Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas ladybirld (Teema autor) » 15. november 2009, 00:08

Mul kaks 5 kuust meriseapoega. Umbes 1,5 kuud tagasi sai käidud loomaarstil, kuna mõlemad kratsisid end. Loomaarst vaatas üle ja parasiite neil polnud, vaid mõned katki kratsitud kohad. Tegi neile allergiavastase süsti ja soovitas söögi ja saepuru välja vahetada. Nii sai ka tehtud...
Kratsisid ja näksisid end edasi, aga mitte niipalju enam, kuid siiski. Hakkasin siis ise lähemalt uurima ja üks notsudest oli end käppade juurest ikka väga katki kratsinud ja läksin uuesti loomaarstile,seekord teise kohta, kuna lähemal.
Loomaarst vaatas üle ja ütles, et neil C-vitamiini puudus, sellepärast ka kratsivad ja näksivad. Nii sain siis C-vitamiini tbl-d ja salvi haavadele. Olen 2 nädalat andnud neile C-vitamiini ja määrinud haavu. Ühel notsul haavu pole ja üldiselt tundub, et C-vitamiin on toiminud, aga teisel avastasin, et kõhu all ja taguotsale on tekkinud üsna paks kõõm ja nahk tulipnane, haavad nagu juba paranevad, aga millest see kõõm ja naha punetus?
Kindlasti lähen veel nendega arstile, aga on kellelgi veel notsudel selline probleem olnud ja mismoodi olete abi saanud?
Kasutaja avatar
ladybirld
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Sirtsu56 » 15. november 2009, 00:15

Mis allapanu sa nüüd `kasutad?
Mis toittu sa neile annad?
Kas sa pesnud oled neid?
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas ladybirld (Teema autor) » 15. november 2009, 00:25

Olen ostnud poest spetsiaalset saepuru, mida närilistele müüakse ja olen pannud ka poe saepuruga segamini puidutehasest toodud saepuru (Haab). Kuna mul jube suur puur, siis ei jaksa lihtsalt poest koguaeg saepuru osta, kuna ühest kotist jätkub vaid 2x ja vahetan tavaliselt ülepäeviti puuri.
Muidu ostsin poest meriseale kuivtoitu Zippy oma vist, ei mäleta täpselt, aga nüüd olen ostnud loomapoest.
Pesin neid vaid siis, kui ostsin, kuna neid oli kastis jube palju, siis olid nad ka pissised ja haisesid. See siis ca 4 kuud tagasi.
Kas merisigu üldse pesta tohib muidu?
Aga imelik ongi see, et üks notsu on puhas, ei kõõma ega katki kraabitud kohti, aga teisel on kõõm ja haavad.
Elavad nad mul ühes puuris koos.
Kasutaja avatar
ladybirld
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Kissu » 15. november 2009, 01:04

Zippy on küll odav ja kergesti kätte saadav toit, kuid üldiselt ei peeta seda kuigi heaks toiduks. Pigem on see inimeste rämpstoiduga võrreldav. Lisaks on seda toitu seostatud ka maksakahjustuste jms., kuigi tõestust pole need süüdistused vist siiani leidnud. Seega soovitaksin sul vahetada see toit siiski pigem mõne veidi kvaliteetsema vastu. Laiemalt levinud on ka näiteks Dr. Sterni merisea ja küüliku graanultoit, seda võib leida ka Konsumitest näiteks.

Ei tahaks uskuda, et see häda pesemise tagajärjel tekkis, kui sa neid just tavalise inimestele mõeldud shampooniga üle ei kallanud. Üldiselt võib notsut vajadusel, kui notsu tõesti must ja räpane on, ikka pesta küll. Samas niisama oma lõbuks neid pesta ei soovitaks. Kui pesed, siis tuleks kindlasti kasutada kas loomadele mõeldud shampooni (küsi oma loomaarstilt) või lahjendatud beebishampooni.

Tõenäoliselt peaksid võimalusel siiski arsti poole pöörduma. Igasugused nahahädad on tegelikult loomakesele suhteliselt stressi tekitavad. Pealegi, kui lasta neil liialt kaugele areneda siis võib ravimine väga keeruliseks minna.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas ladybirld (Teema autor) » 15. november 2009, 01:13

Seda Zippy kuivtoitu andsin neile ainult ühe koti, peale seda olen ostnud ainult loomapoest, ainult merisigadele mõeldud kuivtoitu.
Aga kindlasti helistan loomaarstile uuesti, sest väga paha on vaadata, kuidas notsu end koguaeg nokitseb ja kindlasti on ka see punetav nahk valulik.
Shampoon millega pesin, oli ostetud loomapoest.
Kasutaja avatar
ladybirld
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Kissu » 15. november 2009, 01:42

Mina pesin ka loomi loomapoest ostetud shampooniga aga mingine hetk ütles mu loomaarst, et see pole kuigi hea mõte. Väidetavalt on need loomapoes müüdavad shampoonid enamasti ikka viletsamad - kuivatavad nahka liialt ja muudavad karva selliseks takuseks. Nõnda väikesele loomale pole muidugi eriti mõtekas osta suurt 200-300 kroonist pudelit shampooni, millest enne tähtaja lõppu kasutad võibolla veerandi ära. Minu loomaarst aga müüs mulle vahepeal ka süstla sees shampooni. Ostsin korraga 2 süstla täit ja kuna ma kuigi tihti loomi ei pese (üldiselt peaks loomakesed ikka ise oma kasukaga hakkama saama, välja arvatud haiged ja vanad loomad) siis jätkus sellest päris kauaks. Iga loomaarst ei pruugi seda muidugi teha aga küsija suu peale ei lööda. :-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Sirtsu56 » 15. november 2009, 13:04

Mina kasutasin oma vanal meriseal sellist allapanu
http://www.bramham.ee/index.php?lang=es ... uct_id=103

See oli ainuke allapanu ,mis temale sobis, hea pehme, ning mitte mingit tolmu polnud. Sõi ta Lemmikloomakliinikust ostetud Science selective toittu. Algul ei tahtnud, kuid pärast sõi meelsasti. Pesin ma teda samamoodi regulaarselt ikkagi. C vitamiini sai ka tableti näol, ostsin apteegist purgi ära, sõime seda koos siis :) -.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Kissu » 15. november 2009, 13:40

Pesta soovitatakse merisiga vaid siis, kui tema karv on must - värvid hakkavad muutuma tuhmiks, karv on käe all rasune, kasukas on plekiline jne. Isegi siis võiks notsut pesta umbes korra kuus ja kindlasti mitte kuigivõrd tihedamini.

Isegi puhta veega pesemine eemaldab karvalt naturaalsed õlid, mis peaksid karva ja nahka kaitsma. Pärast pesu on karv käe all selline kohev ja veidi takusema tundega just selle pärast. Harvema pesemise puhul taastuvad need õlid kiiresti ja midagi hullu ei juhtu. Tihedama pesemise puhul muutub notsu vastuvõtlikumaks mustusele ja pisikutele. Loomaomanik võib omale tiheda pesemisega lausa karuteene teha, kuna loom ei pruugi enam suuta oma karva ise puhtana hoida, mis võib hoopis vastupidise efekti põhjustada - karv läheb kiiremini mustaks ja notsu ise haiseb.

Üldiselt peaks üks terve loom suutma oma kasuka eest ikka ise hoolt kanda. Mina pole oma notsusid pidanud küll kordagi vanni pistma ja 2-3 korda olen neil pissiseid tagumikke loputanud (minu notsud on 5 aastased). Nende kasukad on ilusad, erksate värvidega, pole käe all mustad või rasused. Pesnud olen ma küll neid nn. päästetud notsusid, kuna nende puhul tõesti näha, et karva otsad on mustad. Ühel notsul vaatasin, et on mustad käpakesed aga kui olin teda soojas vees leotanud tükk aega, tulid kooriku alt heledad käpakesed välja. Samas pean ütlema, et isegi neid päästetud notsusid oli vaja vaid korra pesta ja see järel suutsid nad juba kenasti oma karva eest ise hoolitseda.

Kogu see jutt ei kehti muidugi haigete, vanade ja pikakarvaliste loomade kohta. Pikakarvaliste notsude hooldamisest ei tea ma kuigi palju, kuid haigete ja vanade loomade puhul tuleks ka alles siis sekkuda, kui näha on, et notsu vajab abi oma hügieeni eest hoolitsemisel.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas ladybirld (Teema autor) » 15. november 2009, 15:04

Sirtsu56 kirjutas:Mina kasutasin oma vanal meriseal sellist allapanu
http://www.bramham.ee/index.php?lang=es ... uct_id=103

See oli ainuke allapanu ,mis temale sobis, hea pehme, ning mitte mingit tolmu polnud. Sõi ta Lemmikloomakliinikust ostetud Science selective toittu. Algul ei tahtnud, kuid pärast sõi meelsasti. Pesin ma teda samamoodi regulaarselt ikkagi. C vitamiini sai ka tableti näol, ostsin apteegist purgi ära, sõime seda koos siis :) -.


Kas teised saepurud, siis tekitasid ka sinu notsule sügelust vms. Kuidas tead, et just see sobib ja teised ei sobinud?
Ehk on tõesti saepuru viga. Vahepeal mõtesin, et läheks üle fliis tekile, aga kuna need notsud mul pissinurgas ei käi, siis vast ei sobi see variant.
Kasutaja avatar
ladybirld
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Kissu » 15. november 2009, 15:35

Veel ühest hästi mõnusast aluspanust on juttu siin teemas - viewtopic.php?f=40&t=4830&start=125
Seal peaks olema ka tellimise info. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Sirtsu56 » 15. november 2009, 16:07

Minu notsul olid muud probleemid, tal oli nahk halb , arvan et võibolla olid mingid satikad. Sain ma ta juba kõrges eas samuti, eelneva elu oli kusagil vanas veneagses vannis elanud :S. Arstil sai temaga kord käidud, kuid ausalt öeldes ei mäleta enam mis seal öeldi. Ajapikku sai temaga korda kõik, pesin teda Xtravital shampooniga, hiljem sai pestud teda tihemini kuna oli ta hästi vana ning liikuda enam ei tahtnud. Allapanudest nii palju et olen enamjaolt kõik ära proovinud mis loomapoodides on. Kuidas ma tean et need ei sobinud. Esiteks kõik tolmab ju, tuba oli tolmu kihti täis, nühi nühi ikka ära ei lähe, merisiga turtsus kohe kui panin uue kihi saepuru. Lehtpuust allapanudest kuni okaspuudeni välja olen katsetanud. Kusjuures okaspuudest on palju negatiivset räägitud ,kuid pean mainima tolmab ta 100 korda vähem kui lehtpuust allapanu. Chipsi mais samamoodi ei tolma ,pisikesed sellised kuulikesed. Fliisi idee iseenesest on hea mõte, saaks kuidagi potile ka õpetada veel. Poleks siis seda allapanu probleemi.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Ringhill » 15. november 2009, 17:40

Üks hea pesemisvahend on Hexocil, mida saab osta veterinaarapteekidest. Pudelil kirjas, et mõeldud hobustele, koertele ja kassidele, kuid väga hästi sobib ka merisigade pesemiseks.
Tooteinfo. Pesemise ajal tuleb kindasti jälgida, et vett ja shapooni notsule silma ega kõrva ei lähe.
Kasutaja avatar
Ringhill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 110
Teemad: 1
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas ladybirld (Teema autor) » 15. november 2009, 23:47

Tegin täna siis pesa puhtaks ja ei pane enam seda saepuru alla mida kasutasin.
Magamsasemele panin fliisi mujale valge paberi (hetkel pole nad seda veel närima hakanud)
Kuna praegu teist saepuru pole, siis vaatab mõne päeva jooksul kas asi paraneb, kuna C-vitamiin olemas ja haavade määrimiseks ka salv, siis ei hakka kohe arstile helistama.
Aga hoian teid kursis,kuidas meil läheb.
Kasutaja avatar
ladybirld
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas nirgike » 17. november 2009, 13:23

Mina sellele palju lootust ei paneks, et üks saepuru ei sobi ja teine äkki sobib. Saepuru on ikka saepuru, torgivad ja tolmavad nad kõik. Pigem püüaks katsetada hoopis mingi muu aluspanuga - riie (fliis), paber, mingist muust materjalist tehtud aluspanu puru vms. Eelpool viidatud Megazorb on ka sisuliselt paberisarnasest materjalist tehtud pehmed kuulikesed. Vahel võib ka poodidest leida alternatiivseid aluspanu helbeid (maisist, õlgedest vms).
Fliisi asemel kasutaks ma pehmet puuvillast riiet (froteekäterätte näiteks), sest mina näiteks ei talu üldse fliisi palja naha vastas, nii vastik sünteetiline on ja seega ma ei paneks seda oma loomadele ka. Aga eks oleneb, paljud merisead välismaal elavad rõõmsalt fliisi peal.

Loodame, et notsukesed saavad lõpuks ikka terveks! Eks nahahaigustega olegi raske, need on aeglased paranema.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas ladybirld (Teema autor) » 17. november 2009, 13:36

Oeh...kaks päeva on notsud olnud ilma saepuruta ja jubedalt puur haiseb. Päevas mitu korda pean puhastama, pissivad ja kakavad oma magamisasemele ja ise tatsavad siis seal sees, jube.
Aga eks pean ära kannatama, kuna vaja teada, mis neile allergiat tekitab.
Haavadel nüüd juba kenasti koorikud peal, aga nahk veel punetab, eks teeme selle ravikuuri läbi ja kui ei aita, siis arstile.
Kasutaja avatar
ladybirld
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Ivar » 18. november 2009, 22:46

Ladybirld, võta ikka ruttu arsti juurde minek päevakavva. See paistab kangesti lestade moodi olema, mida sa kirjeldad. Silmaga vaadates tundub see küll kõõma moodi olevat, aga tegelikkuses võib see üks väike vastik parasiit olla, mis sinu põskamit kiusab. Arstid oskavad seda kenasti ära tunda ja teda eemale peletada.
Selle vastu ainult pesemise, salvi ja c-vitamiiniga üldjuhul ei saa ning põskamil tuleb mõned süstid ära kannatada.
Saepurust vaevalt sellist sügelemist tuleb. Me oleme ka korra ühe põrsapoisiga samasuguses hädas olnud ja minule jäi tokord kuri kahtlus, et need pahalased tulid meile koos ühe heina pakiga kaasa (mingi hollandi või poola omaga, kui ma õieti mäletan).
Ivar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 60
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Mercar » 18. november 2009, 23:13

nirgike kirjutas:... sest mina näiteks ei talu üldse fliisi palja naha vastas, nii vastik sünteetiline on ja seega ma ei paneks seda oma loomadele ka.

OT: tundub et sul on riide tüüp ja materjal sassis. See et enamus fliisi on sünteetika ei tähenda et kõik on. On olemas ka nt puuvillast fliisi ;)

Aga teema algatajale. Ka mulle tundub et tegu ikka parasiitidega. Lestad või äkki hoopis väivid...
Mõlemad võib koju tuua heina või aluspanuga.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas ladybirld (Teema autor) » 20. november 2009, 14:54

Ivar kirjutas:Ladybirld, võta ikka ruttu arsti juurde minek päevakavva. See paistab kangesti lestade moodi olema, mida sa kirjeldad. Silmaga vaadates tundub see küll kõõma moodi olevat, aga tegelikkuses võib see üks väike vastik parasiit olla, mis sinu põskamit kiusab. Arstid oskavad seda kenasti ära tunda ja teda eemale peletada.
Selle vastu ainult pesemise, salvi ja c-vitamiiniga üldjuhul ei saa ning põskamil tuleb mõned süstid ära kannatada.
Saepurust vaevalt sellist sügelemist tuleb. Me oleme ka korra ühe põrsapoisiga samasuguses hädas olnud ja minule jäi tokord kuri kahtlus, et need pahalased tulid meile koos ühe heina pakiga kaasa (mingi hollandi või poola omaga, kui ma õieti mäletan).


Arvasin seda ise ka, et tegu võib olla lestadega, aga kui umbes 1,5 kuud tagasi Rakvere loomaarstil käisin, siis vaadati notsikud põhjalikult üle ja isegi migroskoobi all, aga öeldi, et satikaid pole. Tehti neile allergia süst ja kästi vahetada kuivtoit ja saepuru mõne muu vastu.
Kuna asi, aga ei paranenud ja meie kodukohale lähemale Mustvesse, avati loomakliinik (põltsamaa loomaarst), siis otsustasin sinna minna. Loomaarst nägi neid notsikuid ja ütles kohe, et neil C-vitamiini puudus, määras kuuajase ravikuuri ja andis ka salvi millega haavu määrida. Haavad küll juba hakkavad paranema, aga see kõõm on ikka, mis ajabki arvatavasti sügelema. Imelik ongi see, et ühel notsul tagumikul kõõm ja haavad, kuid teine kratsib end vähem, pole haavu ega kõõma.
Eks peab ikka jah loomaarstiga uuesti ühendust võtma ja mingit kõõmavastast sampooni küsima,ehk aitab siis pesemine.
Kasutaja avatar
ladybirld
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Kissu » 20. november 2009, 18:02

Tubli oled, et ära käisid ja tänan, et ka meile teada andsid milles põhjus. Seda ei oleks mina osanud küll kahtlustada, jällegi uus teadmine juures. Notsule jõudu ja jaksu paranemiseks! :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Ivar » 20. november 2009, 20:42

Rõõm kuulda, et lestasid pole. Sest süstimine ei meeldi merisigadele kohe üldse ;) .
Ega arst äkki ei soovitanud mingit õli sisse söötmiseks/jootmiseks ?
Meile andis arst mingit õli (kapslites) kaasa, kuna see pidavat aitama kiiresti nahal/karval taastuda. Kui ma nüüd õieti mäletan, siis oli tegu mingi oomega3 rasvhappeid sisaldava õliga.
Ivar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 60
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas ladybirld (Teema autor) » 22. november 2009, 20:31

Ei antud meile seda õli, vaid ainult c-vitamiini ja kreemi haavade määrimiseks.
Homme helistangi uuesti ja pärin shampooni järgi, prooviks selle ka ära, saab ehk kõõmast ka lahti.
Kasutaja avatar
ladybirld
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas nirgike » 22. november 2009, 20:42

Oomega 3 (ja 6?) õlisid sisaldavad nisuiduõli ja linaseemneõli ning neid õlisid pudeli ja kapslitega saab tavaliselt inimese apteegist. Mina näiteks võtan nisuiduõli kapsleid, sest ise tahan ka läikivat karva :D
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas ladybirld (Teema autor) » 22. november 2009, 21:02

Selge, eks küsin nende õlide kohta ka, ise ei julge neile niisama neid andma hakata, pole ehk vajagi.
Aga tahtsin küsida, kas keegi teab on Rakveres kuskil veterinaarapteeki, kust saaks seda Hexocil shampooni või on seda ka loomakliinikutest saadà?
Kasutaja avatar
ladybirld
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas ladybirld (Teema autor) » 09. detsember 2009, 00:04

Olen siis 2 nädalat andnud notsudele c-vitamiini ja seda nisuiduõli ja mingi vitamiin veel. Aga asi hakkas taas hullemaks minema,kuna üks notsudest läks ikka väga kärna ja tagumik pea paljas, kuna kõik karva maha kratsinud.
Otsustasin siiski minna ikkagi Rakvere kliinikusse ja saigi käidud eile.
Vaadati sealnad üle ja öeldi kohe, et need vitamiinid või toidu lisandid, mis anti mulle teisest looma kliinikust, need ei ravi vaid võib lihtsalt toidule lisaks anda nii, et sinna teise kliinikusse ma oma notsikuid enam ei vii, kuna tuleb välja, et nemad ei oska seal midagi, vaid proovivad inimeste toidulisanditega (GNLD toidulisandid, ehk mõni teab) ka loomi ravida, millest muidugi kasu pole.
Pandi siis 7 päevane antibiootikumi kuur neile peale ja minuarust juba täna olid nad palju lõbusamad ega kraapinud end nii palju, muidu istusid ainult oma kastikeses ja koguaeg oli vaikus.
Nii, et mina kiidan Rakvere loomakliinikut, seal väga toredad veterinaararstid ja nalja saab ka.
Loodan nüüd, et notsud saavad ka terveks :-D
Kasutaja avatar
ladybirld
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas kaitsuu » 09. detsember 2009, 00:18

Hoiame Tupsuga väga teile pöidlaid. :wink:
Kui sa avad südame, kuid unustad sulgeda selle, siis ta lahkub.
Kui, aga sulged selle tema järel siis ta püsib seal...
Kasutaja avatar
kaitsuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 425
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Oma tuba:D.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Mercar » 09. detsember 2009, 08:43

Aga mis siis viga, et antibiootikumid määrati? Lihtsalt pikka aega ravimata jäänud nahapõletik?
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas ladybirld (Teema autor) » 17. detsember 2009, 12:10

Nüüdseks siis ravikuur läbi ja notsukestel asi palju parem.
Nahapunetust ja kõõma pole enam, aga haavade ravimine võtab veel aega, aga osad katki kratsitud kohad juba ka kenasti paranenud.
Notsud on nüüd taas väga aktiivsed ja jooksevad ringi, avastasin täna et neile meeldib kilekott. Puuri puhastades panin nad maha jooksma ja põrandal oli ka kilekott, kuhu nad siis kordamööda sisse ronisid ja krabistasid seal sees ja jooksid jälle välja:) väga naljakas vaatepilt oli.
Nii, et ehk minu postitus on abiks juhul kui kellegi loomakesel sama asi juhtub olema.
Kasutaja avatar
ladybirld
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 4
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Notsikk » 07. märts 2010, 18:19

Mul on umbes sama lugu, ainult et nahapunetust pole.
Niisiis -noorem siga, kelle kohe alguses poest ostsime ja tal olid täid, kuid me tegime suvel täitõrje ja asi laabus. Nüüd kevadel tuli asi tagasi. Hakkas hullemal kombel kratsima ja verised haavad jäid. Vaatasin,et valged asjad naha peal ja läksime arstile. Arst vaatas üle ja ütles, et täisid ega muid elukaid ei ole, ainult kõõm. Käskis kuivtoitu muuta ja andis mingisugust salvi või kreemi kaasa(haavadele panemiseks). Kui küsisin, et kas siis kõõma maha ei tohi pesta, siis öeldi, et peab ootama, kuni kõõm ära läheb ja siis peab pesema, see oligi ülimalt segadust tekitav, kuidas kõõm ise ära läheb? No igastahes nüüd saab ta salvi ja asi juba laabus maha ja haavad kadusid ära, kuivtoitu ta ka seda vana enam saanud pole. Kuid nüüd hakkas asi uuesti pihta ja nüüd on need vanad kohad jälle katki ja uued juba üleni verised, verd juba põhimõtteliselt voolab vaikselt. Tal on ikka veel need valged asjad naha peal (ehk siis kõõm , arsti sõnul), kuid need ei liiguta. Siga on ise ka väga endassetõmbunud. Ennem oli pere kõige julgem ja tegi alati häält ja jõi palju vett. Nüüd ta natukene ainult limpsib pudelit ja natukene näksib süüa. Milles asi ?
Palun aidake, ma ei taha et temaga midagi juhtub! :sad:
Sama arsti juurde ei oleks vist enam mõtet minna, kuna too annaks ikka sama diagnoosi ?

ettetänades Notsikk !
Notsikk
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 88
Teemad: 3
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas yago » 10. märts 2010, 16:01

Kelle juures seakene käis?
Lugege viewtopic.php?f=83&t=88
Isiklikult soovitaksin soojalt Tatari loomakliinikut.

Loodan et olukord läheb ikka paremuse poole.
yago
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Meriseal nahk punetab ja on palju kõõma

PostitusPostitas Notsikk » 11. märts 2010, 16:39

ta käis Rakvere loomakliinikus.. Donna poe juures, kui keegi juhtub teadma .
Nime ise ei tea, peab emalt küsima .. :)
Kus see Tatari loomakliinik täpselt asub ?
Notsikk
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 88
Teemad: 3
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline