Poegimisest karv lahti ?

Kõigest, mis seotud pisinotsude soetamisega.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Poegimisest karv lahti ?

PostitusPostitas littleladybird- (Teema autor) » 10. oktoober 2009, 16:06

Kas pärast poegimist võib tulla meriseal karv lahti, või on see mingi haigus ? :huh:
Käisin poes, ning mulle soovitati söögipeale pihustatavat C-vitamiini , mille ma ka ostsin , aga natuke ikka muretsen ka, kas asi ainult selles.
Kas teie merisigadel ka pärast poegimist on nii olnud ?
Ülekõige armastan ma oma loomi!
Kasutaja avatar
littleladybird-
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poegimisest karv lahti ?

PostitusPostitas nirgike » 11. oktoober 2009, 21:09

Mu merisigadel on selline asi parasiitide avastamisega lõppenud. Igaks juhuks võiks loomaarstil lasta üle vaadata.
Aga vitamiinipuudus on ka võimalik. Kuigi praegusel aastaajal peaks õuest (või nüüd juba keldrist) kõiksugu vitamiinipomme saada olema. Ma arvan, et C-vitamiinist üksi ei aita, karvu ja küüsi teevad tugevaks kaltsium ja taimeõli. Toidutabeli teemast võid uurida, millise taime sees on kõige rohkem kaltsiumit. Lutserni põhjal tehtud kuivtoitudes pidavat ka palju kaltsiumi olema. Enamik graanultoite koosnevad suures osas lutsernist, näiteks Dr Sterni toit. Õlisid on pähklites, aga võid poest või apteegist osta ka linaseemneõli ja seda talle kuivtoidu peale natuke panna või nõelata süstlast suhu pihustada (minu üks merisiga pidi arsti ettekirjutusel tarvitama 3ml õli päevas, seega arvan, et seda kogust ei tasu ületada).

Seda ei oska öelda, kas merisigadel ka sünnitusest tulenevalt võib karva lahti lüüa. Inimestel võib küll nii juhtuda, aga loomadel pole nagu kuulnud ega ise kogenud. Kui inglise keelt oskad, siis ehk välismaa foorumitest leiad mingit infot.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Poegimisest karv lahti ?

PostitusPostitas littleladybird- (Teema autor) » 22. oktoober 2009, 14:46

Aitäh abi eest.
Aga arvan, et see oli siiski poegimisest.
Andsin notsule seda C-vitamiini ja karv on hakanud tagasi kasvama.
Ülekõige armastan ma oma loomi!
Kasutaja avatar
littleladybird-
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline