Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 25. november 2008, 22:14

On tulevikus plaanis oma poiss ära kastreerida. Kas keegi on Pärnus seda teinud, mis kogemused on ja keda soovitaks?
Viimati muutis mammu17 08. jaanuar 2009, 16:33, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas Liivahiired » 03. jaanuar 2009, 22:29

Issand, milleks looma niimoodi piinata ?
Kasutaja avatar
Liivahiired
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 1
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas GunnyBunny » 03. jaanuar 2009, 22:31

Kastreerimine on piinamisest kaugel. Pigem just vastupidi.
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas Ringhill » 03. jaanuar 2009, 22:40

Kastreerimine ei ole looma piinamine. See on inimese poolt teadlikult looma elukvaliteedi parandamine. Kastreeritud looma on võimalik vastassoo esindajatega koos pidada muretsemata, et toimub soovimatuid tiinestumisi ja sünnib nn "ups-pesakondi". Kuna merisiga on karjaloom, siis võib arvata, et kastreeritud seal on suur eelis kastreerimata sea ees, kuna viimane saab elada toredat seltsielu.
Kasutaja avatar
Ringhill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 110
Teemad: 1
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas Kissu » 04. jaanuar 2009, 13:10

Võiks arvata, et see, nagu ka looma magama panek, on teema, mille osas arvamuse suuresti lahku lähevad, kuid see tegelikult pole nõnda. Kõik on nõus, et kastreerimise otsus tuleb korralikult läbi mõelda ja kaaluda, kuid leitakse, et kastreerimine on tihti vajalik looma elukvaliteedi parandamiseks. Kusjuures seda mitte ainult juhul, kui on võetud emane ja isane - tihti kastreeritakse ära ka koos elavad merisea poisid, et vähendada territoriaalsusmuresid.

Kui Sa just ise kööginoaga merisiga kastreerima ei asu, siis ei tohiks sellel olla küll loomapiinamisega vähimatki pistmist. See on operatsioon nagu iga teinegi ja tõesti seal on omad riskid, kuid need on siiski minimaalsed, eriti kui leiad õige loomaarsti.

See on see koht, kus tuleb öelda, et sellised loomakaitsjad peaksid tegema omale faktid kõigepealt selgeks ja siis läbi mõtlema mida nad öelda tahavad. Tihti kukub see väga agar loomakaitsmine välja natukene nihusti ja lõppkokkuvõttes tuleb heast ideest välja suur jama. Mõned loomakaitsjad arvasid mõni aeg tagasi, et merisigade puuris pidamine on väga hirmus tegu ja vabastasid sadu merisigu vabasse loodusesse Inglismaal. Arvate, et mõni neist ellu ka jäi? Mina sügavalt kahtlen selles.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 04. jaanuar 2009, 14:23

Olen kursis kastreerimise plussidega, sest minu Vilmal ja Villul on ehtne armastus (nad uurivad teinetest läbi puuri võrede ja musitavad ja tahavad jubedalt teineteise kaissu) aga kahjuks neid kokku ma lasta ei saa. Kui aga poiss saaks kastreeritud siis saaks ta tüdrukutega kokku kolida ja kudrutada päevad läbi (loomulikult kui tüdrukud lasevad :-D ).
Seega kas keegi võiks nõu anda kus Pärnus seda teha. Kas või soovitatad arsti kelle juures üldiselt hea on.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 08. jaanuar 2009, 16:31

Hakkasin siis kastreerimisega täna pikemalt tegelema ja algul oli minu suureks üllatuseks, et Pärnus pole ühtegi merisiga kastreeritud. Ma helistasin kõik kliinikud läbi ja lõpuks tuli välja et ikkagi ühes kliinikus on kastreeritud edukalt üks notsu. Terve Pärnu peale ja ala 5 kliiniku peale vaid üks! :o Mida ma nüüd siis teen? Tahaks poisi tüdrukutega kokku elama panna aga ennäe imet see ei ole nii lihtne. Üks ei ole mingi näitaja headusest ja usaldusväärsusest.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas preili » 08. jaanuar 2009, 16:48

Äkki on võimalik seda mõnes teises lähedal asuvas linnas teha? .. Iseasi kui hea on notsule peale oppi pikk koju sõit..
Kasutaja avatar
preili
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas Mercar » 08. jaanuar 2009, 17:26

Ise teeks tõesti opi Tartus või Tallinnas mõnes kliinikus kogemusi rohkem...
Nihu võib ka seal minna, aga tõenäosus on siiski pisem, et kogemustega kliinikus tehes opp kehvasti läheb.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 09. jaanuar 2009, 11:11

Kuidas aga mõjuks looma transport Pärnust Tallinna või Tartu enne ja pärast oppi? Nii palju kui ma lugenud olen siis merisead ei kannata väga pikka transportimist ja sellega kaasnevat stressi. Nii et kas see ikka oleks hea mõte?
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas Mercar » 09. jaanuar 2009, 11:41

No kui on valida:
a) arst kes on teinud operatsiooni sageli, kellel on palju kogemusi erinevate näriliste narkoosiga + 2*~2h looma transportimine
b) arst kelle jaoks oleks see elu teine selline opp + lühike looma transport.

Mina valiks küll variandi a. Ikka leiab mõne hea inimese kes oleks nõus sind loomaga opile viima ja tagasi tooma. Sellisel juhul saab aga vajadusel vahepeal auto kinni pidada, looma lohutada jms.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas nirgike » 09. jaanuar 2009, 12:12

Ma arvan, et eks ise tunned oma merisiga kõige paremini, s.t. kui stressi ta transportimisest satub. Mul näiteks oli merisiga Vontsu, kellel polnud reisimise vastu midagi - viskas mõnusalt kandepuuri külili või siis noris sülle. Samas teised merisead on jah pigem hirmunud olnud. Aga kui sõidu ajal on võimalik merisiga süles hoida (vahel peab muidugi hädade tegemiseks puuri tagasi panema), siis ma arvan, et ta ei karda nii väga. Enamusele merisigadele ju meeldib süles olla :)

Peale kastreerimist on merisiga nagunii stressis ja pooluimane, nii et sel hetkel on tal tõenäoliselt suht ükskõik, et peab veel sõitma ka. Sülle sa teda tagasisõidul tõenäoliselt võtta ei saa, sest haava on parem mitte liigutada, kuid lohutavaid paisid saad teha ja kui ta rohkem toibub, siis nt kurki või muud nämmat süüa pakkuda (kuna enne oppi ei või juba eelmisest õhtust saati süüa anda).

Mul tuli veel üks mõte, et võibolla harjutada teda enne kandepuuriga, nt põrandal joostes panna talle varjumiseks kandepuur ja panna sinna maitsvat toitu ka sisse vms. Sest arsti juures peab ta ka sel päeval suht palju kandepuuris olema, seega oleks hea, kui ta peaks seda turvaliseks ja koduseks.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 11. jaanuar 2009, 16:06

Mul on see ferblasti pealt lahti käiv transpordi puur, sellega harjutamine oleks keerulisem aga ma kaalun et äkki võtan ta terve puuriga, tema puur on ala70cm pikk ja kui suurema autoga minna siis saaks ta selles kaasa võtta aga ma veel kaalun mis ma ikkagi teen.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas Mercar » 11. jaanuar 2009, 16:16

Suur puur ei ole hea! Kui millegi pärast peab kiirelt pidudurdama (kass jookseb teele, ees avarii vms) siis loom lendab puuris ringi! Eriti ohtlik on see peale oppi. Sellepärast transport puurid ongi väiksed, et seal ei ole ruumi suurelt ringi liikuda.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas keegi on Pärnus oma isast notsikut kastreerinud?

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 11. jaanuar 2009, 23:20

Selge siis ma suur puuri ei kaalugi.

Nüüd aga küsimus, et kas keegi on Tallinnas on notsud ära kastreerinud, milline oli kogemus ja kuhu oleks mul mõttet pöörduda, sest Tallinna kliinikutetest ei tea ma mitte kui midagi.
Viimati muutis Mercar 11. jaanuar 2009, 23:20, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Tegin Tallinna jaoks eraldi teema. Jääme palun siin Pärnu juurde. Ehk kunagi on põhjust just siin teemas kiita, et ka Pärnus on arste kes selliseid oppe teevad.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline