Merisiga uimane ja ei söö (kiiresti abi vaja)

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Merisiga uimane ja ei söö (kiiresti abi vaja)

PostitusPostitas Jällu (Teema autor) » 08. november 2010, 18:14

Tere.

Mu isane merisiga käis eelmine nädal kolmapäeval kastreerimisel. Sealt anti kaasa antibjootikumid ja kästi seda suhu lasta süstlaga 2 korda päevas, hommikul ja õhtul. Nüüd täna esmaspäeval vaatan et merisiga on kuidagi kõhn ja nagu ... uimane vms. Emane on rõõmus ja sööb, aga isane on väga kahtlane. Paluksin abi kas keegi oskab öelda mis tal voga on ja kas ma peaksin arsti juurde minema. Arsti juurde minemisega on natuke problleme kuna ema on mul Brüsselis tööl (ta tuleb 11.nov) kuigi arst on 3 tänavat edasi. aga õues on külm ja siina kõnnib tegelikult 15 min. Mida teha? Palun aidake. :umm:
Nirvana
Kasutaja avatar
Jällu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 130
Teemad: 21
Pildid: 1
Asukoht: Tartu/Tammelinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga uimane ja ei söö (kiiresti abi vaja)

PostitusPostitas Kissu » 08. november 2010, 19:03

Kuna meriseal alles hiljuti operatsioon oli, siis võivad olla sellest tulenenud komplikatsioonid. Üpris kindel on see, et ta tuleks ikkagi loomaarstile ette näidata, sest interneti teel teda ravida ei anna ja koduste vahenditega turgutades ei pruugi ta 11-ndani vastu pidada. Sul pole ühtegi vanemat inimest, kes oleks nõus sind selles osas aitama? Soovitaksin sul vähemalt oma loomaarstiga telefoni teel rääkida või ilma notsuta kohale minna ja nõu küsida.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisiga uimane ja ei söö (kiiresti abi vaja)

PostitusPostitas Jällu (Teema autor) » 09. november 2010, 11:46

Kiidan väga Tartu väikelooma kliinik FIK'i. Helistasin arstile ja ta tuli mulle koju ja tegi meriseale 2 süsti ja ütles et hoiaksin teda soojas. Seda ma ka tegin. Kui magama läksin panin Elvise (merisea) puuri ja lambi teda soojendama. Ühel hetkel kuulsin aevastust. Läksin igaksjuhuks vaatama mis toimub. Ta oli puuri nurgas ja ei hinganud eriti. Võtsin ta välja ja proovisin talle vett suhu anda aga ta ei võtnud seda vastu. Panin ta radiaatori läedale sooja. Ühel hetkel ta süda enam ei löönud. Proovisin paaniliselt kuid rahulikult teda elustada ja kuidagi suust suhu hingamist teha kuid ei midagi. Ta oli alla andunud. Sain aru et midagi ei ole enam teha ja panin ta ülale ja paitasin teda. Siis otsisin ühe karbi ja panin ta sinna sisse, vatti panin alla. Panin tema juurde ka temale väga kalli kella. Lasin Brendal (teisel meriseal) temaga hüvasti jätta ja neljapäeval arvatavasti matame ta maha. Loodan et tal on üleval hea elu. Nüüd otsin Brendale kaaslast kuna ta on väga kurb ja norutab pesas. Hoian teda tihti süles ja lohutan teda ja tema lohutab mind. Elvis oli minu juures ainult 3 nädalat, sain ta oktoobri keskel. Ta oli üks mu esmestest merisigadest. Puhka rahus.
Nirvana
Kasutaja avatar
Jällu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 130
Teemad: 21
Pildid: 1
Asukoht: Tartu/Tammelinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga uimane ja ei söö (kiiresti abi vaja)

PostitusPostitas siky87 » 09. november 2010, 11:50

Minupoolne kaastunne!
Kasutaja avatar
siky87
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga uimane ja ei söö (kiiresti abi vaja)

PostitusPostitas Mercar » 09. november 2010, 12:35

Kui kahtled ja tahad teada miks loomake suri võiks lasta ta lahata. Saad teada kas läks midagi kehvasti opiga või hiljem manustatud ravimitega.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga uimane ja ei söö (kiiresti abi vaja)

PostitusPostitas Jällu (Teema autor) » 09. november 2010, 17:45

Aitäh, arvatavasti teengi seda.
Nirvana
Kasutaja avatar
Jällu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 130
Teemad: 21
Pildid: 1
Asukoht: Tartu/Tammelinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga uimane ja ei söö (kiiresti abi vaja)

PostitusPostitas K2thlin » 03. mai 2011, 20:48

Tere,
mõned päevad tagasi kurtis mu ema(me ei ela koos), et tal merisiga ei söö üldse ja on hästi loid. Arvasin kohe, et äkki on kõht kinni, nii oligi. Käskisin anda ananassi mahla ja salatilehti, sest heina ta pidavat päevas ikka mõned kõrred sööma. Tegelikult ma ei tea kas see ananassimahl aitas talle või ei, ma enda jänesele andsin kunagi seda ja aitas. Peale seda muutus tal notsu erksamaks küll. Siis avastas ta, et notsul pepu juurest kõik paistes ja kaka ära kuivanud sinna äärde, tegi tal selle vatitikuga puhtaks. Nüüd ta enam ei ole loid ja sööb ka natukene võilillelehti ja kurki oli ka söönud natukene, aga ei joo üldse, kuivtoitu ka ei taha. Ise ei anna vist enam midagi teha, et ainus võimalus on arsti poole pöörduda, sest ema ütles et notsul nagu oleksid tasakaaluhäired ka. Äkki keegi oskab nõu anda?
K2thlin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisiga uimane ja ei söö (kiiresti abi vaja)

PostitusPostitas Kissu » 04. mai 2011, 08:22

Kindlasti tasuks kiiremas korras arsti juurde minna. Merisigadel on söömisega seotud probleemid kõik väga tõsised, sest merisea seedesüsteem on ehitatud nõnda, et ta peab pidevalt sööma. Lisaks näitavad merisead ja üldse väikeloomad oma haigusi välja alles siis, kui asi on äärmiselt tõsine, vahel ei saa ka arst enam aidata. Seega on väga tähtis, et koheselt mõne väikeloomadega tegeleva arsti poole pöörduksite oma notsuga.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron