Kas emane isase või isane emase juurde?

Kõigest, mis seotud pisinotsude soetamisega.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Kas emane isase või isane emase juurde?

PostitusPostitas katrinkorvas (Teema autor) » 09. september 2009, 21:19

Mure selles,et on soov paaritada merisead.Isane juba 1a. emane 4 kuune.
Kas kellelgi on kogemust,kas on parem viia isane emase juurde või vastupidi?
Ka väkesed loomad toovad rõõmu!
katrinkorvas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 1
Pildid: 4
Asukoht: saue/Riisipere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas emane isase või isane emase juurde?

PostitusPostitas nirgike » 09. september 2009, 21:34

Minu meelest ka emane on liiga noor veel. Ka inimlapsed on ca 12aastaselt selleks juba võimelised, aga no kuulge...
Meriseale esimeseks paarituseks sobiv iga on 6-8kuuselt. 4kuune on veel kasvav laps, alles poole merisea suurune.

Põhjalikult tuleks mõelda ka selle üle, kas üldse on vaja paaritada. Mis on eesmärk?

Kumb kumma juurde viia, on asja juures vähim probleem. S.t. vahet ei ole.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas emane isase või isane emase juurde?

PostitusPostitas Ringhill » 09. september 2009, 22:27

Isasel meriseal pole probleemi paaritada ka kõrges vanuses. Tema pärast ei maksa küll kiirustada. Emase meriseaga tasuks oodata, kuni ta saab 7...8 kuu vanuseks.
Kasutaja avatar
Ringhill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 110
Teemad: 1
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas emane isase või isane emase juurde?

PostitusPostitas kellis » 10. september 2009, 10:50

nirgike kirjutas:Minu meelest ka emane on liiga noor veel. Ka inimlapsed on ca 12aastaselt selleks juba võimelised, aga no kuulge...
Meriseale esimeseks paarituseks sobiv iga on 6-8kuuselt. 4kuune on veel kasvav laps, alles poole merisea suurune.

Põhjalikult tuleks mõelda ka selle üle, kas üldse on vaja paaritada. Mis on eesmärk?

Kumb kumma juurde viia, on asja juures vähim probleem. S.t. vahet ei ole.

Äkki vastaks küsimusele mitte ei kukuks sõimama.Ma arvan, et looma omanik on piisavalt täiskasvanu, et uurida millal on õige aeg oma looma paaritamiseks ja piisavalt vatutustundlik, et teada miks oma loomi paaritada.
Alati kui siin foorumis miskit küsida siis nõu andmise asemel saab peatäie sõimata ja asjalikku nõuannet on vist palju tahetud.jube kahju. :S Loodan,et kuskil on täiskasvaud inimestele loomasõprade foorum kes soovivad oma HEAD NÕU jagada mitte üksteist sõimata, ka olemas.
Teemaalgatajale niipalju, et õnneks on olemas raamatud ja muu asjalik kirjandus internetis mis annab nõu!
Viimati muutis Kissu 10. september 2009, 11:12, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Eemaldasin solvava ja ebakohase märkuse moderaatorite pihta.
kellis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas emane isase või isane emase juurde?

PostitusPostitas Kissu » 10. september 2009, 11:10

Raamatute peale ma isiklikult küll lootma ei jääks, nimelt on seal tihti vananenud info.

Usun, et kasutaja on nüüd piisavalt informeeritud sellest, et tema notsuneiu on liiga nooruke ja seega oleks aeg teemasse tagasi pöörduda. Omal ajal, kui meie Liz13nega oma notsusid paaritasime, siis tuli emane notsu meie isasele külla. Notsupreili veetis meil lausa 2 nädalat ja jäi kenasti tiineks. Kuna notsudel ei teki jooksukas koheselt nagu näiteks rottidel, siis peab andma neile veidi aega. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas emane isase või isane emase juurde?

PostitusPostitas nirgike » 10. september 2009, 21:52

Eks see jah see teema ole, et kumb loomaomanik ihnab oma loomast mitmeks nädalaks loobuda :)

Aga ma ikkagi mitte ei saa jätta ka seda vanuse asja kommenteerimata. Küll oleks maailm ilus, kui kõik täiskasvanud oleks lemmikloomade pidamise alal vastutustundlikud ja lõpmata targad. Aga kas siis kõik kodutud loomad, varjupaikade asukad, loomapoodi sokutatud närilised jms on laste kätetöö? Enamasti on selle taga siiski loomapaaritamise õhinas täiskasvanud. Ka minu ema ja teised täiskasvanud tuttavad, kes kuulevad, et mul on emased ja isane merisiga, imestavad, miks ma neid ei paarita. Kui on emane ja isane, siis tuleb ju paaritada! Ma isegi puht juhuslikult sattusin kunagi siia foorumisse, ma varem poleks arvanudki, et on veel mingit infot merisigade kohta, mis on oluline ja mida ma veel ei tea. Ja kindasti on veelgi infot, mida ma ei tea. Inimene ei saa kunagi lõpmata tark olla.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas emane isase või isane emase juurde?

PostitusPostitas Che » 17. juuli 2010, 16:57

Üldiselt vist on parem, kui emane isase juurde panna.
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron