Merisiga ümmargune

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Merisiga ümmargune

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 10. mai 2009, 14:56

Mu merisiga oleks nagu palli alla neelanud. Lugu järgnev: mu notsikul olid detsembris pojad ja ta oli ümmargune keskelt, siis sündsid pojad ja ta võttis tava vormi tagasi. Siis aga paar nädalat hiljem saavutas ta taas palli kuju. Kahtlustasin et äkki mõni pojake jõudis löögile aga tänaseks on selge et see nii ei ole. Siiani ei ole sellest probleemi teinud kuna looma käitumine on normaalne ja sööb ikka isukalt aga kui puuri puhastasin siis mudisin teda ja kõht on suur ja kõva ning täpselt nagu tiine aga ma tean et ta ei saa olla.

Kas mul on põhjust muretsemiseks? Ja mis kehakujuga on teie emased notsud? Mul nagu vorst, kes palli alla neelas.

Läheks küll arsti juurde aga Pärnus pole ühtegi arsti, kes teaks, midagigi notsikutest. Esmaabi ehk oskaks anda kui vaja oleks.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ümmargune

PostitusPostitas Ivar » 10. mai 2009, 17:01

Äkki on gaasid?
Tasuks toidusedel üle vaadata. Näiteks kapsas on selline kõva gaasitekitaja.
Ja ettevaatlik tasuks nende gaasikestega olla, sest olen paarist kohast lugenud, et need võivad päris kurvalt lõppeda.
Ivar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 60
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Merisiga ümmargune

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 10. mai 2009, 17:55

Esiteks ta on kogu aeg ümmargune
Teiseks kapsast ega gaase tekitavaid asju ei saa nad üldse. Toitumine: kuivtoit, hein, porgand, kurk ja nüüd värske hein (maiuseid nad ei söö).
Pluss ta on puuris koos kahe teise neiuga, kes on normaalsed oma kõhu mõõtmetelt.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ümmargune

PostitusPostitas nirgike » 11. mai 2009, 08:40

Mul eelmisel emasel meriseal Vontsul oli ka kõht ümmargune, ma algul ka kahtlustasin, et äkki on tiine. Temal aga ei olnud kõht katsudes kõva (päris plöga ka ei olnud, aga andis ikka sissepoole vajutada, kui sõrmedega oletatavaid poegi otsisin). Väidetavalt oli ka tema eelmises kodus korra poeginud. Lisaks oli temaga selline lugu, et ühel hetkel lihtsalt lambist jäi haigeks (kõht lahti ja silmad rähmased) ja suri, arst pakkus, et maks või neerud läbi. Ma muidugi ei tea, kas ükski neist kahest faktist (tiinus ja haigus) on seotud ümmarguse kõhuga. Praegused emased on ka pallikujulise kõhuga, aga kehakujult on Siidi pigem tilgakujuline, mitte palli alla neelanud vorst, ja Pulstil on sellised "pulstid" seljas, et tema kehakujust ei saa üldse aru :roll: .
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ümmargune

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 11. mai 2009, 08:49

Teiste kehakuju olen ka uurinud ja puurinud. Isasel on küll ka põõrised aga kui mudida siis on kõik ikka korras. Vilmal aga jah külgedel oleks nagu tiivad otsas. Vaadata teda aga on tõesti väga huvitav. Ma teeks teile pilti ka aga jah kahjuks ei ole fotokat mida ekspluateerida. Tilga kujulistel on perse ka suurem onju? Ja kui nad ennast välja venitavad siis keskkoht on ikka peenike?
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ümmargune

PostitusPostitas Pippi » 14. mai 2009, 21:23

Aga vaata Google piltide hulgast otsingusõnaga "pregnant guinea pig" ja võrdle - kas siga on nende piltidega sarnaselt ümar. Mäletan ka oma kahtlusi Nässuga aga no ta oli siiski tiine mis tiine.
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ümmargune

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 15. mai 2009, 09:12

Mul pole võrdlusmaterjali vaja kuna ta juba on olnud tiine oma 6 kuud tagasi ja tean kuidas tiine notsik välja näeb. Samuti tean, et hetkel ta ei saa olle tiine seega probleem on milleski muus.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ümmargune

PostitusPostitas Kissu » 15. mai 2009, 10:57

Kui ikka mure on, siis soovitaksin arsti poole pöörduda notsuga. Ta saab täpsemalt kindlaks teha, milles probleem, sest oletuste tegemine tõenäoliselt siinkohal väga palju ei aita.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisiga ümmargune

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 15. mai 2009, 11:21

Minu jaoks oletused samas aitavad kuna siiani ei ole keegi midagi halba sellega seoses kogenud ja see rahustab. Mis puudutab aga arsti, siis Pärnus põhimõtteliselt ei ole seda! Tallinna või Tartu minna plaanis ei ole kuna pakilist probleemi hetkel loomaga ei ole kuna ta on käitumiselt terve nagu purikas.

Aga kas arstid telefoni teel oskaksid midagi arvata? Kas oleks mõtet helistada? Ja kui jah siis kes oskaks telefoni teel midagi arvata? Usun, et tõsisema arvamuse korral ekspordiks looma ka kliinikusse aga äkki rahustavad hoopiski maha?
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ümmargune

PostitusPostitas kertu0208 » 15. mai 2009, 12:05

Helistada võiksid ikka, halba see ju ei teeks. Võibolla polegi midagi tõsist ja rahustavadki Su lihtsalt maha.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ümmargune

PostitusPostitas evelii » 22. juuni 2009, 11:18

Mu merisiga on aastaid juba "palli alla neelanud" kujuga ja siiani on kõik korras. Sigudik on juba 6-aastane mul ja elab veel kaua kindlasti :P :)
Amar es gratis.
Kasutaja avatar
evelii
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ümmargune

PostitusPostitas mikumanni » 07. august 2009, 23:08

Kui nots on selja pealt pigem kõhn, aga kõht on punnis, siis minu rumal mõte kahtlustaks sooleparasiite. Loodame, et see ei ole siiski midagi nii ebameeldivat. Aga ma tahaks tõesti teada, mis sellist kehakuju võib põhjustada.
mikumanni
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron