Meriseal parasiidid

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Meriseal parasiidid

PostitusPostitas liis-123 (Teema autor) » 04. august 2010, 23:11

Tere!
Mul meriseal siis nii, et ta rošett merisiga. ja tal on pepu peal nagu kaks rošetti siis sealt mõlema rošeti keskelt on täpselt mingi sentimeeter ring karva ära.
Siis läks natuke aega mööda kui avastasin et tal vist mingid putukad (häästi väikesed nagu mingi 1 millimeeter) peal, need on nagu mingid pruunid (valgete karvade peal on näha.)

Et siis küsimus on selline: Kas peaks minema kohe arsti juurde või ostma ennem rohu ja vaatama kas need (arvatavasti täid) kaovad ära või ei?
Mida teie soovitate? :shock:
Ma armastan oma Minnit
liis-123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun AIDAKE!!!!

PostitusPostitas siky87 » 05. august 2010, 06:27

Kindlasti arstile, tema teab täpselt mis rohtu kasutama peaks. Valede ravimitega võib asi hullemaks minna.
Kasutaja avatar
siky87
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal parasiidid

PostitusPostitas nirgike » 05. august 2010, 09:36

Ise need kahjuks ära ei kao. Pead minema arsti juurde, ta annab täirohut. Aga uuri enne, et milline arst sinu piirkonnas üldse oskab merisigadega midagi peale hakata, siin foorumis oli ka üks juhtum, kus arst andis liiga kanget, merisigadele sobimatut täirohtu.

Mu merisigadel on ka mitu korda täid olnud. Ega nendest lahti saamine on parajalt tüütu, pead ikka mitmeid korda rohtu panema ja hea, kui samaaegselt notsude raviga pesed ka puuri, toidunõud, majakesed, puuri koristamise kühvli ja kõik muud merisigadega kokku puutunud asjad ära mingi desinfitseeriva vahendiga. Mina sain nt arsti käest süstlaga mingit šampooni, millega võis ka puuri pesta.

Merisigade parasiitidest peaks pisi.ee-s olema ka juba mingi vanem teema olemas, otsi ja loe sealt teiste kogemusi.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal parasiidid

PostitusPostitas nöpsjapups » 18. jaanuar 2011, 18:03

mu meriseal olid ka sellised asjad pepu peal ,käisime arsti juures ja arst ütles et tal on lestad,tegi mingi süsti ja 2nädalat hiljem pidime veel tilkasi panema ja ss hakkaski see värk paranema :happy:
nöpsjapups
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Meriseal parasiidid

PostitusPostitas SnoopyMusi » 21. juuni 2011, 18:55

meil sama mure, ka umbes 1mm suurused . Just TÄNA saime selle merisea poja, on kuskil pooleteist kuune praegu...tal on need umbes valget värvi. :(
tegime vea, et kohapeal põssa tervist ei vaadanud ! :'(

loomaarstile saaks isegi üsna pea minna...eitea mis teha.
pesta neid tohib, seda ma tean !? .
aga millega ? .
Minu pisikesed sõbrad ! ♥
Kasutaja avatar
SnoopyMusi
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 34
Pildid: 26
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline