Plastikust torud ja majad

Milliseid vahendeid läheb notsu eest hoolitsemiseks vaja. Puurid, puuri sisustus, mänguasjad, jalutamisrihmad jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Plastikust torud ja majad

PostitusPostitas whipii (Teema autor) » 28. detsember 2008, 17:05

Minu notsidel on plastmassist maja (puuriga oli kaasas). Maja otsas on söögikauss ja nüüd kui kõht tühi hüppavad nad maja otsa. Veel on neil suur toru. Isa tõi ehituselt. Sigadele väga meeldib. Kui neil jooksutuju on õhtuti, siis lähevad nad ikka lupsti torust läbi. On plaanis ehitada neile ka poolkorrus või midagi taolist. Vahepeal teen ruigamitele ka mänguasja. Panen WC- paberi rulli sisse heina ja mõnikord ka porgandit ja kapsast. Nii näevad nad ise ka natuke vaeva, et toitu kätte saada ja neile meeldib see. :)
Kasutaja avatar
whipii
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 111
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitas Ivar » 30. detsember 2008, 22:36

Igas mõõdus ja kujus platikust torusid saab osta ehitusmaterjalide poodidest (Kanalisatsiooni torud tegelikult. ;)). Seal on ka kõiksugu riste ja nurki ning üleminekuid ka, mida kokku ühendades saab igasugu põnevaid käike kokku kombineerida. Ja käikudes seigelda armastavad põrsad hullupööra.
Miinuseks aga on tõesti see, et sõbrad kipuvad torudes ka pissima, ning pärast on käpad-kõhud märjad ja külmad, ning torud tahavad ise ka tihedat pesemist kuivatamist saada.
Ivar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 60
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitas otokas » 14. jaanuar 2009, 19:07

Mina ostsin täna enda seale kaks plastmassist toru, et tal oleks ikka huvitav ja lõbus ja vägev. Lähen siis koju ja ühendan need kaks juppi omavahel ära, pistan puuri ja hakkan huviga ootama. Siiamaani ootan. :umm: Minu sigadele igastahes need torud küll mitte mingit huvi ei paku, isegi kui seal sees on ahvatlev salatileht :-D
Kunagi, kui mul veel neid plastmassist torusid ei olnud, siis ma meisterdasin papist torud :razz: ja ka need ei meeldinud neile. Ma ei saa aru mis neile üldse meeldib?
Tegelikult on elu ilus!
Kasutaja avatar
otokas
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 7
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitas Kissu » 15. jaanuar 2009, 13:13

otokas kirjutas:Ma ei saa aru mis neile üldse meeldib?


Võibolla Sind kiusata?

Tegelikult nali naljaks aga minu põrsastele ka torud eriti lõbu ei pakkunud. Omal ajal üks rippus seina ääres aga see ei huvitanud kedagi rohkem, kui paar ampsu närimist.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitas Mercar » 15. jaanuar 2009, 13:19

otokas kirjutas:Kunagi, kui mul veel neid plastmassist torusid ei olnud, siis ma meisterdasin papist torud :razz: ja ka need ei meeldinud neile.
No mina oleks selle peale pigem mõelnud et neile ei meeldigi torud. Ma arvan, et poleks selle peale tulnudki t neile plastikust torusid osta, kui isegi papist torud (mis on ometi hästi näritavad) ei meeldi.
Miks peakski tegelikult meeldima- no selles mõttes et kõik ei saa samasugused olla ja kõigile ei saagi samad asjad meeldida... Iseloomuga sead. ;)
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitas Kissu » 15. jaanuar 2009, 13:23

Huvitav on aga see, et plastmassist maja sobib närida aga plastmassist torusid ei sobi.. Maja pehmemast plastikust? :umm:

Mõtlesin siin just, et peaks oma sigadele ka üle pika aja puidust maja ostma, et närigu siis terviseks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitas otokas » 15. jaanuar 2009, 18:19

Mul ei ole maja plastikust. Maja on mul ka papist tehtud. Töö juurest ma aegajalt toon mõned pappkastid ja siis teen vajalikud augud sisse, et sead saaksid käia sisse ja välja. Aga võib olla peaks olema plastikust? Minu arust aga sobib papist ka suurepäraselt. :-)
Üks mingit sorti mänguasi on mul veel puuris kasutusel olnud ja see on küll neile peale läinud. Olen pannud neile heina tühja wc paberi rulli sisse ja sealt meeldib neile küll võtta. Ja niipalju kui ma aru olen saanud, siis neile meeldib sealt rohkemgi kui salvest, vist seepärast et sealt on raskem heina kätte saada.
Tegelikult on elu ilus!
Kasutaja avatar
otokas
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 7
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitas Ivar » 16. jaanuar 2009, 21:46

Ahjaa... Viimasel ajal armastavad meie põrsad oma majakese peal võimu näidata ;). Kui enne selles ikka mõni neist pikutas ja vahetevahel selle peal ka hambaid teritas, siis nüüd on lemmikspordiks saanud majakese ümber ajamine või mööda puuri ringi veeretamine. Kui see uuesti õigesse asendisse pöörata, siis püsti seisab see kõige rohkem pool tundi :)
Majake ise on selline:
Pilt
Ivar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 60
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitas Kellu » 17. jaanuar 2009, 22:29

Minu põssadel (nüüd ka rotudel) on sarnane asi mis Ivarilgi ainult, et meil on see palli kujuline. Põssadele see päris meeldib. Kui pahurdamise tuju peale tuleb siis on seda hea ühest puuri nurgast teise "eest ära" lükata ning sealt vahel ka üks amps võtta. Siiani ainuke asi, mis põssadele (peale toidu) huvi pakub.
Kasutaja avatar
Kellu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitas mammu17 » 18. jaanuar 2009, 20:52

Minu väike tüdruk leiab et plastmassista maja, see mida saab eraldi osta, on ilgelt lahe mänguasi, mida mööda puuri loopida. Ta lükkab seda ninaga maast lahi ja lennutab seda mööda puuri aga maja ümber ei keera.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitas Kissu » 12. juuni 2009, 21:38

Minul puuris juba õige pikka aega puidust maja ja merisead on sellest lausa vaimustuses. Kahjuks on notsud otsustanud nüüd, et majas lösutades võib pissi lasta ka omale külje alla, kuna paar sammu eemale kõndimine oleks ju raske töö. Seega maja alumine serv on pissist läbi ligunenud ja haisev. Tõstsin selle välja tuulduma ja kuivama praeguseks aga kardan, et meie notsude puitmaja aeg on läbi. Leian, et ei ole eriti mõttet ka uut osta, kuna tõenäoliselt haiseb see peagi samamoodi. Millegi pärast on selline endale küljealla pissimine tekkinud just viimasel ajal, ei tea kas hakkavad vanaks jääma või on tõesti laiskus nõnda suur.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitas hamster » 14. juuni 2009, 15:28

Minu kolmel meriseal on puust majad, ja nende lemmik tegevuseks on maja külili lükkamine ja tagasi paikamine. Neljandal (nooremal) on plastmassist pesa, sest ta ei olnud nõus magama puust pesas, kust välja ei näe. Ta ei tahagi seda pesa närida nagu teised. Päris korralik teine.:)
Mulle meeldivad loomad!
Kasutaja avatar
hamster
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitas MinuMerisiga » 28. oktoober 2009, 22:09

Tere ! Mul ei ole kül merisiga aga jõulude ajal me võtame omale põssa . ;) Mul tekkis selline küsimus ,et kas merisead Pallidega ka mängivad , ma mõtlen nende väikeste pallidega ? :mellow:
MinuMerisiga
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri sisustus ja mänguasjad.

PostitusPostitas Notsikk » 02. november 2009, 10:52

mul on ka 2 põssat ja tekkis küsimus:
kas plastmassist mingisugust karpi tohib panna? Et näiteks teeks nendest midagi kokku.
Ja kui need ei sobi, kas tavalisest papist tohib midagi teha? Sellepärast küsin, kuna minul kipuvad nad seda pappi sööma.
Notsikk
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 88
Teemad: 3
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Plastikust torud ja majad

PostitusPostitas Che » 26. september 2012, 23:26

Minu sigadel on klaasist silinder, see meeldib neile väga, proovisin papist toru ka panna, aga sinna sisse nad ei läinud millegi pärast. Klaasist silinder on küll väga hea asi, nad isegi magavad seal sees ja seda saab äädikalahuse ja veega kergesti puhtaks.
On olemas ka plastikmaja, mis oli puuriga kaasas juba, ka seda kasutatakse agaralt, kaks merisiga mahub sinna ka koos kenasti tuttu.
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Plastikust torud ja majad

PostitusPostitas DessaMerisiga » 27. september 2012, 17:44

Minu omadel on tavaline tugevamast plastikust(vms?) veeverenni toru, kuna see oli kaares siis see ei liigukunud. Mul oli veel papist(mille peal oli hein), see oli sirge ja veeres igalepoole ja siis otsustasin need kaks ühendada. https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 2439_n.jpg
Aga see papist söödi ära lõpuks. Hetkel puuris ainult poolkorrus. Olen poodides otsinud plastmassist torusi. Hamsadele on kaares ja sirgeid aga suuremaid ei ole leidnud, ainult sirged. Aga ma just tahan kaarems saada :dry:
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Plastikust torud ja majad

PostitusPostitas merisigutik » 13. oktoober 2015, 17:10

Minu notsudele meeldivad torud :D Tartus leidsin ma Bettast(mitu kuud tagasi) täitse ilusa toru see mille saad suureks tõmmata ja siis väikseks(plastikust) notsud peidavad vahest toitu ka sinna sisse kui ma vahest toru puuri panen :rofl:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist