Kärbsevaglad puuris - mida nende vastu ette võtta?

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kärbsevaglad puuris - mida nende vastu ette võtta?

PostitusPostitas Elllii (Teema autor) » 01. oktoober 2011, 09:51

Tere!

Vabandan, et sarnane teema on juba olemas, aga ma tahaksin ikkagi täpsemalt teada, mida teha. Et minul oli siis niimoodi, et sobrasin oksakesega puuri allapanus, mis oli juba päris must ja avastasin selle allapanu sees väga palju väikeseid ussikesi :shock: . Vaatepilt oli vägagi õõvastav, seega võtsin merisea puurist välja ja puhastasin puuri nii puhtaks, kui vähegi sain.
Nüüd paari päeva pärast peale allapanu vahetust on jälle hakanud kärbsed puuri tulema. Iga kord, kui tulen koolist, on jälle paar-kolm kärbest mahakukkunud heinte all ... et mida ma nende vastu tegema peaks? Kas ma peaksin sellest puuri nurgast tihemini allapanu vahetama? Ja kas on olemas mingit head desinfitseerimisvahendit, mis pole loomadele kahjulik, aga millega saaks iga kord peale allapanu vahetust puuri üle desinfitseerida?

Aitäh :)
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kärbsevaglad puuris - mida nende vastu ette võtta?

PostitusPostitas nirgike » 01. oktoober 2011, 10:50

Rubriigis "Üldised loomajutud" teemas Üldiselt puuri puhastamisest + nipid ja vahendid soovitab Kissu:

Sellisel puhul soovitan sul minna rääkida oma murest loomaarstile. Meile anti R-Kliinikust selleks puhuks ampullitäis mingist vedelikku (tõesti nime ei mäleta). Haises see asi kohutavalt, kuid kui puurid pestud said korra siis rohkem enam neid vaklasid ei näinud puuris. Isegi kärbeste hulk toas vähenes. Ühesõnaga siiani pole enam vaja olnud pesta selle asjaga, sest lihtsalt ei ole enam selliseid nähtusi.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kärbsevaglad puuris - mida nende vastu ette võtta?

PostitusPostitas Elllii (Teema autor) » 01. oktoober 2011, 11:12

Ma elan kesk-Eestis , pole aimugi , kust loomaarsti leida võiks :(
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kärbsevaglad puuris - mida nende vastu ette võtta?

PostitusPostitas Kissu » 01. oktoober 2011, 11:48

Üle Eesti loomakliinikud - ehk leiad siit mõne loomakliiniku, mis asub sinu kandis.

Teine võimalus on lihtsalt tihedamini aluspanu vahetada. Need tekivad puuri enamasti siis, kui puhastamiste vahele kipub pikem periood jääma. Pidevalt aluspanu vahetades ja korralikult puuripõhja pestes, peaksid need samuti ära kaduma.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kärbsevaglad puuris - mida nende vastu ette võtta?

PostitusPostitas Elllii (Teema autor) » 15. oktoober 2011, 11:39

Aitäh abi eest , leidsin loomaarsti + neid usse pole enam , sest nüüd vahetan palju tihemini allapanu :)
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kärbsevaglad puuris - mida nende vastu ette võtta?

PostitusPostitas merisigutik » 04. juuli 2016, 19:25

Mul juhtus sama asi eile kui hakkasin allapanu feliksi puuril vahetama ja mul tõesti läks süda jube pahakas kui ma neid ussikesi nägin ise ma ei suutnud neid ussikesi sealt ära võtta kuna see oli minu jaoks liiga õõvastav pärast kui vanaema võttis need välja(kummikindaga ikka) ss ma pesin ja dessifinteerisin puuri ära ja ma arvan et olen ise süüdi et need vaglad seal olid kuna ma ei viitsinud eelneval päeval allapanu vahetada ning see oli 6 päeva all Kuigi tavaliselt ma puhastan iga 4 päeva tagant :bang: Sellist asja nagu ei viitsi ei tohi olla oma lemmikoomadega :grr: Ise võtsin vastutuse no enam ma igastahes nii ei tee sain õppetunni kätte :-)
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline