Lehekülg 1/1

Merisigadele ohtlikud ravimid

PostitusPostitatud: 24. oktoober 2007, 19:35
Postitas Kissu
Mõned ravimid on merisigadele eluohtlikud!

Kõik antibiootikumid mõjutavad merisea seedeelundite mikrofloorat. Mõned neist on merisigadele lausa mürgised ning põhjustavad surmavat haigust – enterotokseemiat. Kõik penitsilliini baasil tehtud ravimid on merisigadele mürgised! Tihti kirjutavad arstid teadmatusest välja sellist ravimit nagu Amoxicillin, mida merisigadele ei tohi anda.

Palun jälgi, et loomaarst ei kirjutaks Sinu meriseale penitsilliini baasil loodud ravimeid. Loomaarst, kes tunneb merisigade ravimist põhjalikult, ei tohiks kunagi selliseid ravimeid välja kirjutada. Korralik loomaarst peaks suutma anda Sulle põhjalikuma ülevaate merisigadele mürgistest ja kahjulikest ravimitest või vähemalt juhendama, kust sellist infot võiks leida. Kui ta seda ei tea, siis tasuks teine loomaarst leida.

Keelatud ravimite nimekiri:

Selles nimekirjas on merisigadele kõige ohtlikumad ravimid, ka nende ravimite derivaadid võivad olla ohtlikud. Kõik need ravimid mõjutavad merisigade seedeelundite mikrofloorat ning võivad tekitada surmavat ja ravimatut kõhulahtisust. Mõned neist ravimitest võivad ka põhjustada surmavat allergilist reaktsiooni. Nende ravimite kasutamine on igal juhul halb valik – pigem võiks merisea ravimita jätta kui neid kasutada. Nad muudavad olukorra alati halvemaks. Valerie Blaes, DVM (Doctor of Veterinary Medicine)

amoxicillin (Clavamox)
• ampicillin
• bacitracin
• cefadroxil
• cephalexin * (derivative: Cefadroxil)
• cephalosporins
• cephazolin
• chlortetracycline
• clindamycin
• dihydrostreptomycin
• erythromycin
• lincomycin
• oxytetracycline
• penicillin
• streptomycin


Mõningaid ravimeid ei tohiks merisigadele kunagi anda, mõningaid võib ainult süstida, kuid mitte suulisel teel anda, ning mõningatega tuleks lihtsalt väga ettevaatlik olla ning anda ainult mõõdukates kogustes ja teatud juhtudel. Kui on paremaid variante, siis ei tasu süstitava ravimiga riskida.

Ära kunagi pane ravimit merisea joogivette!
Anna igale meriseale oma individuaalne doos ravimit!

Allikad:
Ohutute ravimite infot võib leida järgnevatest raamatutest. Samuti võib sealt leida infot ülaltoodud ohtlike ravimite kohta.

• „The Biology and Medicine of Rabbits and Rodents“ by J.Harkness DVM and J.Wagner DVM (Williams & Wilkins - a Lea and Febiger Book)
• „Diseases of Domestic Guinea Pigs“ by V.C.G. Richardson (Blackwell Science Ltd.)
• „The Exotic Animal Formulary“ by James W. Carpenter, MS, DMV et al (W.B. Saunders Company)
• „Ferrets, Rabbits and Rodents - Clinical Medicine and Surgery“ by E.Hillyer DVM and K.Quesenberry DVM (W.B. Saunders Company)

Ravimite nimetused on jäetud tõlkimata, kuna ei oma piisavaid teadmisi meditsiiniliste terminite tõlke alal.

Tõlgitud 24.10.2007.

Originaal - http://www.guinealynx.info/dangerous_medications.html
Tõlgitud lehe omaniku loal.

Tõlge kuulub http://www.pisi.ee foorumile ja selle kopeerimine ja loata levitamine on keelatud!

Re: Merisigadele ohtlikud ravimid

PostitusPostitatud: 25. oktoober 2007, 16:01
Postitas P6ssa
Mina ei anna oma Roksule üldse mingeid ravimeid, kui just arst ei ole käskinud, aga muidu väga hea, et sa selle siia postitasid :-)

Re: Merisigadele ohtlikud ravimid

PostitusPostitatud: 25. oktoober 2007, 16:19
Postitas Kissu
Loomulikult ei lähe ma ise notsule ravimeid andma, pealegi reeglina ei ole selliseid ravimeid võimalik ilma arstilt saadud retseptita üldse saada. Pigem on see postitus mõeldud selleks, et inimesed saaksid kontrollida oma loomaarstilt saadud ravimeid. Kahtlustan, et paljud loomaarstid ei tea, et osad neist ravimitest merisigadele ohtlikud on.

Re: Merisigadele ohtlikud ravimid

PostitusPostitatud: 25. oktoober 2007, 18:42
Postitas P6ssa
Aa, okei ma sain natuke teistmoodi aru :lol:

Re: Merisigadele ohtlikud ravimid

PostitusPostitatud: 25. jaanuar 2010, 11:30
Postitas liisu18
Mina tahaksin siinkohal hoiatada igaks juhuks ka Advocate kasutamise eest, mida kirjutatakse välja parasiitide raviks, kuid rohi on siiski mõeldud peamiselt kassidele, koertele ja tuhkrutele. Ei oska siinkohal öelda, kas minu Nots suri üledoosi või millesegi muusse, aga kuna infolehel on öeldud et seda ei tohi panna alla 0,8 kg kaaluvatele tuhkrutele, siis kindlasti ei tohiks seda panna ka samas kaalus olevatele merisigadele. Siinjuures mainin ära, et teine merisiga Väntsu sai ka seda rohtu ning tema kaalub 1,1 kg, Notsu kaalus aga 0,7 kg või alla selle isegi. Väntsuga on õnneks kõik korras. Igaljuhul, kui arst tahab teile seda rohtu välja kirjutada, siis igaks juhuks küsige alati mingit muud ravivõimalust või siis olge kindel, et teie notsu ei oleks liiga kergekaaluline.
Vot. Mõtlesin, et see võiks siin teema all igaks juhuks olemas olla.