Notsu silmad jooksevad, mida teha?

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Notsu silmad jooksevad, mida teha?

PostitusPostitas Kaisa89 (Teema autor) » 15. august 2009, 15:35

Mul siuke mure ,et notsu tundub tõbine olevat(umbes paar päeva on kestnud) pole nii energiline kui muidu ja silmad jooksevad ja pärast see mis jookseb kuivab silma ümber kõvaks ja ma iga päev puhastan...et mis võiks põhjus olla ja mida peaks tegema?
Kaisa89
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsu silmad jooksevad, mida teha?

PostitusPostitas nirgike » 15. august 2009, 16:39

Mine loomaarsti juurde, kel on kogemusi merisigadega.
Minu ühel eelmisel meriseal oli ka nii, et kõigepealt hakkasid silmad jooksma, siis jäi loiuks ja kõhnaks ja kui ma siis arstile läksin, ei olnud enam midagi parata, tal oli tekkinud neeru- või maksakahjustus ja mõne aja pärast ta suri. Võimalik, et sinu meriseal on ainult mingi silmapõletik, aga ega sellegi jaoks ole silmatilku vaja. Igatahes minu kogemused on näidanud, et loid merisiga tuleb viia arsti juurde nii ruttu kui võimalik, siis saab tedaveel päästa. Minu üks praegune merisiga oli ka ainult ühe ööpäeva loid olnud ja ma ise eriti ei muretsenud, kuid arsti juures pandi ta kohe tilguti alla.
Praegu muidugi pahasti, laupäeva õhtu. Praegu saad tema heaks ise ära teha niipalju, et ilma nõelata süstlaga lase talle suhu vett, mille sisse on C-vitamiini pudistatud (60 - 100 mg vitamiini). Ja kaalu teda - kui ta on kaalus alla võtnud (ei söö ega joo korralikult), siis peab süstlaga ka veega pudruks tehtud kuivtoitu söötma. Aga esmaspäeva hommikul kindlasti võta arstiga ühendust.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsu silmad jooksevad, mida teha?

PostitusPostitas Kaisa89 (Teema autor) » 16. august 2009, 00:27

sa panid mind natuke muretsema aga sinust oli abi:)...ma teen kummeli teed ja puhastan tal homme sellega silmi ,et äkki läheb paremaks ma muidu puhastasin niiske vatiga et see kuivanud osa lahti liguneks...aga ma looda et tal midagi hullu pole ta ju alles kolme aastane....tal on muidu mingi halvatuse moodi asi ka olnud aga see läks õnneks üle:)....et ma vaatan nüüd lähi päevil et kuidas tal on ja kui paremaks ei lähe lähen arsti juurte...ta ju mulle kallis:)
Kaisa89
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Notsu silmad jooksevad, mida teha?

PostitusPostitas Kaisa89 (Teema autor) » 17. august 2009, 22:43

notsul tundub korras olevat:)
Kaisa89
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist