotte. Laps ise palub iga päev, et emme, võta juba rotid välja, kuigi vahel ei ole just sel hetkel aega vms. Siis ta käib nii kaua peale, kui ma ikkagi nad välja võtan, siis ta istub nendega diivanil. Noorem laps (2 a tüdruk) natuke veel pelgab, kui rott talle ligi jookseb ja nuusutada tahab, aga samas nüüd olen juba näinud teda ise rottide juurde istuma minemas ja pai tegemas, hakkab ka aru saama, et ega nad midagi ei tee, lihtsalt väga uudishimulikud ja kärmed.

Re: [November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikute

PostitusPostitatud: 13. november 2013, 16:01
Postitas DeguAngel
Praegu elan veel vanematega. Kõige rohkem tegelen ja toimetan ikka mina deegudega. Kui mõnikord harva ära sõidan, siis ainult vahetavad teised pereliikmed vett ja toitu. Olen kõige suurem loomaarmastaja oma peres ja neid huvitab vaid kass. :dry: Oma kahe pudulojusega põgenesin teise tuppa. Üsna kurb, kui pereliikmed pole huvitatud... :(

Re: [November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikute

PostitusPostitatud: 13. november 2013, 17:35
Postitas Keilyke
Mees nii suur loomasõber pole kui mina, kassi hellitab küll ja puhastab liivakasti jms. Küülik ja rotid on peamiselt minu teema aga aeg-ajal tegeleb mees ka nendega, küülikupuuri puhastab ka vahepeal, kui mul aega pole või ma nt kodust ära olen. Rottide puure ta ei oska puhastada, sest sinna vaja igast kiikusid ja asju riputada. Rotte talle meeldib lihtsalt jälgida ja neile maiustusi anda. Üldiselt ta hellitab kõiki loomi, ostab neile igast maiuseid kokku ja viib neile koguaeg head-paremat.

Re: [November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikute

PostitusPostitatud: 14. november 2013, 10:53
Postitas Mariiie
Minu mees kinkis mulle teise küüliku, kuna esimene küülik viskas sussid püsti. Mina ning mu mees olemegi need, kes Sällyga igapäev tegelevad ning ma olen enda küülikule kui ema eest.
Kui rääkida teistest pereliikmetest, siis kasuisat ei huvita see küülik ja Ta ei tegele temaga üldse, mis on muidugi loogiline, sest hoolitsemise eest vastutan siiski mina. Öele küülik meeldib ja tegeleb Sällyga aegajalt - mängivad koos. Ema rohkem kiusab Sällyt, aga tuleb ka selliseid olukordi, kus Ta nunnutab Sällyt puuris. Ema pooldab pigem kassi vötmist, mis on minu jaoks suht nii-ja naa otsus - mitte, et mul midagi kasside vastu oleks, vaid see, et neid näeb igalpool nii palju, aga küülikuid näeb väga harva. Mina igastahes jätkan küülikut lemmikuks vötma. :)

Re: [November] Kuidas su pereliikmed suhtuvad sinu lemmikute

PostitusPostitatud: 19. november 2013, 16:05
Postitas musimmops15
Elukaaslane armastab Albertit samapalju kui mina või siis natuke vähem , alguses ütles ,et tema selle loomaga ei tegele , aga nüüd nii kui koju tuleb võtab Alberti ja mängib temaga , käib temaga koos köögis , ise räägib juttu sinna juurde , elukaaslase üks vend ja vennanaine ja teise venna naine kardab Albertit , Ta emale ei meeldi Abert , sest ta meenutavat rotti , aga kõik teised on nii sillas , enam ei küsi ema millal mina maale vaid millal sa Alberti maale tood vms :D