siga ei söönud ennem hammaste lõikust ega ka peale seda !?

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

siga ei söönud ennem hammaste lõikust ega ka peale seda !?

PostitusPostitas ninnu (Teema autor) » 05. august 2010, 17:04

Tere, mul on selline mure, avastasin et merisiga ei söö ja polnud näha väljaheiteid. Peale seda jooksin kiirelt arstijuude kuna arvasin et hambad on liiga pikad. Arst kontrollis ka tagumisi purihambaid (lükkas mingi toru kurku ja vaatas valgusega) mis ei vajanud jutu järgi viilimist. Esihambaid aga võeti lühemaks. Kojutuues oli ikka sama jama, et põrsas endiselt ei söö. Annan talle süstlast piima ja vett ning sööb vaid pehmeid asju. Hiljem märkasin, et ta ei saa hammustada või lõuad on veidi krampis, heina närib aga kuidagi näritud ei saa. Silmad on vesised ja rähmased. Põrsas on 3 aastane, arst arvas, et probleemid on vanadusest tingitud. Kõik toimunud umbes nädala aja jooksul.

Olen väga mures, palun vastake!

Kõike paremat, Ninnu
ninnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: siga ei söönud ennem hammaste lõikust ega ka peale seda !?

PostitusPostitas nirgike » 05. august 2010, 18:10

Ma arvan, et su arsti ei tunne eriti merisigu. Kus kandis elad? Ehk oskab foorumirahvas sulle teise arsti soovitada.

3aastane merisiga ei ole üldse vana, suht nooruke alles. Rähmased silmad aga võivad viidata tõsisele tervisemurele. Minul ka üks merisiga muutus järjest kõhnemaks ja silmad läksid rähmaseks. Arst ütles, et silmadest juba häha, et temaga on lood halvasti.

Närislistel ongi sellised.. pikad esihambad võrreldes nt inimeste või koertega. Ja ma usun, et pärast lõikust on hambad vääga hellad. Mul oli juba hammaste pealt breketite lahti murdmisega nii et oi-oi-oi, nii et kujutan ette, kui ebameeldiv veel hammaste lõikus võib olla.

Meriseale piima ei tohiks anda, nad ei seedi seda. Võid anda juurviljadest tehtud ja ilma maitseaineteta beebitoitu (ilma nõelata süstla kaudu). Lisaks võid jahvatada kuivtoitu ja heina (kui on kuskil jahvatada) ning segada veega pudruks ja seda anda. Vett ka muidugi. Kui tooreid juurvilju ja puuvilju sööb riivitult kujul, siis see ka hea.
Aga söötma peaks teda tihti ja niipalju kui ta vähegi on nõus võtma, sest tavaolukorras nad ju söövad päev läbi.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: siga ei söönud ennem hammaste lõikust ega ka peale seda !?

PostitusPostitas ninnu (Teema autor) » 05. august 2010, 18:46

Eelmine merisiga elas 9aastaseks, jõi usinalt piima kui ülemised hambad kukkumise käigus ära tulid aga lugesin ka foorumitest et võib seedeprobleem olla ja nüüd ostan biojogurtit mis pidi seedimise paremaks tegema. Kahjuks kooli tõttu elan ise Tallinnas aga põrsas elab emaga Pärnus.. ema andis teada, et kõrvad ka värvi muutnud, ennem olid roosad aga nüüd hallikad. Loomake nagu tahab süüa aga ei suuda mäluda. Heinakõrred käivad suus ühekohapeal ringi, nii ka kurgi ja teiste tahkete toitudega.

Tänud kiire vastuse eest!
ninnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: siga ei söönud ennem hammaste lõikust ega ka peale seda !?

PostitusPostitas nirgike » 05. august 2010, 19:45

Karta on, et see lugu hästi ei lõpe, aga püüdma peab, siis ei ole vähemalt pärast kahtlusi, et "aga kui ma ikka oleks..."

Otsi siit foorumist, et millist Pärnu kliinikut soovitatakse, või postita ise küsimus: viewforum.php?f=83
Kuigi viimati, kui keegi otsis merisigade kastreerijat Pärnus, siis jõuti järeldusele, et nii spetsi seal polegi.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: siga ei söönud ennem hammaste lõikust ega ka peale seda !?

PostitusPostitas ninnu (Teema autor) » 05. august 2010, 20:01

Eks me üritame muidugi ja soovime oma loomale parimat ! Postitasin ära ehk keegi oskab ka vastata.

Tänan!
ninnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: siga ei söönud ennem hammaste lõikust ega ka peale seda !?

PostitusPostitas nirgike » 06. august 2010, 11:22

Kui kliinikus töötab mitu arsti, siis enamasti on nii ka, et igaühel neist on oma spetsialiseerumine. Näiteks mina käin Tartus ühes kliinikus, kus on närilisi hästi tundev arst, aga tema kolleeg ei osanud merisea pepuaukugi üles leida, palus mul näidata :D Aga tavaliselt ei ole kõik arstid korraga tööl, vaid ühel päeval on üks, teisel päeval teine. Seega oleks hea ka välja selgitada, et milline arstidest oleks kõige pädevam ja mis päeval ta tööl on.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: siga ei söönud ennem hammaste lõikust ega ka peale seda !?

PostitusPostitas ninnu (Teema autor) » 06. august 2010, 12:57

Ema helistas ja ütles et täna üldse ei söö enam ja vett ei võta ainult istub oma peas. Helistab loomakliinikutesse ka veel ja eks siis näeb mis saab.
ninnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: siga ei söönud ennem hammaste lõikust ega ka peale seda !?

PostitusPostitas Sirtsu56 » 06. august 2010, 13:36

Pöörduge kiiremas korras oma loomaga kliinikusse, kui 1 kliinik teile ei sobinud siis minge mujale, selline asi lõppeb halvasti kui ta ei söö ega joo .
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: siga ei söönud ennem hammaste lõikust ega ka peale seda !?

PostitusPostitas siky87 » 06. august 2010, 13:48

Ma ei tea kuidas merisigadega on, aga mul oli küülikuga ükskord kerge terviseprobleem. Ja arst küsis kohe et kas ta sööb korralikult, vastasel juhul, oleks ta pandud tilgutite alla. Ei kujuta ette kas merisigadele seda ka võimaldataks ainult, nad ju ikka küülikust väiksemad. Aga hoian pöialt, et kõik hästi läheks. Ja ruttu arstile, iga minut võib olla arvel.
Kasutaja avatar
siky87
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: siga ei söönud ennem hammaste lõikust ega ka peale seda !?

PostitusPostitas nirgike » 06. august 2010, 14:10

Mina olen istunud oma põkaga tilguti all. Oli ka nii, et ei söönud ega joonud, arstile jõudes pandi kohe tilguti, pärast oli merisiga nagu pall ja värises, kuid see päästis ta. Kuid kahjuks tal pikka elu peale seda siiski polnud antud..
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: siga ei söönud ennem hammaste lõikust ega ka peale seda !?

PostitusPostitas ninnu (Teema autor) » 07. august 2010, 14:11

Arsti juures käidud, kontrolliti veel kõike ja tehti vitamiinisüst, ise arvan, et äkki muruga mingi putukas hammustas suhu ja sp ei saanud hästi süüa. Täna on juba parem, sai juba ise heina söödud.
ninnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist