Emaste eraldamine poegade kasvatamiseks

Kõigest, mis seotud pisinotsude soetamisega.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Emaste eraldamine poegade kasvatamiseks

PostitusPostitas loomakata (Teema autor) » 07. detsember 2005, 16:16

Mul on 2 emast merisiga. Herikat tahaks peika juurde viia. Herika peaks minema mu sõbranna merisea juurde elama 1-2nädalaks. Aga kas Tsen võtab ta 1-2 nädala pärast jälle omaks? Ja kas kui Herika saabki pojad, siis kas ma pean nad eraldama või kasvatavad nad poegi koos Tsenniga(teise emasega)? Herika on muidu üle 4 kuu vana..
Rumalad küsimused, aga ei leidnud enne neile vastuseid :!:
Viimati muutis Endised kasutajad 12. detsember 2005, 15:22, kokku muudetud 1 kord.
loomakata
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 07. detsember 2005, 16:23

Võtab ikka omaks, kui alguses võttis.
Kui ma ei eksi, siis nad võivad poegi isegi koos kasvatama hakata.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 07. detsember 2005, 16:23

Hilisem taas omaksvõtt oleneb sellest, kaua nad koos on elanud. Ma arvan, et paari nädala jooksul ei unustata üksteist ära.
Emased võivad koos olla, kui üks neist on tiine, sünnitab ja pojad tulevad. Pigem on küsimus selles, kas puuris jätkub nii paljudele loomadele ruumi - pisikesed pudinad võivad natuke tüütud olla võõrale emasloomale, eriti kui pole võimalust kuhugi oma nurka natukeseks pugeda.
Otsusta puuri suuruse järgi.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas loomakata (Teema autor) » 07. detsember 2005, 16:28

Nad on olnud koos alates 2005 septembrist. Aga Tsen vahest ikkagi näksab Herikat. Äkki ta teeb poegadele viga? Puur on mõõtmetega 100x53x33,5. Seega üpris suur, aga ma pole kindel kas ruumi jätkub. Mul on olemas ka teine, pisem akvaarium, kuhu ma saaks Tsenni panna.
loomakata
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 07. detsember 2005, 16:40

Puuris peaks ruumi jätkuma küll. Kui näed, et nad taas kokku saades tülli keeravad, pead ehk vaheseina vahele panema?
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 07. detsember 2005, 16:44

Nii suures puuris peaks neile kõigile ruumi jätkuma küll ja kuulu järgi teised emased poegade vastu agressiivsed ei ole. Muidugi võivad kõik kokku jääda. Mul emane, isane (kastraat) ja 3 pudinat saavad 80x50 puuris ka edukalt hakkama - magavad isegi 5-kesi kiiges nagu rotititad üksteise otsas (pisikesed issi seljas).
Kui üks siga sul teist aeg-ajalt näksab, siis peaksid ikkagi peale emase kosjast tagasi toomist neid neutraalsel pinnal uuesti tutvustama ja koos lõhnadest puhastatud puuri panema (puhastusvahendiga pestud puur ja sisustus ning vahetatud allapanu). See peaks uuesti kohanemist kiirendama. Kui sead otseselt üksteise suhtes agressiivsed ei ole, siis ära neid lahutama kül hakka, poegade pärast ei ole seda teha vaja.
Mul oli isane emasest eraldi 2 nädalat kuni ta ära kastreeriti (emase tiinuse lõpp ja poegade sünd). Uuesti ühes puuris käitusid nad küll mõned päevad samamoodi nagu võõrad põssad. Seega uuel tutvustamisel on mõte sees küll sellisel juhul.
1 nädalast ei pruugi emase paaritamisel piisata. Emasel meriseal on jooksuaeg iga 15-17 päeva tagant. Seega oleks kõige targem emast isasega koos hoida umbes 20 päeva, veel parem, kui kaks jooksuaega, et kindel olla. Mõnel juhul ei aita ka sellest.
Enne kui sa üldse paaritama hakkad... kas sul on poegadele tahtjad olemas? Selleks, et kuulutuste kaudu poegi müüma hakata, ei ole vaja emaslooma kurnata ja poegi toota. (Vabandust, kui poegadel tahtjad olemas ja kõik on nii, nagu olema peaks.)
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas loomakata (Teema autor) » 07. detsember 2005, 21:22

Siis ma jätan nad kokku.
Mul on arvatavasti 2 tahtjat olemas. Aga see on ainus pesakond ning rohkem Herikal poegi olema ei saa:) Aga mul ei ole kunagi ühelgi loomal poegi olnud ja seega tahan ise ka neid põrsakesi näha ja nende eest hoolitseda. Tsenni paaritamisega jäin hiljaks ja kuna Ronni läks parematele jahimaadele, siis võtsin ma Herika Tsennile sõbrannaks ja mõtlesin, et ta võiks 1 pesakonna saada.
loomakata
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: 2 tiinet merisiga kokku elama

PostitusPostitas Ozz » 19. november 2007, 15:54

Mul selline mure, et kodus 2 emast merisiga. 2.aastane Carol ja nati üle kuu aja tagasi võetud umbes 3 kuune Rosin. Paistab, et Rosin paisub ebatavaliselt kiiresti. Kaldun arvama, et kas poes või ehk siis juba oma vendade või isa poolt tiineks jäänud Rosin ootab poegi.(loodan väga, et mitte viimane variant :mad: ). 100% kindel muidugi ei ole aga küljed on kahtlaselt väljas ja sööb vahetpidamata. Küsimus siis selline, et kas peaksin nad eraldama poegimise ajaks või võib rahus nad kokku jätta. Tuttavad on soovitanud nii eraldamist, kui kokku jätmist aga ehk on kellelgi selline kogemus juba selja taga ja oskaks nõu anda.
Loomad on võrratud!
Kasutaja avatar
Ozz
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 9
Pildid: 20
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: 2 tiinet merisiga kokku elama

PostitusPostitas nirgike » 19. november 2007, 20:31

Kui nad sul praegu hästi läbi saavad, siis võib koku ka jätta. Kui ma väike olin, siis mul üks nääpsuke emane sai pojad ja emase endaga juhtus veel üks õnnetus ka, nii et ta oli ise haige mõnda aega ja siis teised emased merisead aitasid ta poegi kasvatada.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline