Isane käitub kummaliselt

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Isane käitub kummaliselt

PostitusPostitas Kriimuke (Teema autor) » 31. august 2010, 17:49

Tere ! Mul on mure isase meriseaga . Ma sain endale eile emase merisea . Noh täna lasime nad kokku. Siis kui ma panin isase oma puuri ja emase oma puuri , siis hakkas isane väga kõvasti ruigama . Siis võtsin ta sulle ja praegu ta suht tudub mu süles :happy: . Aga ,siis kui ta puuris oli , siis ta sõi palju ja käis puuris ringi , ja siis korraks lohistas ta oma tagumikku mööda puuri :shock: .Ja ühelt käpalt tuleb tal karva :huh: Homme , ehk siis 1.sep kui ma aktuselt tulen , siis lähen kriimuga loomaarsti juurde !!. Aga abi võite ikka pakkuda :-)
Vastuseid ootades väike Kriimuke koos oma perenaisega :happy:
Viimati muutis Kriimuke 15. juuli 2011, 14:23, kokku muudetud 1 kord.
Kriimuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vajan kähku abi !!!!!

PostitusPostitas nirgike » 31. august 2010, 20:18

Pepuga vastu maad vedamine on territooriumi märgistamine.
Kisab ta sellepärast, et tahab emase juurde.

Ja ei saa aru, miks paaritumise üle nii rõõmustada. Emane merisiga on niigi elukohavahetusest stressis, ei lasta tal sissegi elada, kui kohe tited taha, ehk siis lisame aga koormust ja stressi veel juurde.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isane käitub kummaliselt

PostitusPostitas Kriimuke (Teema autor) » 02. september 2010, 17:44

ma ei sooviks õiendamist , aga emane oli ise ka täitsa nõus isasega kokku saama
Kriimuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isane käitub kummaliselt

PostitusPostitas triini22 » 02. september 2010, 18:02

Nirgike ei ole ju õiendanud, vaid tunneb lihtsalt muret emase merisea pärast. Ei tasu südamesse võtta, siinsed kasutajad soovivad pisilemmikutele lihtsalt kõige paremat. Mis sellesse puutub, et emane ise oli nõus isasega kokku saama, siis ei saa loomi võrdsustada inimestega. Loomad juhinduvad tavaliselt instinktidest. Kui emasel on jooksuaeg, siis loomulikult paaritub ta isasega, kui nad kokku panna. Ta ei mõtle, et ei täna ma ei taha või et pea valutab.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isane käitub kummaliselt

PostitusPostitas nirgike » 02. september 2010, 20:54

Jah, loomad ei otsusta mõistusega, kas paaritada või mitte. Kui neil on jooksuaeg, siis nad paarituvad ja nad ei saa sinna ise mitte midagi parata. Isegi kui nad on alles kahekuused või äsja sünnitanud vms. Minu vana ja väga haige emane koer, kes enam eriti jalgu alla ei võtnud, üritas end kasvõi viimast jõudu kokku võttes naabri isase koera juurde vedada. See ei olnud soov, see oli temast olenematu sisemine sund. Seetõttu tuleb lemmikloomaomanikul olla oma väikesele sõbrale ka mõistuse eest, kes takistaks tal paaritumast siis, kui pole sobiv aeg. Lemmikloomapidajad loevad seda loomapiinamiseks, kui omanik laseb oma loomal jooksuaegadel vabalt paarituda. Sest tiinus on kurnav ja sünnitus raske (eriti merisigadel, kelle pojad sünnivad ikka hämmastavalt suurena). Valu ja raskus aga ei peaks lemmiklooma ellu kuuluma, ilma mõjuva põhjuseta.

Aga jah, mis siin ikka enam. Võibolla läks õnneks ja nad veel ei paaritunud, seega ära neid rohkem kokku lase.
Ja palun vabandust, ma ei tahtnud näägutada, vaid eeldasin tegelikult esimeses postituses, et sa teadsid, et loomad ei saa ise valid,a kas paarituda või mitte.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron