Tervisekontroll ja loomaarsti külastamine

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Tervisekontroll ja loomaarsti külastamine

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 06. september 2010, 17:57

Sattusin lugema ühte väga vana teemat, kus räägiti loomaarsti külastamise sagedusest. Soovitati, et vähemalt korra aastas peaks meriseaga ikka arstil käima ja vanemate notsude puhul lausa kaks korda aastas. Samas vanasti oli loomaarstide visiiditasu piisavalt odav, et paljud käisid ka näiteks küüsi lõikamas loomaarsti juures, mille käigus kontrolliti loomakese tervis ka üldisemalt üle.

Teema enda võite leida siit: viewtopic.php?f=170&t=372

Mind hakkas huvitama, et kuidas tänapäeval selle asjaga on. Kas käite profülaktika mõttes arstile oma põrssakesi näitamas? Ning kas masu on sundinud küünekäärid kätte haarma või käiakse ikka veel arsti juures ka küüsi lõikamas?

-----------------------------

Enda kohta võin nõnda palju öelda, et meie niisama notsudega arstikontrollis ei käi. Olen notsusid piisavalt kaua pidanud, et tunda ära väiksemad käitumise muutused, mis võiksid viidata haigusele ning kahtlen, kas arst ilma proove tegemata suudaks midagi enamat notsut vaadates välja lugeda. Samas algaja notsupidajana käisin ma arstil ikka mõned korrad kontrollis küll - siis ei osanud veel oma notsusid nõnda hästi jälgida.

Küüntelõikusega saan samuti ise hakkama - muidu läheks lihtsalt pankrotti sellise loomaaiaga nagu minul on. Iga kuu aja tagant vaja lõigata ju neid. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tervisekontroll ja loomaarsti külastamine

PostitusPostitas nirgike » 07. september 2010, 21:25

Minu jaoks on arsti juures käimine üks ebameeldiv ettevõtmine, s.t. ma teen seda pigem siis, kui tõesti peab, aga niisama muuseas doktori juurest läbi astuda ei taha, ei ise ega oma loomadega. Pealegi mõnel arstil on suhtumine, et no mis sa üldse tuled, kui midagi viga pole.
Arstil käin meriseaga siis, kui kahtlustan, et tal midagi viga võib olla - käitumine teistmoodi, kehal midagi kahtlast (punn vms) jne. Küünte lõikamisega olen õnneks ise hakkama saanud, üks siga on tõrges selles suhtes, aga teised lasevad enam-vähem ilusti lõigata.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist