Hääl kadunud

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Hääl kadunud

PostitusPostitas Moonduja (Teema autor) » 20. veebruar 2012, 20:06

Ei suutnud otsinguga sellist teemat leida ja tegin uue. Probleem selles, et meriseal on kadunud hääl. Külmast ei tohiks see olla, kuna toas on parajalt soe. Ühesõnaga - pilt on, aga häält pole. Vahel tuleb välja kähin, vahel tundub nagu maigutaks lihtsalt suud. Olen püüdnud anda soojemat joogivett, et äkki mõjub paremini, aga ei mingit vahet. Sama notsul endal küll sellega muret ei ole. Vudib elurõõmsalt mööda puuri ja toimetab omi toimetusi. Kas ma peaksin sellest väga suurt numbrit tegema, kui notsut ennast see ei häiri?
Moonduja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Asukoht: Tutermaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hääl kadunud

PostitusPostitas Elllii » 20. veebruar 2012, 21:09

Kui sulle tundub , et asi on tõsine , siis ma arvan et sa peaks loomaarsti juurde temaga minema . Aga võibolla ta on lihtsalt vaikne ja ei taha häält teha ? :P
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hääl kadunud

PostitusPostitas Kissu » 22. veebruar 2012, 15:42

Kas ta varem ikka ruigas? Turtsumist vms. kummalisi märke pole?

Üldiselt mina külastaks nii igaks juhuks loomaarsti, kuna see normaalne ikka pole. Kui ei ole võimalik loomaarsti juurde minna, siis võiks vähemalt telefoni teel nõu küsida. Telefoni teel võiks küsida abi R-Kliinikust dr. Uibopuu käest (Telefon: 738 1219) või Tatari kliinikust dr. Joosti käest (Telefon: 646 7084).
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Hääl kadunud

PostitusPostitas Moonduja (Teema autor) » 22. veebruar 2012, 20:00

Merisiga on juba varsti kuue aastane, seega juba paras pensionär. Ta on koguaeg olnud liigagi häälekas ja ma ei salga, et hetkel on osad perekonnaliikmed väga rahul sellega, et ta enam ei huilga hääle puudumisel. Ma ei tea, kas see on seotud, et ta on viimasel ajal kaalust alla võtnud, kuid kuna ta on koguaeg väikest kasvu olnud (täiskasvanult 750g maksimaalselt) siis arvan, et see on äkki vanadusest tingitud. Suur tänu vastamast ja helistan loomaarstile kindlasti. Miks ma just siit abi palusin on just sellepärast, et loom ise asub väikeses kohakeses, kus loomaarst tegeleb ainult koerte-kassidega ja ma ei olnud teadlik, et loomaarstidelt saab ka telefoni teel nõu küsida ilma kohale ilmumiseta.
Moonduja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Asukoht: Tutermaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hääl kadunud

PostitusPostitas Kissu » 23. veebruar 2012, 11:01

Ma kujutan seda kisakõri päris hästi ette, kuna mu eelmised notsud olid tõsiselt häälekad. Mu uued notsud on vaiksemad ja pean ütlema, et kergendus tunne on suur. :D

On palju hädasid mille puhul loomaarst tõesti ei saa anda nõu telefoni teel, samuti on üprisgi palju loomaarste kes ei soovi telefoni teel nõu anda. Õnneks need 2 loomaarsti, kes on väikeloomade kohapealt autoriteetideks saanud Eestis, on enamasti nõus ka telefoni teel abi jagama häda korral. Loodetavasti oskavad nad ka mingit nõu anda.

Sa võiks meile ka teada anda, kui midagi selgub, kuna ma pole ise sellise probleemiga varem kokku puutunud ja täitsa huvitab, et millest see tuleneb.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Hääl kadunud

PostitusPostitas Moonduja (Teema autor) » 27. veebruar 2012, 16:02

Niisiis helistasin täna dr Joost'ile, kes arvas, et ehk on ülemiste hingamisteede põletik ja küsis, kuidas seedimisega on. Kuna söömise ja seedimisega põrsal probleemi pole, siis ütles, et annaksin nädala jooksul 25-50mg c-vitamiini ja vaataksin, kas tuleb hääl tagasi või ei. Kui ei tule, siis helistan uuesti. Ütleski, et enamasti kaasneb hääle kadumisega ka seedehäire. Väga tore arst oli :) Aitäh soovitamast.
Moonduja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Asukoht: Tutermaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hääl kadunud

PostitusPostitas Kissu » 27. veebruar 2012, 18:15

Ega siis ole muud, kui soovida notsule peatset paranemist. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Hääl kadunud

PostitusPostitas Merisigane12 » 13. mai 2012, 20:18

Kas notsu paranes ilusasti?
Ma armastan merisigu !!!!!!!
Kasutaja avatar
Merisigane12
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 12
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus

Re: Hääl kadunud

PostitusPostitas Moonduja (Teema autor) » 29. juuni 2012, 14:00

Paranes küll, kuid nagu vanuritega ikka juhtub, siis ühed hädad lähevad ja teised tulevad. Leidsin tal songalaadse moodustise, seega arsti juurde minemisest me vist ei pääse.
Moonduja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Asukoht: Tutermaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist