Kas siledakarvalised merisead on tervemad kui rosetid?

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kas siledakarvalised merisead on tervemad kui rosetid?

PostitusPostitas V2ikeRuigam (Teema autor) » 09. aprill 2009, 21:10

Kas vastab tõele, et siledakarvalised notsud elavad kauem ja on tervemad kui rosettmerisead või pikakarvalised?
Mul ja kahel mu sõbral olid rosetid ja kõik nad surid sama haiguse kätte :sad: .
Olen kuulnud, et siledakarvalised ongi tervemad... Kas see vastab tõele?
Täpsu , igatsen .
Kasutaja avatar
V2ikeRuigam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 2
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas siledakarvalised merisead on tervemad kui rosetid?

PostitusPostitas nirgike » 10. aprill 2009, 12:04

Ei, see ei ole kindasti tõsi. Teada on vaid, et silkie ehk läikiva sileda karvaga merisead on nõrgema tervisega kui teised, aga seda tüüpi merisigu Eestis vist ei olegi. Merisigade tervis oleneb sellest, kes olid tema vanemad (ja esivanemad), milline on tema enda kaasasündinud eripära, millised on pidamistingimused jne jne. Meie peres on neli merisiga - kolm rosetti ja üks siledakarvaline ning just siledakarvaline jäi haigeks, rosetid on terved ja tugevad.
Kui soovid suuremat kindlust merisea tervise osas, siis võiks osta notsu mõnest korralikust kasvandusest, sest siis on kindel, et pole suguluspaaritusest või nõrga tervisega vanemate järglane.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 7 külalist