Hamstrite pesamaterjal?

Kõigest, mis seotud pisinotsude soetamisega.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Hamstrite pesamaterjal?

PostitusPostitas Ruudi (Teema autor) » 28. august 2004, 18:18

Kas mersigadele võib panna hamstritele mõeldud pesa materjali? Või wc- paberi tükke ja pappi? Mida veel võib pesa materjaliks panna?
Ruudi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas merisigadele võib panna pesamaterjali?

PostitusPostitas paraboa » 28. august 2004, 18:30

Panna võib kindlasti ,ega siga pahaseks ei saa ,iseküsimus ,kas ta seda kasutab :wink: .Minu emastest notsudest pole ükski enne poegimist pesa teinud .Kõik on sünnitanud oma majas saepuru ja heinte peal. Meripõrsad on ju kohe sündides kenasti karvased ja silmad on neil ka juba peas ,nii et paari tunni pärast julgevad juba majast välja piiluda ja järgmine päev hakatakse juba tahket toitu proovima.Pesasistumisest ei taha sellised midagi kuulda :lol:
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helery » 01. mai 2005, 21:45

Pesamaterjaliga on nii, et kui merisead ei poegi, siis nad pesa ei teegi. (erinevalt hamstritest) Ja nagu ülal ka mainitud ei tee mõned seda enne poegimist ka. Kas sa täpsustaks kas su merisiga hakkab poegima või sa tahad niisama talle midagi puuri panna? Aluspanuks võid panna ajalehti, saepuru, heina vms. Aluspanu ja pesamaterjal on erinevad asjad.
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas merisigadele võib panna pesamaterjali?

PostitusPostitas paraboa » 01. mai 2005, 23:14

Pesamaterjaliga on nii, et kui merisead ei poegi, siis nad pesa ei teegi

Ma ka seni arvasin , et nad pesa ei tee .Aga viimastel kuudel on mu vanapapi Elvis hakanud pesa ehitama -tirib sõimest heinad puuri ,kuhjab saepuru ka sinna nurka ja poeb siis ise sellesse hunnikusse .Plastmassist maja on tal vastasseinas ja seal magatakse enamasti öösiti :eek: Paistab et talle meeldib selline õhulisem ja läbipaistvam päevane pesa , kust saab ise ümbrust jälgida ja möödujatele rõõmsalt kuriseda (ja talvel oli heinte sees soojem ka - vana looma asi ikkagi).
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 02. mai 2005, 08:39

Jaa, heina sisse ennast uuristada - see neile meeldib. Kindlasti on soojem, samuti on toit kohe võtta ja saab siiski varjus olla.
Poegimise tõttu mingi pesa tegemist pole ma kunagi märganud - kui mu varasemad notskamid poegisid, siis ikka lihtsalt puuri nurka aluspanu peale. Ja ega need vastsündinud hakkasid kohe emme kannul mööda puuri ukerdama - kuhugi pidama ei jäädudki.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline