Lehekülg 1/1

Plastikust torud ja majad

PostitusPostitatud: 28. detsember 2008, 17:05
Postitas whipii
Minu notsidel on plastmassist maja (puuriga oli kaasas). Maja otsas on söögikauss ja nüüd kui kõht tühi hüppavad nad maja otsa. Veel on neil suur toru. Isa tõi ehituselt. Sigadele väga meeldib. Kui neil jooksutuju on õhtuti, siis lähevad nad ikka lupsti torust läbi. On plaanis ehitada neile ka poolkorrus või midagi taolist. Vahepeal teen ruigamitele ka mänguasja. Panen WC- paberi rulli sisse heina ja mõnikord ka porgandit ja kapsast. Nii näevad nad ise ka natuke vaeva, et toitu kätte saada ja neile meeldib see. :)

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitatud: 30. detsember 2008, 22:36
Postitas Ivar
Igas mõõdus ja kujus platikust torusid saab osta ehitusmaterjalide poodidest (Kanalisatsiooni torud tegelikult. ;)). Seal on ka kõiksugu riste ja nurki ning üleminekuid ka, mida kokku ühendades saab igasugu põnevaid käike kokku kombineerida. Ja käikudes seigelda armastavad põrsad hullupööra.
Miinuseks aga on tõesti see, et sõbrad kipuvad torudes ka pissima, ning pärast on käpad-kõhud märjad ja külmad, ning torud tahavad ise ka tihedat pesemist kuivatamist saada.

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitatud: 14. jaanuar 2009, 19:07
Postitas otokas
Mina ostsin täna enda seale kaks plastmassist toru, et tal oleks ikka huvitav ja lõbus ja vägev. Lähen siis koju ja ühendan need kaks juppi omavahel ära, pistan puuri ja hakkan huviga ootama. Siiamaani ootan. :umm: Minu sigadele igastahes need torud küll mitte mingit huvi ei paku, isegi kui seal sees on ahvatlev salatileht :-D
Kunagi, kui mul veel neid plastmassist torusid ei olnud, siis ma meisterdasin papist torud :razz: ja ka need ei meeldinud neile. Ma ei saa aru mis neile üldse meeldib?

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitatud: 15. jaanuar 2009, 13:13
Postitas Kissu
otokas kirjutas:Ma ei saa aru mis neile üldse meeldib?


Võibolla Sind kiusata?

Tegelikult nali naljaks aga minu põrsastele ka torud eriti lõbu ei pakkunud. Omal ajal üks rippus seina ääres aga see ei huvitanud kedagi rohkem, kui paar ampsu närimist.

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitatud: 15. jaanuar 2009, 13:19
Postitas Mercar
otokas kirjutas:Kunagi, kui mul veel neid plastmassist torusid ei olnud, siis ma meisterdasin papist torud :razz: ja ka need ei meeldinud neile.
No mina oleks selle peale pigem mõelnud et neile ei meeldigi torud. Ma arvan, et poleks selle peale tulnudki t neile plastikust torusid osta, kui isegi papist torud (mis on ometi hästi näritavad) ei meeldi.
Miks peakski tegelikult meeldima- no selles mõttes et kõik ei saa samasugused olla ja kõigile ei saagi samad asjad meeldida... Iseloomuga sead. ;)

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitatud: 15. jaanuar 2009, 13:23
Postitas Kissu
Huvitav on aga see, et plastmassist maja sobib närida aga plastmassist torusid ei sobi.. Maja pehmemast plastikust? :umm:

Mõtlesin siin just, et peaks oma sigadele ka üle pika aja puidust maja ostma, et närigu siis terviseks.

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitatud: 15. jaanuar 2009, 18:19
Postitas otokas
Mul ei ole maja plastikust. Maja on mul ka papist tehtud. Töö juurest ma aegajalt toon mõned pappkastid ja siis teen vajalikud augud sisse, et sead saaksid käia sisse ja välja. Aga võib olla peaks olema plastikust? Minu arust aga sobib papist ka suurepäraselt. :-)
Üks mingit sorti mänguasi on mul veel puuris kasutusel olnud ja see on küll neile peale läinud. Olen pannud neile heina tühja wc paberi rulli sisse ja sealt meeldib neile küll võtta. Ja niipalju kui ma aru olen saanud, siis neile meeldib sealt rohkemgi kui salvest, vist seepärast et sealt on raskem heina kätte saada.

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitatud: 16. jaanuar 2009, 21:46
Postitas Ivar
Ahjaa... Viimasel ajal armastavad meie põrsad oma majakese peal võimu näidata ;). Kui enne selles ikka mõni neist pikutas ja vahetevahel selle peal ka hambaid teritas, siis nüüd on lemmikspordiks saanud majakese ümber ajamine või mööda puuri ringi veeretamine. Kui see uuesti õigesse asendisse pöörata, siis püsti seisab see kõige rohkem pool tundi :)
Majake ise on selline:
Pilt

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitatud: 17. jaanuar 2009, 22:29
Postitas Kellu
Minu põssadel (nüüd ka rotudel) on sarnane asi mis Ivarilgi ainult, et meil on see palli kujuline. Põssadele see päris meeldib. Kui pahurdamise tuju peale tuleb siis on seda hea ühest puuri nurgast teise "eest ära" lükata ning sealt vahel ka üks amps võtta. Siiani ainuke asi, mis põssadele (peale toidu) huvi pakub.

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitatud: 18. jaanuar 2009, 20:52
Postitas mammu17
Minu väike tüdruk leiab et plastmassista maja, see mida saab eraldi osta, on ilgelt lahe mänguasi, mida mööda puuri loopida. Ta lükkab seda ninaga maast lahi ja lennutab seda mööda puuri aga maja ümber ei keera.

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitatud: 12. juuni 2009, 21:38
Postitas Kissu
Minul puuris juba õige pikka aega puidust maja ja merisead on sellest lausa vaimustuses. Kahjuks on notsud otsustanud nüüd, et majas lösutades võib pissi lasta ka omale külje alla, kuna paar sammu eemale kõndimine oleks ju raske töö. Seega maja alumine serv on pissist läbi ligunenud ja haisev. Tõstsin selle välja tuulduma ja kuivama praeguseks aga kardan, et meie notsude puitmaja aeg on läbi. Leian, et ei ole eriti mõttet ka uut osta, kuna tõenäoliselt haiseb see peagi samamoodi. Millegi pärast on selline endale küljealla pissimine tekkinud just viimasel ajal, ei tea kas hakkavad vanaks jääma või on tõesti laiskus nõnda suur.

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitatud: 14. juuni 2009, 15:28
Postitas hamster
Minu kolmel meriseal on puust majad, ja nende lemmik tegevuseks on maja külili lükkamine ja tagasi paikamine. Neljandal (nooremal) on plastmassist pesa, sest ta ei olnud nõus magama puust pesas, kust välja ei näe. Ta ei tahagi seda pesa närida nagu teised. Päris korralik teine.:)

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitatud: 28. oktoober 2009, 22:09
Postitas MinuMerisiga
Tere ! Mul ei ole kül merisiga aga jõulude ajal me võtame omale põssa . ;) Mul tekkis selline küsimus ,et kas merisead Pallidega ka mängivad , ma mõtlen nende väikeste pallidega ? :mellow:

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitatud: 02. november 2009, 10:52
Postitas Notsikk
mul on ka 2 põssat ja tekkis küsimus:
kas plastmassist mingisugust karpi tohib panna? Et näiteks teeks nendest midagi kokku.
Ja kui need ei sobi, kas tavalisest papist tohib midagi teha? Sellepärast küsin, kuna minul kipuvad nad seda pappi sööma.

Re: Plastikust torud ja majad

PostitusPostitatud: 26. september 2012, 23:26
Postitas Che
Minu sigadel on klaasist silinder, see meeldib neile väga, proovisin papist toru ka panna, aga sinna sisse nad ei läinud millegi pärast. Klaasist silinder on küll väga hea asi, nad isegi magavad seal sees ja seda saab äädikalahuse ja veega kergesti puhtaks.
On olemas ka plastikmaja, mis oli puuriga kaasas juba, ka seda kasutatakse agaralt, kaks merisiga mahub sinna ka koos kenasti tuttu.

Re: Plastikust torud ja majad

PostitusPostitatud: 27. september 2012, 17:44
Postitas DessaMerisiga
Minu omadel on tavaline tugevamast plastikust(vms?) veeverenni toru, kuna see oli kaares siis see ei liigukunud. Mul oli veel papist(mille peal oli hein), see oli sirge ja veeres igalepoole ja siis otsustasin need kaks ühendada. https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 2439_n.jpg
Aga see papist söödi ära lõpuks. Hetkel puuris ainult poolkorrus. Olen poodides otsinud plastmassist torusi. Hamsadele on kaares ja sirgeid aga suuremaid ei ole leidnud, ainult sirged. Aga ma just tahan kaarems saada :dry:

Re: Plastikust torud ja majad

PostitusPostitatud: 13. oktoober 2015, 17:10
Postitas merisigutik
Minu notsudele meeldivad torud :D Tartus leidsin ma Bettast(mitu kuud tagasi) täitse ilusa toru see mille saad suureks tõmmata ja siis väikseks(plastikust) notsud peidavad vahest toitu ka sinna sisse kui ma vahest toru puuri panen :rofl: