Lehekülg 1/1

Põletikulised munandid ja süstimine

PostitusPostitatud: 14. november 2005, 18:53
Postitas Ruigaminni
Juhtus siis niimoodi: täna hommikul viisin ma omateada terve ja tragi Vuntsi kastreerimisele ja pidin talle õhtul järgi minema.
Õhtul järgi minnes ootas mind aga halb üllatus - Vuntsi operatsioon oli olnud keeruline, sest tema munandid olid väga põletikulised ja sooned ja kelmed väga rabedad, et kui klamber pandi, siis tuli tükk ära koos sellega. Arst ei osanud isegi arvata, millest see võiks tulla, ütles ainult et väga ebatavaline. Sellist õnnetust ei osanud ma küll oodata - Vunts sõi ja käitus normaalselt, midagi ei olnud valesti. Aga hea, et teada sain, muidu äkki poleks mingil hetkel looma lihtsalt enam olnud.
Nüüd siis peame nädal aega Vuntsile naha alla antibiootikumi süstima (teoorias tean, aga praktiliselt ei ole seda kunagi teinud) ja siis uuesti arsti juurde minema. Loodan, et kõik läheb ikka hästi ja põssa saab terveks, aga nutt tahab vägisi kurku tükkida.
Sellised kurvad ja rõõmsad uudised siis ühel päeval!
Jälgige oma looma käitumist ja söömisharjumusi väga tähelepanelikult ja nagu kogemus näitab, siis ON mõtet iga kahtluse korral arsti juurde joosta, kuigi mul juhtus see täiesti kogemata.

PostitusPostitatud: 14. november 2005, 18:59
Postitas Kissu
Tõstsin selle siia foorumisse ümber ja nimetasin ümber. Muidu teised sarnase probleemi kogejad ei leia teemat üles, isegi kui otsiksid.
Loodame, et Vunts saab terveks ja kosub.

Re: Põletikulised munandid

PostitusPostitatud: 14. november 2005, 20:48
Postitas Endised kasutajad
Paar korda pean üksinda hakkama saama. Seda, et küljenahk sõrmede vahele, nõel paralleelselt kehaga ja siis süst naha alla - seda ma juba tean. Tundub kuidagi keeruline looma ise kinni hoida ja siis veel süstida ka - kas keegi oskab mingit asendit soovitada, kuidas looma paremini kinni hoida, rätikusse keeramine sel puhul vist ei aita.

Re: Põletikulised munandid

PostitusPostitatud: 14. november 2005, 22:59
Postitas Endised kasutajad
Mina võtan sel puhul tavaliselt sea küljega enda vastu , nii et pea vaatab vasakule . Vasaku küünarvarrege fikseerin notsut ja sõrmedega saab siis ahtri peal nahka sikutada . Parem käsi jääb täiesti süstla jaoks .(eeldusel muidugi , et oled paremakäeline ).Torgata oleks hea ühe korraga piisavalt tugevasti ja kiiresti , muidu jõuab nots rabelema hakata .
Jõudu siis Vuntsikesele ja pikad paid meie poolt. Loodame et tal läheb ikka kõik hästi . Põletik pidi ilmselt olema mingi väga aeglase kuluga alaäge asi :? Need pisikesed karvapallid on ju nii tundlikud .
Sulle endale ka jõudu ja vastupidamist oma patsiendiga !

PostitusPostitatud: 15. november 2005, 09:19
Postitas Ruigaminni
Tänase süstiga sain esimese korraga hakkama, hea seegi. Tegin nii nagu Paraboa õpetas, aga Vunts tahtis ikka hirmsasti rabeleda juba enne, kui süstla üldse kätte võtsin. Keerasin siis esimese kehapoole veel ka tihedalt rätikusse ja siis tegin tagakeha küljele süsti.
Merisea nahk on ikka metsikult paks küll, ei kujutanud ette, et nii raske on torgata ja karvad segavad ka muidugi omajagu.
Vunts oli eile õhtul ilmselt narkoosist veel uimane - heitis heinasõime ette pikali ja ei liigutanud, aga näksis siiski mõne kõrre. Tõstsin joogipudeli ka talle lähemale. Täna hommikul ta liikus juba aktiivselt ringi ja oli nõus kurki ja heina sööma.
Ma ei tea, kas tegin õigesti või valesti, aga tõstsin ta Preili ja poegadega hommikul ühte puuri (kuigi väike viljastamisvõimalus on siiski ju veel olemas). Ta hakkas aktiivselt Preili pabulaid noolima igatahes ja ajas Preili sellega üsna segadusse - äkki aitab see Vuntsi soolestikku vähekenegi. Kuidagi nakkusohtlik ei tohiks ta ju olla.
Peale antibiootikume hakkame spetsiaalset probiootikumi ka andma soole mikrofloora taastamiseks, sest arst arvas, et seda pole samaaegselt mõtet anda - antibiootikum tapvat ka probiootikumi bakterid (natuke biojogurtit üritan siiski anda + Preili pabulad, mida ta ise jahib).

PostitusPostitatud: 21. november 2005, 15:44
Postitas Ruigaminni
Süstid saime tehtud, kuigi lõpuks tal vist muutus see süstimise külg valusaks ja ta kippus hirmsasti rabelema. Kui teine inimene kinni hoidis, siis polnud nii keeruline.
Täna siis käisime arsti juures. Mõtlesin, et vast saab niidid välja ja probiootikumi. Aga täna hommikul otsustas Vunts ise oma haava harutama hakata ja sikutas selle otsast natuke lahti ja veriseks.
Niisiis pandi antibiootikumipulbrit peale ja reedel läheme tagasi - seni üritame kuidagi probiootikumi manustada (Bio-Lapis küülikutele ja teistele väikeloomadele).
Kas saaks ise teha midagi, et ta oma haava ei näkitseks?
Ja kuidas teie olete probiootikumi mugavalt manustanud (toidu või veega)?

PostitusPostitatud: 23. november 2005, 23:34
Postitas Endised kasutajad
Palju maksab kastreerimine?

PostitusPostitatud: 24. november 2005, 08:02
Postitas Endised kasutajad
Ühte konkreetset hinda ei saa öelda. See oleneb kliinikust ja konkreetsest seast. Alguses maksad operatsiooni eest ja pärast tuleb niidid välja võtta. Alati peab arvestama ka võimalusega, et tekib põletik või kisub loom haava lahti (ravimite hind ja/või uuesti õmblemine). Lisaks on kõik operatsioonid ohtlikud, sest narkoos on nii väikesele loomale ohtlik.
Kliinuikut ei saa ka valida päris ainult hinna järgi - valida tuleb ikka kliinik, kus on olemas närilisiste alal väga kompetentne arst.
Mulle öeldi Tartu R-kliinikust kastreerimise hinnaks 500-600 krooni, aga kuna Vuntsilt avastati põletik (ei tekkinud pärst oppi), siis on mul praeguseks kulunud juba 780 (koos ravimite ja vitamiinidega) ja niite välja võtmas pole me veel käinud.

PostitusPostitatud: 24. november 2005, 13:15
Postitas Kissu
Meie IP-ga käisime ka R-kliinikus. Kuna op läks täiesti tavaliselt ja komplikatsioone ei tekkinud siis läks meil 460 krooni aga ma ostsin veel c-vitamiini tilku 5 krooni ampull nii, et sai see 500 krooni täis - mõtlesin, et ehk on kasulik eriti pärast opi neid anda. :)

PostitusPostitatud: 24. november 2005, 13:25
Postitas Endised kasutajad
Mina annan lahustuvat c-vitamiini tabletti vee sisse, see ka oli juba hinna sisse arvatud.

PostitusPostitatud: 25. november 2005, 09:41
Postitas Endised kasutajad
Ja kuidas siis reedene (tänane) arstilkäik läks?

PostitusPostitatud: 25. november 2005, 21:38
Postitas Endised kasutajad
Huvitav, kui kassid opil käivad, ei toimu mingit niitide välja võtmist, kas siis väikeloomadele ei tehtagi õmblemist ise sulavate niitidega. Säästaks looma hilisemast vaevast. :?

Re: Põletikulised munandid ja süstimine

PostitusPostitatud: 25. november 2005, 22:02
Postitas Endised kasutajad
kas siis väikeloomadele ei tehtagi õmblemist ise sulavate niitidega. Säästaks looma hilisemast vaevast.

Kui Oss opil käis pandi küll resorbeeruvad õmblused .Samuti rotikutele .

PostitusPostitatud: 28. november 2005, 10:00
Postitas Ruigaminni
Ilmselt siis oli hariliku niidi järele vajadus (neil oli seda operatsiooni väga raske teha, sest koed olid väga rabedad), aga miks just selle niidiga, ma ei küsinud.
Reedel käisime jah arsti juures. Haav oli ühest kohast pahaks läinud (mingi pätu niidikanalis, seal kust Vunts ise niidi ära sikutas). Puhastati haava vesinikuga ja tehti süsti (paistetuse alandajat, sest haava ümbert oli tursunud ja suguti rippus seetõttu välja).
Vunts ise on väga tubli ja arst arvas, et nüüd saab kõik korda.
Kaasa saime no spa süste (lihaselõdvesti, et põssa endale haiget ei teeks välja rippuva sugutiga allapanu peal) ja vesinikku haava puhastamiseks.
Arsti juures tehtud süst mõjus hästi (no spad ise süstima ei pidanud) ja määrisime suguti otsa õliga (seal oli väike korbastunud koht).
Tundub, et praeguseks on turse alla läinud ja haav paraneb.
Probiootikumi päevast kogust tuli lahustada 50 ml vees - see on süstlaga andmiseks tohutu kogus ja ma pole päev otsa kodus, et iga tunni tagant mingi kogus anda. Seega lõikasin mahlast paprikat suht väikesteks tükkideks ja riputasin probiootikumi pulbri paprika lõikepindadele - kuna paprika Vuntsile väga maitseb, siis pisteti kõik nahke.

PostitusPostitatud: 28. november 2005, 16:57
Postitas Endised kasutajad
No edu ja jaksu Vuntsile.
Pärast kõiki neid vintsutusi paistab ka õnnelik lõpp: segamatu kooselu oma Preiliga :) Ei mingeid planeerimata rasedusi ega muid muresid paaril..

PostitusPostitatud: 28. november 2005, 17:02
Postitas Endised kasutajad
Oh jah - vahepeal juba kartsin, et olen jõuludeks ühest lemmikust ilma, aga nüüd läheb kõik ainult paremaks (haav oli ka täna juba päris ilus ja stafülokokk ei vohanud).
Järgmine üllitis: "Pereplaneeriminse A ja O merisigadele", erilise rõhuga manitsusele mitte mingil juhul võtta erisoolisi loomi.
Ja tulevikuunistus - kõigile loomavõtjatele juba poes/kodus/farmis süstimine selgeks õpetada, muidu lemmikut ei saa + eksam loomaliigi eripäradest ja pidamistingimustest + kohustuslik koduvisiit nende elamistingimuste kontrollimiseks. :D:D:D