Kleepuv ja haisev kaka

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kleepuv ja haisev kaka

PostitusPostitas Miti (Teema autor) » 01. august 2015, 15:08

Hei, andis mul ikka üle 5 aasta siia foorumisse tulla selle teema pärast. Tänud ette neile kes viitsivad nüüd seda pikka joru lugeda.

Mure on järgnev. Mul on merisiga, nimeks Tõmmu, käib praegu kuuendat eluaastat (sünd. 14.11.09). Muidu kui ta kakas kuskile väljas oleku ajal (teki sisse, põrandale vm kuhu iganes), tuli nagu ikka selline kuiv ja vormis pabul- sai peopessa korjatud ja ära visatud, aga nüüd viimased paar kuud on ta kaka väga imelikuks läinud, justkui nagu kleepuvaks, määrib kõhualust jne. Nagu sigadele kohane, puuris ka kakab sinna kus magab (see puuripool kus hein ja toit on)?? Ülejäänud puuripool, kus on kraanulid ja võimalik vett juua, on pm vaata et 10x puhtam. Kui ta ühe koha peal tükk aega kakab, on lõpuks see hunnik ise nagu üks sitt, kõik üksteise otsa kleepunud ja väikesi pabulaid enam ei eristagi+ täna täheldasin, et haiseb ka ikka kohutavalt ja teistmoodi, nagu lehmasõnnik. Kui ta väljas askeldab mul ja tahab teki sees olla, siis mõne aja pärast kui vaatan mis teeb seal, on jälle üks kleepuv kuhi kakat seal, mida ma sõna otseses mõttes nokin sealt tekilt maha?
Varem ei olnud nii, pabul oli nagu pabul ikka, kuiv ja ei haisenud nii- korjasid kergelt kokku. Nüüd aga kleepuv, haisev ja nokid seda maha teki pealt(kui ta seal otsas tallanud on). Pluss see kaka hakkab külge ta tallaalustele ja küüntele, alles püüdsime käpad puhtaks nokkida tal, iga vaba otsas oli nagu kuhi kakat.
Toitumine, eluviis (vb liigub ainult natukene vähem kui nooremana)jne kõik on sama nagu aastast aastasse, muutunud on ainult kaka. Mida ma nüüd teistmoodi tegema peaks? Või milles asi? Kui täpsustavaid küsimusi on- andke tulla!

PS. Mainin ära, et tal oli ka poolõde Muffi (07.11.09-22.12.13), kes suri äkitselt päevapealt ära, mingeid sümptomeid vm polnud- vaevalt et see nüüd praeguse kakalooga seotud on.
Miti, Muffi, Tõmmu!
Miti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kleepuv ja haisev kaka

PostitusPostitas kirjuküülik » 08. august 2015, 11:19

Soovidan kiiresdi loomaarstile mina .
kirjuküülik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: Kleepuv ja haisev kaka

PostitusPostitas Lind1100 » 19. august 2015, 17:21

Kas merisea toidus on midagi muutunud / mida talle süüa annate? Mõningad kõhuhädad tulevad sellest. Kas sööb isukalt/normaalselt/tavalises koguses?
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist