Merisea kasvaja opereerimine. Kellel on kogemusi?

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Merisea kasvaja opereerimine. Kellel on kogemusi?

PostitusPostitas Ellimeribell (Teema autor) » 30. juuli 2011, 13:09

Meil mure- meriseal (3,5.aastane) avastati kasvaja (vasakul küljel väike munake). Loomaarst ütles, et seni kuni ta jookseb-sööb ja joob, pole mõtet opereerida, sest narkoosile üldjuhul merisead vastu ei pruugi pidada. Samas ütles ta, et peaks ikkagi opereerima pigem varem kui hiljem, aga nemad ellujäämist ei garanteeri ning ehk on parem tulla siis, kui loom enam süüa-juua ei taha. Meie arvates on siis juba kindlasti hilja, sest söömata-joomata merisiga ei suudakski ju operatsioonile vastu pidada, või mis? :dunno: Oleme täiesti mures ja "peatud" praegu- mida teha? Kas kellelgi on sarnast kogemust- käisite operatsioonil ja kuidas läks? Kuna käisime väikeses erakliinikus, siis kavatseme minna veel konsultatsioonile kas Tallinna Tiia Toometi kliinikusse või Tartusse EMÜ väikeloomakliinikusse.
Ellimeribell
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea kasvaja opereerimine. Kellel on kogemusi?

PostitusPostitas Kissu » 30. juuli 2011, 13:18

Minu arvates on sul täitsa õige loogika. Merisiga, kes enam süüa-juua ei taha, ei pruugi tõesti enam operatsiooni kaugeltgi üle elada. Samuti tasub pigem varem, kui hiljem asjaga tegeleda. Mida kaugemale kasvaja oma haarmed sirutab, seda tõenäolisem on, et see pärast opi tagasi tuleb.

Tartus soovitaks külastada R-kliinikut, mis on väga väikeloomasõbralik kliinik. Dr. Uibopuu tegeleb seal ka operatsioonigeda. Ise olen lasnud tal merisea kastreerida - narkoosist tuli kenasti välja ja komplikatsioone ei esinenud. Roti kasvaja osas pakkus ta mõned nädalat tagasi hinnaks umbes 700 eesti krooni (ei hakkanud eurodesse ümber arvutama). Ei kujuta ette, kas meriseal läheb rohkem ja eks see mingil määral oleneb ka kasvaja täpsemast asukohast ja operatsiooni keerukusest. EPMÜ osas viimati teatasid nad mulle, et ei tegele väikeloomadega üldse, seega tasuks kindlasti ette helistada ja uurida. Tallinnas tegeleb väikeloomadega veel Tatari loomakliinik (rottide ja küülikute osas soovitatakse valdavalt seal käia).

Kliinikute kontaktandmed leiab siit: viewtopic.php?f=83&t=5157
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisea kasvaja opereerimine. Kellel on kogemusi?

PostitusPostitas nirgike » 30. juuli 2011, 21:16

Minu meriseal oli ka külje peal mingi muna ning lasin opereerida. Merisiga suri kliinikus operatsiooni järel. Narkoosist väljatulekut ei pidanud vastu. Operatsioon toimus Tartus R-kliinikus ning olin seal aasta varem lasnud sama merisea kastreerida ja siis läks kõik hästi. Arst ise oli ka väga kurb ja üllatunud, et kasvajaoperatsiooni järel merisiga niimoodi äkitselt suri. Ka mulle oli see šokk ja mõtlesin, et oleks pidanud laskma tal ikka kasvajaga edasi elada, oleks ikka kauem elanud ja lõpuks oleks lasnud magama panna, kui juba väga haigeks jääb.

Aga olen ka nõus, et kui otsustad lasta opereerida, siis pigem kohe, sest lisaks tervise nõrgenemise asjaolule aja jooksul kasvaja läheb suuremaks ja lõigata tuleb rohkem.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea kasvaja opereerimine. Kellel on kogemusi?

PostitusPostitas Ellimeribell (Teema autor) » 01. august 2011, 22:40

Aitäh info eest! :-D Saime neljapäevaks aja R-kliinikusse Tartus. Kuulame, mis seal räägitakse ja siis otsustame. Õnneks on notsu praegu vilgas ja mingeid haiglase oleku märke pole. Loodame, et saame temaga veel mitmeid aastaid koos olla :-)
Ellimeribell
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea kasvaja opereerimine. Kellel on kogemusi?

PostitusPostitas Kissu » 01. august 2011, 23:35

Hoian teile kõvasti pöialt ja anna ikka teada, kuidas teil kulgeb! :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist