Merisea kastreerimine

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Merisea kastreerimine

PostitusPostitas Deegukari (Teema autor) » 15. oktoober 2014, 13:03

Keegi, kes on oma isase merisea kastreerida lasknud, oskab vast vastata. Kas see võib merisea edasisele tervisele ja elule negatiivset mõju avaldada? Kas taastumine kestab kaua? Kui ohtlik see iseenesest on? Milline hinnaklass võiks olla (et kas tasub üldse sellele mõtlema hakata)?
Meil on lisaks kolmele isasele vennakesele (pooleaastased) kodus ka emased ruigamid ja kõikide kodurahu huvides olen hakanud mõtlema, et lihtsam oleks sellele podisemisele ja võimuvõitlusele lõpp teha. Eraldi puuri ei tahaks seakesi ka kõiki elama panna, see vast oleks lõppkokkuvõttes veel nukram variant.
Üks merisiga ja kolm kassi :)
Deegukari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 16
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea kastreerimine

PostitusPostitas Nümmi » 23. november 2014, 15:59

Mul on ka selline küsimus
♥ C.W Gortner
♥ Me olime valetajad
♥ Minu sari
Kasutaja avatar
Nümmi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 29
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea kastreerimine

PostitusPostitas Kissu » 23. november 2014, 16:52

Kastreerimise nagu iga teise operatsiooniga kaasnevad omad riskid. Kindlasti tasuks valida korralik loomakliinik ja tohter, kellel on väikeloomade kastreerimisega kogemusi. Tartus olen ise lasknud merisiga ja küülikut kastreerida dr. Uibopuu juures R-kliinikus. Mõlemad operatsioonid on läinud kenasti ja komplikatsioonideta. Hilisemat mõju tervisele pole täheldanud.

Mida sa mõtled taastumise aja all? Isast merisiga ei tohiks emastega kokku lasta enne 2 nädala möödumist. Samas söömise/joomise jms. saavad nad kenasti hakkama kohe pärast narkoosist välja tulemist ja üles ärkamist. Seni kuni haav paraneb, tuleks kasutada aluspanuna paberrätikuid ja pehmet riiet (nt. fliis). See aeg võiks olla ka sinna 1-2 nädala kanti.

Hinna osas helista loomakliinikusse, sest igal kliinikul on oma hinnakiri, visiiditasu jms. Kaks aastat tagasi maksin küüliku kastreerimise eest vist 30-40 euri kandis. Hinnad on kindlasti vahepeal muutunud.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline