Kas vana isane ja noore emane võivad poegi saada?

Kõigest, mis seotud pisinotsude soetamisega.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Re: Kas vana isane ja noore emane võivad poegi saada?

PostitusPostitas paraboa (Teema autor) » 25. veebruar 2005, 20:59

Muzka13 kirjutas:Minu Miki on 3-aastane ja kuna ta sõber Tommy suri hiljuti, siis mul oleks plaan uus merisiga osta.
Kas 3-aastane isane merisiga ja noor emane merisiga võivad poegi saada????
Minu Mikil on sõbranna :D Ruigam ja temale ta selga ei roni :)


No 3 aastane notsik ei ole veel sugugi vana , vaid see kõige paremas paljunemiseas isane.Kui sa talle noore sõbranna võtad on päris kindel ,et neil varsti pesakond pisipõrrusid sünnib.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 25. veebruar 2005, 21:02

Aga emast võttes pead arvestama sellega, et emasel läheb aega enne kui ta paaritamise ikka jõuab seega tuleb emast mitu kuud eraldi hoida.
Samuti ei saa emast ja isast pidevalt koos hoida (kui sa just isast ära kastreerida ei plaani).
Seega peab sul vähemalt kaks puuri olema ning seltsilist kui sellist isane vähemalt esialgu ja kui sa ta kastreerimata jätad, ei saa.
Kui sa tõesti tahad talle seltsilist siis võta teine isane parem, kui tahad aga paaritada ning eraldi hoida siis võib emase võtta.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas vana isane ja noore emane võivad poegi saada?

PostitusPostitas paraboa (Teema autor) » 26. veebruar 2005, 16:55

:? oled sa kindel ,et kaks isast sul läbi saama hakkavad ?Mul küll pole õnnestunud isaseid notsusid koos elama panna , kui nad koos kasvanud pole.Isegi isa ja poeg läksid nii riidu , et veri taga.Kurb oleks ,kui sa teise sea pärast ära peaksid andma...
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas vana isane ja noore emane võivad poegi saada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. veebruar 2005, 17:31

Mikil käib peaaegu iga nädalavahetus teine merisiga külas..
Ja ma ei usu, sest Miki on elanud koos hamstritega, rotidega...ja ta pole kellegile liiga teinud :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 26. veebruar 2005, 19:42

Tegelikult peaks kaks isast saama hästi läbi, kuni emaseid vaateväljas ja lõhnaulatuses pole. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas vana isane ja noore emane võivad poegi saada?

PostitusPostitas prNotsuTots » 29. detsember 2009, 11:31

mul on kodus umbes 4 aastane merisiga Joosu ja isa ostab mulle sünnaks emase merisea aga ma ei tea kas ma võin nad kokku panna, et kas isane liiga vana ei ole
Kasutaja avatar
prNotsuTots
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas vana isane ja noore emane võivad poegi saada?

PostitusPostitas triini22 » 29. detsember 2009, 13:55

Isased on tavaliselt alati valmis, olenemata vanusest.
:ot: - Emase juurde toomisel peaks kindlasti arvestama, et vaja on kindlasti veel ühte puuri, kuna kastreerimata isane ja emane ei tohi koos ühes puuris elada, isegi kui plaanid neile pesakonda teha. Isane tuleb enne poegade sündi eraldi tõsta (hiljem ka isased pojad) ja hoida emasest mitu kuud lahus, et emane jälle tiineks ei jääks. Tihe poegimine on ta tervisele kahjulik. Kui isane kastreerida, siis peab ta peale opi olema emasest paar nädalat lahus.

Soovitan enne emase juurde toomist lugeda hoolikalt foorumit, eriti mis puudutab poegimist ja kõike sellega seoses. Poegimine on emasele meriseale üpris ohtlik, kuna pojad on sünni hetkeks täielikult välja arenenud.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas vana isane ja noore emane võivad poegi saada?

PostitusPostitas prNotsuTots » 29. detsember 2009, 14:14

just sellega ma tegelen juba mitu päeva uurin igalt poolt(erinevatest foorumitest) ja teine puur on juba olemas
Kasutaja avatar
prNotsuTots
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas vana isane ja noore emane võivad poegi saada?

PostitusPostitas nirgike » 29. detsember 2009, 19:47

Eks oleneb ka, kui noore või vana merisea sa kingiks saad. Kui ta on alla 5kuune, siis nii pisikesele tittesid teha ei tohi ja teda peaks hoidma isasest eraldi kuniks ta saab nii umbes 7-8kuuseks. Ja kui kingiks saadud merisiga on üle aasta vana ning pole teada, kas ta viimase aasta jooksul poeginud on, siis ei tohiks üldse riskida tema paaritamisega, sest on oht, et ta pole enam võimeline sünnitama (vaagnaluud võivad olla kokku kasvanud ja pojad ei mahu välja).

Teiseks, kui merisiga teile tuleb, siis ta on alguses stressis, sest see on võõras koht ja kõik inimesed on võõrad jne. Seega tuleks notsul lasta enne kuu või paar teiega harjuda. Ei ole ju hea, kui ema on titekandmise ajal stressis ja murelik ;) Lisaks vaevavad paljusid poest ostetud notsusid parasiidid (täid, lestad) ja on hea, kui need saavad enne tiinust avastatud ja välja ravitud, pojukestele ei taha ju sellist nuhtlust kaela.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas vana isane ja noore emane võivad poegi saada?

PostitusPostitas mikumanni » 29. detsember 2009, 21:31

Mul on selle teema kohta paar kommentaari oma kogemustest.

Ma tõesti ei tea, kui vanalt isased merisead viljastamisvõime kaotavad või kas üldse. Mõtisklesin selle üle, kui mu meriseavennakestest esimene suri. Pika kaalumise peale võtsin talle seltsiliseks siiski noore emase. Igaks juhuks hoidsin neid piisava aja eraldi, et noorik liiga varakult titeootele ei jääks. Noor emane tõi vanale meriseahärrale tema kümnendal eluaastal sära silma. :biglove: Mõne kuu jooksul oli too silmanähtavalt nooruslikum ja särtsu täis. Kogu sellest trallist ja põrisemisest hoolimata jäi "resultaat" siiski tulemata (parafraseerides asjast ülimalt huvitatud veterinaari hilisemat küsimust). Niisiis minu kogemus: see konkreetne isane sellises kõrges vanuses enam viljastamisvõimeline ei olnud.

Teine mõte puudutab isaste merisigade kooselamist. Nagu juba mainisin, elas minu juures väga kõrge vanuseni isaste merisigade paar. Nad olid vennad, koos kasvanud, emaseid oma elus ei kohanud. Väikseid nagistamisi tuli ette parajas mehepullieas, nii 7 kuu ja pooleteise eluaasta vahel. Siiski ei midagi sellist, mida mu praegused emased merisead omavahel korraldanud on. :mad: Varasemast meeldivast kogemusest julgustatuna otsisin ka oma noorele meriseapoisile kaaslaseks "väikevenna". Mõlemad on praegu muidugi alles üsna noored merisealapsed, siiski usun, et nende suurepärane läbisaamine jätkub ka tulevikus. Praegu pole neil küll vähimatki omavahelist probleemi, hoolimata emaste merisigade lähedusest. Nii et minul on pigem head kogemused isaste merisigadega. :-)
mikumanni
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas vana isane ja noore emane võivad poegi saada?

PostitusPostitas Mercar » 29. detsember 2009, 22:03

mikumanni kirjutas:Niisiis minu kogemus: see konkreetne isane sellises kõrges vanuses enam viljastamisvõimeline ei olnud.
seda päris 100% väita ei saa. Kuigi tõenäosus on suur et asi oli isases, siis on ka teatud võimalus et emane oli viljatu. Kui just teda hiljem edukalt ei paaritatud, ei saa kindlalt väita et asi oli isases.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas vana isane ja noore emane võivad poegi saada?

PostitusPostitas nirgike » 29. detsember 2009, 22:25

Huvitav, kas merisigadel ei või olla sellist asja, et teatud kindlad isendid omavahel ei paaritu või ei saa järglasi? Inimestel näiteks on küll võimalik, et kindlad mees ja naine koos ei saa lapsi, aga eraldi kellegi teisega saavad. Koerte kohta tean, et emased võivad olla valivad ja ei lasegi igal isasel endaga paarituda. Võibolla sellele meriseapreilile ka ei tundunud vanapapi enam atraktiivne? :P
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas vana isane ja noore emane võivad poegi saada?

PostitusPostitas mikumanni » 10. jaanuar 2010, 00:33

Tõepoolest ei saa päris 100% kindel olla, et viljatu oli just isane. Siiski arvan, et see on tõenäosem. Ja võib ka olla, et preili pidas pealtükkivat vanahärrat liiga hirmutavaks, kuigi neil oli koos piisavalt aega teineteisega harjumiseks. Vastus jääb siiski saamata, kuna see merisiga on juba liiga vana esmakordseks poegimiseks. Ja otse loomulikult ei pea ammugi igal emasel poegi olema, olgu ta nii kena kui tahes ;)
mikumanni
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron