Uus Notsik

Kõigest, mis seotud pisinotsude soetamisega.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Uus Notsik

PostitusPostitas Traxie (Teema autor) » 26. veebruar 2015, 23:14

Minu merisiga, Traxie on praeguseks umbes 5 kuune ja tema vanematel sündis taas üks pesakond pisinotsusid. Tuli siis selline mõte, et võtaks Traxiele samast soost kaaslase. :-) Aga sellega on väike probleem... :dunno: Nimelt ma ei tea, mis soost Traxie on... :ups: Kas Tartu linnas on üldse enam mõni normaalne loomakliinik, kus keegi oskaks merisea sugu määrata? Ise pole suutnud siiani välja nuputada... Selle väikse merisiga sugu tuleb ka veel määrata... Ja mis te arvate, kas näiteks emased merisead saaksid omavahel hästi läbi? Nüüd mõtlegi, et kas ikka võtta veel üks merisiga, sest kui võtta, pean olema 100% kindel, et mõlemad näitsikud on samast soost. Poegi ei taha ja nagu juba mainisin, siis merisead oleks omavahel suguluses nii et see poegade värk poleks kõige parem mõte... :umm: Kas keegi oskab aidata? Ja kuidas kõige lihtsamini aru saada, kas tegu on isase või emase notsuga? Aitäh! :-)
Traxie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uus Notsik

PostitusPostitas Lind1100 » 17. märts 2015, 10:15

Merisigade soo määramise juhendeid on vähemalt ingliskeelseid internetis olemas üsna mitmeid; kui notsik lubab, saab ehk üritada veelkord tema alumist külge uurida ja püüda nähtut piltidega võrrelda.
Siin on üks selline juhend erinevas vanuses merisigade soo määramiseks: http://www.cavyspirit.com/sexing.htm
(Male - isane, female - emane, neutered male - kastreeritud isane. Selleks, et isase "meheau" selgemini nähtav oleks soovitatakse kergelt (!) pöidlaga merisea kõhule vastavast kohast natuke ülespoole vajutada.)

Üldiselt soovitataksegi merisigu mitmekaupa pidada - emasid pidid üksteisega üldiselt kergemini harjuma, kui isased. Muidugi tuleb loomade tutvustamiseks igaks juhuks natuke aega ja kannatust varuda.

Tartus olen märganud, et sageli soovitatakse närilistega külstada R-Kliinikut (dr. Uibopuu)? Loomaarsti külastusega kaasneb muidugi ka külastustasu, kuid kui ise ka piltide ja juhendite abil kuidagi asjas selgusele ei jõua, on parem maksta kui hiljem kahetseda.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2559
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 14 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron